sKORO NA mizině

78%
sKORO NA mizině
Prázdné hlediště i pokladna. S tím se nyní potýká většina divadel nejen v České republice. Jak to ale herci a tvůrci prožívají? Jak se vypořádají s tím, že nemohou dělat to, co milují a co je živí? Na to vtipným způsobem odpoví seriál “sKORO NA mizině”, který vznikl v rekordním čase pod taktovkou tvůrců již legendárního online seriálu Lajna. Prvotní nápad vznikl na konci března a již 10. dubna byla natočena první epizoda. Ostravské Divadlo Mír bylo první. Seskupení Tři Tygři, což jsou tito čtyří herci: Albert Čuba, Štěpán Kozub, Robin Ferro a Vladimír Polák stojí za vznikem tohoto komediálně pojatého zachycení neveselé divadelní situace roku 2020. Místo divadelních prken (jak už říkali Šimek a Grossmann: "Sem se vejde málo lidí...") využili internetové prostředí a začali zdarma streamovat na Yotube. Děj reflektuje současnou situaci divadel a jejich herců, kteří se ze dne na den ocitli bez příjmu. Popisuje fiktivní příběh inspirovaný právě výše zmíněným divadlem, které jako první činoherní divadlo v ČR začalo okamžitě po uzavření divadel realizovat živé přenosy na YouTube, během nichž diváci přispívají do „mírového virtuálního kloboučku“ na provoz divadla.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
8
Je to fakt megavtipné. Jasně, dost přisprostlé, ale na to už jsem byl po pár scénkách třech tygrů připravený. První třídilná série šlape celou dobu, druhá pětidílná už místama drhne. Hlavně teda 6-8 u Langošů. Kozub ďábel. 9/10
avenis
avenis
7 755 bodů
9
Tímto seriálem jsem objevila Tři tygry a divadlo Mír. Kozuba jsem si poprvé všimla v trilogii Zahradnictví a tam mi byl silně nesympatický. Názor jsem změnila právě po shlédnutí sKORO NA mizině a rázem jsem si oblíbila i všechny ostatní herce ze zmíněného divadla. Jsou to takoví ostravští "Cimrmani" své doby.
blackkocour
blackkocour
3 745 bodů
10
Tak to, že je Kozub herecký ďábel, a že z něho asi pomalu zdechnu, není žádná nová informace, to je fakt. Tenhle ostravskej vystřelovák, jak nejostřejší péro z gauče, jsem celý ten rok podceňoval, protože jsem nevěřil že by na to takovou sračku někdo přispíval, a jen podporoval tenhle zkurvený byznys, kde musíte platit, abyste viděli další díly. Vždyť televizi mám taky zadarmo, a.. ty vole, už jsem málem řekl, že v televizi taky běží tak skvělé a kvalitní seriály, a nemusím platit ani halíř, ale až takový filuta jak Štěpi nejsem. Tak, v tomhle případě bych tvůrcům věnoval snad všechen svůj dosavadný majetek, abych aspoň trochu kulturně přispěl na rozvoj české kinematografie, ať už z té internetové. Improvizační démoni, trapný herci, ze kterých se ta prdel dělá, a kurevsky velká, tak o čem se dál bavit hoši. Někdo se dokonce v komentářích zmiňoval o minulém Mostu, taky od pana Kolečka, že by nečekal, že něco by dokázalo předčit Most, ale právě se to stalo. Tak i já jsem si musel dát dvě a dvě dohromady, a spočítat si že se to rovná pět, že na tom něco bude. Tam to zhruba od prvního dílu jde do prdele, a hraje to celou dobu na politickou notu, začlenováním cigošů do společnosti, a svými velkými transparenty vyhlašovat #gipsylivesmatter. To abych po tomhle začal chodit do Ostravského Míru, kolik zábavy ještě prošvihnu, může předpovídat snad jen ostravskej cigán Lojza. Tak lulínci, ať se vám všem, pražským kurvám, brněnským smažkách, ostravským debžotům a horníkům, v těch internetech daří, a dejte nám aspoň do té 7.vlny, tu druhou řadu. Víš, kdo já sem, ty píčo? Víš, kde sem byl, ty píčo?! Já sem byl u Šípa! Víš, kdo je Šíp, ty Goleme? Tak poď ty píčo, no poď! Tak.. kam deš.. tak se nestresuj, pičo..

Dodatečné informace

Původní název:
sKORO NA mizině (více)
  • Česká republika sKORO NA mizině
Země původu:
Česká republika