Mein Leben mit Bohuslav Martinů (Rakousko)
Česká republika Česká republika
Rakousko Rakousko
60 minut

Žánry

:
Dokumentární, Biografický

Obsah

:
Můj život s Bohuslavem Martinů je hraný dokument o životě a díle slavného českého skladatele. Snímek se částečně inspiruje stejnojmennou knihou, kterou více »« méně

Režie

:
Jakub Sommer

Scénář

:
Jakub Sommer Lukáš Csicsely

Herci

:
Tereza Hofová Petr Stach Anna Fialová Ondřej Kavan ...
Premiéra: 18. 11. 2021
Distributor: Bontonfilm
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce filmu Můj život s Bohuslavem Martinů. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Můj život s Bohuslavem Martinů myslíte! K 4. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28311 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Můj život s Bohuslavem Martinů


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  8. 12. 2021
  Jana Květoňová (6605 bodů)

  Poměrně vydařený film, Tereza Hofová i Petr Stach odvedli dobré herecké výkony. Když už se ale režisér Jakub Sommer pustil do lásek Bohuslava Martinů, pak měl vzpomenout i baletku Zoru Šemberovou, která svůj vztah s o třiadvacet let starším skladatelem popsala ve své knize Na šťastné planetě. A ačkoli byl život Bohuslava Martinů shrnut tak trochu školácky popisným stylem do pouhé hodiny, mohl se trochu víc věnovat jeho stěžejním dílům: kantátě Otvírání studánek, opeře Tři přání, Voják a tanečnice, opernímu cyklu Hry o Marii, Kytici, Mirandolíně, Řeckým pašijím... Že složil orchestrální větu Památník Lidicím tam zmíněno bylo, ale jen tak jaksi mimochodem. Že před svým odchodem do Paříže působil jako druhý houslista v České filharmonii, to jsem nepostřehla, že by bylo řečeno. Jen že byl vyloučen z pražské konzervatoře pro "nenapravitelnou nedbalost". V České filharmonii ale působil 3 sezóny! Všechno je zde jen tak nastíněné, nic objevného se divák z biografického dokumentu ani nedozví. A jen tak mimochodem a na okraj: Kdyby tam dali Chantal Poullain, tak se nemusela Hofová učit mluvit špatně česky s francouzským akcentem. Co? Měli by vymalováno!!

Hodnocení a recenze Můj život s Bohuslavem Martinů

70 70 ?
jak hlasovat?
 • Jana Květoňová 65%
 • lukas 75%
všechna hodnocení (2)