Horizont: Americká sága

75%
Horizont: Americká sága
Horizont: Americká sága (Horizon: An American Saga) je čtyřdílný americký výpravný film v režii Kevina Costnera, který je též spoluautorem a producentem. Zachycuje problematiku osidlování Ameriky v době Občanské války a snaží se vyrovnat s velkou americkou vinou. Neboť potřeby přistěhovalců byly uspokojeny na úkor původního obyvatelstva. Současně však zobrazuje osadníky jako odvážné a odolné lidi, kteří v touze po lepším životě byli odhodláni překonat nemalé obtíže, nepohodlí a bolesti.Recenze: Horizont: Americká sága

Kinobox.cz
70%

Kevin Costner nelhal a servíruje opulentní westernovou poctu, která dokáže svých scenériemi a kamerou vyrazit dech i potěšit několika působivými pasážemi. Snaha rozvětvit příběh do čtyř dlouhých snímků však celku ubližuje, ubírá mu na kompaktnosti a režírující herec v jistých aspektech neví, kdy byl měl raději šlápnout na pomyslnou brzdu. I přesto je Horizont počinem, jaký už se dnes moc nevidí a zaslouží si uznání.


hrumsrt
hrumsrt
9 863 bodů
7
Love letter upadajícímu žánru westernu sepisující stárnoucí Kevin Costner, aby divákům připomněl osudy osídlovačů západu a sám zavzpomínal na svoje slavné role.. Skupinka osadníků zakládá osadu Horizont, bez ohledu na to, jak moc zasahují do území indiánských kmenů, či jak složitý úkol pro nově příchozí vybudování kompletně nové osady bude.. Nádherná výpravná monumentální pouť zachycující drobné osudy příchozích osadníků a jejich velké střety s místním ekosystémem.. Pokud máte rádi westerny stejně Vás ale Horizont může jako diváka skoro zabít, jelikož postrádá jakýkoli uzavřený příběh a spíš než cokoli jde o jednu tříhodinovou expozici s drobnými zážitky ústředních hrdinů. Costnerův Horizont boří známou westernovou strukturu a mnohem víc funguje jako sestříhaný seriál (čemuž napoví i finální upoutávka na další díl). Proto je z něj cítit jistá epizodičnost postrádající větší ucelenější příběh a spíš pokaždé vrací postavy na výchozí místa.. Úvodní noční útok indiánů, či věkově rozdílný vztah Maigold a Hayese to jsou nejzajímavější linky, jaké Horizont v téhle žánrové fresce nabídne.. Costnerův Horizont je jinde, bude nutit současné diváky dívat se na žánr, který jim už asi nic neříká, ignoruje filmovou strukturu, a na současné filmové poměry až nevybíravě střídá uvolněné chvíle s napjatými. Ale dělá to vše s takovou láskou a parádou, že jsem si to nemohl nechat ujít! P.S. Přesně ve třech lidech jsme v sále seděli, zatímco konce se ve stavu bdělosti dočkal už jen jeden.. /viděno v kině/ 75%
Motinski
Motinski
7 363 bodů
8
Z tohoto cítiť obrovské srdce. Costner vsadil na materiál čo sa v dnešnej dobe nenosí. Spracovaním a veľkosťou obsahu ide o naozaj odvážny ťah toto natočiť. Nie úplne mi síce sedela štruktúra, strihy z jednej lokality na druhú a niektoré postavy pôsobia minimálne podivne v tom čo robia, ale okej. Pri troch hodinách sa chyby hľadajú ľahko. Horizont je ambiciózny film plný krásnych záberov divokej krajiny, divokej doby aj divokých charakterov. Zároveň ľudských príbehov ktoré si jednoznačne vyžadujú pokračovanie. Teším sa a je mi ľúto že ide o finančný prepadák. Niektoré scény vo mne vyvolali zimomriavkovú eufóriu tým ako sú drsné a priame v tom čo chcú ukázať. Nádherný zážitok.
petra-satkova
4 740 bodů
8
Jak už řada lidí napsala, jedná se spíše o úvodní část k jednomu filmu, nejedná se o první díl v tom klasickém slova smyslu, takže souhlasím s tím, že hodnotit tento film je jako hodnotit 30 minut jakéhokoliv filmu samostatně. A opravdu, to co se tady stane ve 181 minutách, by ve většině filmů tvořilo úvodní půlhodinu. Je zde představeno mnoho postav, mnoho načrtnutých dějových linií, které na sebe zdánlivě možná nenavazují. Jenže on je to tak obrovský kus poctivé filmařiny, že jsem si užívala každou minutu. Měla jsem pocit, že s postavami se vydávám na velkou cestu, kterou chci s nimi prožít. Tady jde tak strašně moc vidět, že Costner do toho dal kus srdce, za celé tři hodiny jsem se nechtěla podívat na hodinky a z fleku bych si hned dala to další tříhodinové pokračování. Unikátní projekt, který si zaslouží být viděn v kině.


Dodatečné informace

Původní název:
Horizon: An American Saga - Chapter 1 (více)
  • USA Horizont: Americká sága
  • USA Horizon: An American Saga - Chapter 1
  • USA Horizon: An American Saga
  • USA Horizont: Egy amerikai eposz
  • USA Горизонт: Американская сага: Часть 1
Premiéra v ČR:
27. 6. 2024
Distributor:
Vertigo International
Země původu:
USA
Přístupnost:
15+
Rozpočet:
100 mil. USD
Tržby:
25,21 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Horizont: Americká sága


Podobné