Záhada hlavolamu

69%
Záhada hlavolamu

Jaroslav Foglar se dočkal i filmového zpracování svých nejslavnějších knížek, Klukovský klub Rychlých šípů, za všech okolností příkladně ctnostných, pátrá v tajemných Stínadlech po legendárním ježku v kleci, který má obsahovat epochální vynález. Film zachovává určitou starosvětskost Foglarova námětu, ale současně se inspiruje i výtvarnou podobou jeho comicsového ztvárnění. Avšak výrazová stalizace, postihující hlavně \"naivizovanou\" mluvu, ne vždy uspěla.
Pete69
Pete69
31 182 bodů
7.5
Zkrácená verze Záhady hlavolamu nedopadla vůbec špatně. Klobouk dolů před zpracováním, protože v devadesátých letech se moc nedařilo a vše působilo tak nějak stejně, ale Záhada hlavolamu si zachovala dost velkou část z původní atmosféry a děj není extra ochuzen. Za mě velmi dobré.
avenis
avenis
9 792 bodů
10
Moje Rychlé šípy... Tato foglarovka je nedílnou součástí mého dětství a dialogy z kresleného komixu či z knihy mám pevně vryty v paměti. Viděla jsem kdysi seriál, viděla jsem i tento barevný film. Oba jsou naprosto skvělé. Nelze dokonale zobrazit a rozpohybovat kreslené a stylizované postavy. Leda že by je roz-animoval kreslíř a animátor.Nelze chlapcům dát dokonalý hlas, protože při četbě si každý dosadí jiný hlas, jinou intonaci. Tuto barevnou podobu kreslených Rychlých šípů shledávám velmi uspokojující mou představu o filmové podobě a obdivuji odvahu režiséra, že se do toho vůbec pustil. Bravo! A díky. (9.2.2014)
Milandob
Milandob
8 900 bodů
6
ako vacsina mladych chlapcov som foglarovky hltal (i ked som mal radsej chlapcov od bobrej rieky ako rychle sipy) a bol som nadseny faktom ze zo zahady hlavolamu vznikol film (o to vacsie bolo moje sklamanie ked sa nakoniec film u nas v kine nepremietal pre nedostatok zaujmu...). i dnes ma film dobru atmosferu (polorozpadnute budovy v stinadlach) ale je dost casto vidiet ze ide o rezijneho debutanta. skvelu kameru a slusnu hudbu zhadzuju dole neskutocne slabe herecke vykony vsetkych zucastnenich, ktori i ked su typovo presny su herecky tragicky...

Dodatečné informace

Původní název:
Záhada hlavolamu (více)
  • Česká republika Záhada hlavolamu
  • Česká republika Das Rätsel eines Puzzles
  • Česká republika Mystery of the Puzzle
  • Česká republika Тайна головоломки
Premiéra v ČR:
1. 5. 1993
Země původu:
Česká republika, Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch