Eric

68%
Eric
Eric je americko-britský šestidílný dramatický seriál. Vincent patří mezi nejlepší loutkáře V New Yorku. Je tvůrcem oblíbeného pořadu pro děti Good Day Sunshine a nadevše miluje svého syna Edgara. Jenže jednoho rána devítiletý Edgar nedorazí do školy a zoufalý otec vidí jedinou naději na návrat svého syna domů ve vytvoření loutky podle Edgarovy kresby modré příšery Erica, který žije pod jeho postelí. Doufá, že až ji syn uvidí na obrazovce, vrátí se. Vincentovo destruktivní chování začíná odrazovat nejen jeho rodinu a kolegy, ale i samotné detektivy, kteří mají případ na starost. Navíc se ukazuje, že skutečné příšery nežijí pod postelí, ale kolem nás.
avenis
avenis
9 395 bodů
8
Je to dobré po stránce napětí (Co se stalo s Edgarem?) i po stránce psychologické (jako vždy mistrovský Cumberbatch). Ale musí tam být (zase) nacpaná ta homosexualita? Bez tohoto tématu se snad už ani nesmí točit... Ne, nezvyknu si na to jako na něco, co má být považováno za normální. Ale aspoň jsem si uvědomila, jak s rostoucí propagací LGBTABCD... komunity zcela vymizely zmínky o HIV pozitivních osobách.
VládceVesmíru
VládceVesmíru
5 491 bodů
5
Výborný rozjezd, ale pak tomu jako by spadl řetěz, hlavně propojení obou dějových linek se mi zdá trochu drhlo a některé momenty mi úplně nedávaly smysl. Určitě by to fungovalo lépe, kdyby se některé detaily udržely pod pokličkou třeba o díl či dva déle. Na druhou stranu nějaký drsný spin-off o ne úplně legální činnosti mravnostní jednotky v prostředí newyorských klubů z 80. let bych asi bral. HBO seriál The Deuce, který byl dost podobný, se mi hodně líbil.
Pasadenka
Pasadenka
1 189 bodů
8
Na této sérii oceňuji dvě věci. První je její rozumná velikost šesti dílů, co mi dlouho připadá jako nejlepší řešení. Druhou jsou postavy. Ty od začátku uchvátí svou plností. V pár okamžicích se dostaneme do života ne moc funkční rodiny, abychom pak s ní strávili několik hodin v největší krizi, jako zatím zažili.

Většinou mě tento žánr moc nebaví, ale plnost prostředí mě nutila podívat se na celou sérii na jeden zátah. Hledání ztraceného chlapce jeho duševně nestabilním otcem na pozadí pedofilů, homosexuálů, policajtů a bezdomovců a samozřejmě pořadu, ve kterém se hledá nová loutka pro dětskou show. 😅 Tedy atmosféra vše, jen ne příjemná. A byla to dobrá podívaná. 🥰

Dodatečné informace

Původní název:
Eric (více)
  • USA Eric
Premiéra v ČR:
30. 5. 2024
Distributor:
Netflix
Země původu:
USA, Velká Británie
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch