Putování se sobíkem

67%
Putování se sobíkem

Film Putování se sobíkem vypráví o prvním roku života divokého soba, křehkého a zranitelného, který se musí potýkat s nesčetnými výzvami a nebezpečenstvími. Jeho velké dobrodružství se odehrává ve Finsku, v nádherné laponské přírodě. Průvodcem na sobíkově cestě bude Marek Eben, který namluvil český komentář.

Náš hrdina je malý sob a jmenuje se Ailo. Právě se narodil v Laponsku, což je krajina na severu Evropy, jejíž největší část leží až za polárním kruhem. Nezní to moc povzbudivě. Takový sobík si ale na drsné podmínky snadno navykne. Hned po narození se dokáže rychle postavit na nohy, stačí mu na to pouhých pět minut. Za dalších pět minut se naučí chodit a do čtvrt hodiny umí plavat i pelášit sněhem. Díky svým širokým kopýtkům se může v závějích pohybovat rychle a na pastvu také není příliš náročný. Spokojí se s trochou trávy i mechu, ale jeho nejoblíbenější pochoutkou je lišejník. A jestli je mu zima? Kdepak. Mohutná srst mu umožňuje přežít teplotu i okolo -40°C. Při svém putování Laponskem Ailo potkává další obyvatele této nádherné krajiny. Ať již hbitého hranostaje, nebezpečné vlky, chytrého rosomáka, polární lišku, chundelatou veverku, tichou sovu nebo vysoko létajícího orla. (Cinemart)martin2560
martin2560
816 bodů
8
Netradičně natočený první rok života mláděte soba.Hezké záběry+dostatek nových informací o životě těchto tvorů=Plnohodnotný přírodopisný film z trochu jiné perspektivy.

Dodatečné informace

Původní název:
Aïlo : Une odyssée en Laponie (více)
  • Francie Putování se sobíkem
  • Francie Aïlo : Une odyssée en Laponie
  • Francie Ailos Reise
  • Francie Ailo - Un'avventura tra i ghiacci
  • Francie A Reindeer's Journey
  • Francie La odisea de Ailo
  • Francie Putovanie so sobíkom
Premiéra v ČR:
21. 3. 2019
Distributor:
CinemArt
Země původu:
Francie, Finsko, Norsko
Rozpočet:
3 mil. USD
Čeština:
Putování se sobíkem je dostupný s českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch