Dora the Explorer (USA)
« další názvy »
USA USA

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Rodinný

Obsah

:
Odvažte se a vydejte se s Dorou najít její rodiče a vyřešit jednu velkou záhadu.

Režie

:
James Bobin

Scénář

:
Chris Gifford Matthew Robinson Nicholas Stoller Valerie Walsh Eric Weiner Tom Wheeler

Herci

:
Isabela Merced Benicio Del Toro Temuera Morrison Danny Trejo Michael Peña ...
Distributor: CinemArt
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce filmu Dora a ztracené město. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Dora a ztracené město myslíte! K 6. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28031 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Dora a ztracené město


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 40%
  0
  0
  17. 12. 2019
  Brenan88 (45195 bodů)

  Málo kdo nejspíš ví,že tento film vychází ze seriálu Dora průzkumnice. Tohle je podle mne důležité vědět,aby jste věděli jak k filmu přistupovat. Vystupuje zde například digitální Lišák - lupič (Benicio Del Toro) a toho by jste zde asi jen tak nečekali. Film je určen primárně dětem a tomu je přizpůsoben i humor a hlavní postavy. Na jedno shlédnutí ok,ale příště raději sáhnu po něčem jiném.

 • 80%
  0
  0
  22. 11. 2020
  martin-mickey-stusak (25693 bodů)

  Hraný snímek, natočený na základě kresleného televizního seriálu dětského kanálu Nickelodeon ´Dora průzkumnice (2000), by se dal vlivem námětu považovat za takovou hodně jednoduchou dětskou verzi známé videoherní a posléze filmové archeologické hrdinky Lary Croft. Rodiče coby archeologové, stále někde na cestách, takže to by nebylo, aby dívka Dora neprožila v tomto smyslu také nějaké to dobrodružství. Humor, akce, sem tam nějaké to roztomilé zvířátko, hodně jednoduchý příběh právě určený pro dětské diváky. Od kreslené předlohy se tato filmová hraná verze liší hodně, neboť Dora tu je daleko starší a tak film hlavně osloví ty, kteří v nižším věku seriál s malou Dorkou sledovali. Dospělému divákovi se přirozeně snímek jeví jako počin naprosto špatný, což je vlivem rozdílného vnímání zcela přirozené. Je v tom ohromný kus naivity, nepřirozenosti a nelogičnosti, což ale dětské oko vůbec nevnímá a vše bere pouze jako příjemnou dobrodružnou zábavu. Zkrátka a dobře, tohle je film jen a pouze pro děti, takže je potřeba se na to dívat dětskýma očima a podle toho hodnotit. V rámci dětských filmů se tento počin jeví jako zcela povedený.

Hodnocení a recenze Dora a ztracené město

52 ? ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 80%
 • lukasopicasso 0%
 • Lucy Lu 80%
 • slevin 60%
 • Brenan88 40%
všechna hodnocení (5)