Raya and the Last Dragon (USA)
« další názvy »
USA USA
110 minut

Žánry

:
Animovaný, Dobrodružný, Komedie, Rodinný, Dětský, Teenagerský

Obsah

:
Děj filmu se bude odehrávat na fiktivní planetě jménem Kumandra, kterou obývá prastará civilizace a mýtičtí draci. Planeta byla rozdělena mezi pět oddělených více »« méně

Režie

:
Don Hall Carlos López Estrada Paul Briggs

Scénář

:
Adele Lim Qui Nguyen

Herci

:
Awkwafina Kelly Marie Tran ...
Premiéra: 15. 7. 2021
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Raya a drak. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Raya a drak myslíte! K 27. červnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28024 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Raya a drak


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  13. 3. 2022
  Pete69 (20310 bodů)

  Pěkný animák. Scénář není ušitý horkou jehlou a je celkem kvalitní. Je to animák pro menší i větší děti, ale ani dospělého určitě neurazí. Animace je opravdu skvělá, za mě jako za "velkého kluka" by mohli být draci méně barevní a trošku drsnější.. ale chápu proč jsou jací jsou. Povedený kousek.

 • 80%
  0
  1
  1. 5. 2021
  Martrix (2550 bodů)

  Na první pohled je to vizuálně podmanivý animák se solidním příběhem, který je díky pěkně vybudované mytologii i vcelku fajn postavám mnohem lepší fantasy, než třeba Andersonův scénáristický výtrus Monster Hunter. Spousta lidí se v tom dál nimrat nebude a spokojí se s tím. Já mezi ně tak úplně nepatřím, ale stejně tak nemám potřebu nimrat. Jsem za každý aspoň trochu originální příběh rád. Ano, je to korektní a tak vůbec Disney vykuchané, ale zároveň to nemá dětské mozečky ani čím vytunelovat. Takže další animák do sbírky ke kouskům, jako Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa, nebo Rebelka. Za příběhy primárně vystavené na základním poselství...v tomto případě o důvěře, bychom měli být vlastně vděční. V tomto případě se totiž hollywoodští pokrytci nepokoušeli děti očkovat novou "sex and color osvětou", která teď przní většinu filmů a seriálů pro dospělé. Resp. díky českému dabingu nemusíme řešit, že byly v originále některé postavy přeobsazeny, aby byly namluveny nebělochy... .

 • 85%
  2
  0
  8. 3. 2021
  kknk2 (2197 bodů)

  Je vážně škoda, že Raya a drak nemohla jít do kin. Opravdu moc ráda bych tenhle animák viděla na velkém plátně, protože "kamera" je dechberoucí - skoro máte pocit, že se díváte na hraný film. Pěkné vizuální zpracování a tématická hudba jsou u Disneyho očekávané, ale originální myšlenka a především ty čisté souboje, to byl doslova šok.

 • 90%
  0
  0
  10. 7. 2021
  Lady Di (350 bodů)

  Krásná pohádka nejen pro děti. Ale právěže je to pohádka, tak to MUSELO mít šťastný, leč nezapadající do příběhu, konec. To mě zklamalo. Samozřejmě že ti zlí za to nemohli, samozřejmě že ti zlí měli dobré úmysly, i když sobecké, ale to je přeci jen detail, samozřejmě že ti zlí, co způsobili apokalypsu, nebudou nijak potrestáni,samozřejmě, že jim bude odpuštěno a všichni budou žít společně šťastně a sladce až na věky věků. Ale to byl až úplný konec, takže jinak zbytek pohádky se mi velmi líbil. Doporučuji zhlédnout.

Hodnocení a recenze Raya a drak

81 70 ?
jak hlasovat?
 • kacka-moulisova 100%
 • Mrykodaj 70%
 • pitris83 95%
 • anonymouse 85%
 • Monikahan 100%
 • Reacherjack2016 80%
 • Pete69 75%
 • jamilex 60%
 • zdenka-lokajova 100%
 • ErizChan 70%
všechna hodnocení (38)