지옥 (Jižní Korea)
« další názvy »
Jižní Korea Jižní Korea
60 minut

Žánry

:
Drama, Fantasy, Krimi

Obsah

:
Na Zemi se zničehonic začnou zjevovat bytosti z jiného světa, které posílají lidi do pekla, a jedna náboženská skupina hlásá, že jde o boží spravedlnost. (Netflix)

Režie

:
Sang-ho Yeon

Scénář

:
Kyu-Seok Choi Sang-ho Yeon

Herci

:
Ah-in Yu Hyun-joo Kim Jeong Min Park Won Jin-ah Chase Maser ...
Distributor: Netflix
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce seriálu Peklo. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou seriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily seriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o seriálu Peklo myslíte! K 10. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28237 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Peklo


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  23. 2. 2022
  martin-mickey-stusak (26591 bodů)

  Jak je to tedy s tím peklem? Pro děti si chodí čerti. A pro dospělé? Na tuto otázku se snaží, skutečně děsivým a brutálním způsobem, odpovědět tento seriál z jihokorejské produkce. Není tajemstvím, že v tom má prsty anděl smrti. Není od věci, že v tom je samozřejmě náboženství, dle kterého by motto seriálu mohlo znít asi takto. ´Žij spravedlivě, nebo tě zasáhne Boží hněv.´ Ale to samozřejmě není všechno. K tomu slouží také něco jako vládnoucí sekta, která toho zneužívá a ve svůj prospěch manipuluje strachem a zastrašováním. Z toho tak vzniká jediná otázka: Pochází stvoření posledního skutku opravdu od Boha? Námět seriálu především vzhlíží ke stavu věci a poukazuje na typické chování různých vrstev obyvatelstva. Dává najevo, jak se mění společnost, jak falešní proroci zneužívají danou hrozbu ke své moci v oblasti náboženství, a jak hlavně vzniká hrozba strachu a teroru, jehož jedinou legitimitou je něco, čemu málo kdo dává nějakou váhu. Zpracování je však docela těžkopádným artiklem. Převažují především dlouhé konverzační etudy, čímž jsou děsivé scény o to víc brutálnější, ale také z toho číší dojem, jakoby byly do sebe zapleteny dva námětově podobné filmy. Postavy v prvních epizodách jsou najednou v těch prostředních zaměněny za jiné, aby se do těch posledních zase vrátily. Logika? Ale jo, ta v tom je, jen je potřeba dějový vývoj opravdu pozorně sledovat. V těch konverzacích, pro mnohé značně nudných, je jedinečnost v informační hodnotě. Moralizační aspekt příběhu je jednoznačný. Poukazuje na nebezpečí náboženského fundamentalismu se zaměřením na holá fakt, jak lehce se dá manipulovat s lidmi. Pochybnosti jednotlivců o svém místě na tomto světě je tak plně na místě.

 • 30%
  0
  0
  27. 11. 2021
  Temný Pán ze Sithu (1882 bodů)

  A je tu další seriál z jižní Koreje,po úspěchu seriálu Hry na Oliheň, kde tvůrci nasadili laťku poměrně vysoko, jsem čekal že i tento seriál bude mít ode mě vyšší hodnocení, bohužel nestalo se tak. Výjimka první scény, která mě zaujala a čtyř usmaženejch lidí, seriál nenabídl vůbec nic. Doopravdy nesnáším fanatiky, o to víc křesťanský fanatiky, a ze všeho nejvíc asijský křesťanský fanatiky. S utrpením jsem s manželkou seriál dokoukal do konce(manželka by seriál ohodnotila 10%). Postavy strašný, příběh absurdní. Peklo to pro mě opravdu bylo,ale sledovat tento seriál.

Hodnocení a recenze Peklo

53 ? ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 80%
 • Temný Pán ze Sithu 30%
 • VasaFlasa 50%
všechna hodnocení (3)