Burákový sokol

74%
Burákový sokol

Zak je mladík trpící Downovým syndromem, přesto sní o kariéře profesionálního wrestlera. Jednoho dne se rozhodne, že si svůj sen splní a vydá se na dlouhou cestu s cílem, zapsat se na školu wrestlerů. Uteče z ústavu, kde žije a vydá se na své první dobrodružství v životě. To Tylerův život je naopak jedno velké dobrodružství, drobný krimálník, je právě na útěku, když mu přijde do cesty Zak. Nepředvídatelné cesty osudu je svědou dohromady a stanou se z nich spojenci. Před sebou mají to největší dobrodružství svých životů, zvláště, když se jim podaří přesvědčit i Eleanor, zdravostní sestřičku, která se o Zaka starala, aby se k nim na jejich cestě připojila...  
Pete69
Pete69
31 311 bodů
7
Velmi sympatické Roadmovie. První polovina mě bavila hodně, je lidská, plná krásně přírody a lehce dobrodružná. Poté co se přidala ošetřovatelka mladíka s Downovým syndromem, už to trošku ztratilo lesk. Konec tedy hodně zvláštní. První polovinu bych hodnotil 80%, druhou 60%..
ERRATICWEEDLUCK
74 bodů
8
I když jsem ten film viděl potřetí, stále mě ten konec dostává. Jasně má to jisté nedokonalosti v tom, že občas jdou věci všem zúčastněným svým způsobem přímo na ruku a údajné hrozby se zdají být vlastně nicotne, ale vztah těch dvou hlavních chlapů a nakonec i pečovatelky Zacka je něco co ten film drží nad vodou. Každý z těch tří je každému z nich něčím nápomocen a dává nový pohled na život.
  • Humor
  • Krásné mezilidské vztahy
Skivenger
6 bodů
7
zajímavé pojetí příběhu se zvláštním koncem

Dodatečné informace

Původní název:
The Peanut Butter Falcon (více)
  • USA Burákový sokol
  • USA The Peanut Butter Falcon
  • USA In viaggio verso un sogno - The Peanut Butter Falcon
  • USA La familia que tú eliges
  • USA Le Cri du Faucon
Premiéra v ČR:
16. 12. 2020
Země původu:
USA
Čeština:
Burákový sokol je dostupný s českými titulky
Ocenění:
Žádná ocenění