Ava (USA)
« další názvy »
USA USA
96 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Thriller
Motto: Zabij nebo budeš zabit

Obsah

:
Hollywoodská hvězda Jessica Chastain jako elitní nájemná vražedkyně Ava. Je sexy, smrtonosná a od své tajné organizace dostává ty nejvybranější zabijácké více »« méně

Režie

:
Tate Taylor

Scénář

:
Matthew Newton

Herci

:
Jessica Chastain Colin Farrell Geena Davis John Malkovich Diana Silvers ...
Přehrát online O2
Premiéra: 6. 8. 2020
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu AVA: Bez soucitu. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu AVA: Bez soucitu myslíte! K 21. září 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27762 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  3
  0
  7. 8. 2020
  Chimpanzee21 (3831 bodů)

  Jako první bych chtěl poděkovat Kinoboxu za projekci.
  Teď už tedy k filmu. Řekl bych že se jedná o hodně slabšího Johna Wicka. Docela by se ve finále dalo i říct, že šlo o pomstu. K tomu co filmu asi přidává je reálnost, která v těchto filmech spíše chybí. Vraždy se vyšetřují, tudíž se člověk musí přestrojovat a nikdo není vybaven neexistující neprůstřelnou vestou, která je zašitá v saku. Mimo to se zde objevují poměrně kvalitně natočené přestřelky. Filmu by určitě neuškodily flashbacky místo neustálého vyprávění o minulosti. Ti kteří vlastně dávali pozor u úvodních titulků se toho ve filmu moc nového nedozvědí. Shrnul bych to jako věc, kterou si člověk jednou pustí a víckrát to nepotřebuje.

 • 45%
  2
  0
  6. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Ava je jednou z prvních vzpomínek na doby, kdy kina ještě fungovala normálně. Generická "zabijácká" hříčka, která postrádá nápaditost a napětí. Asi tak by se dal celý film shrnout. Jessica je nanejvýš průměrná a Farrellův záporák děsně unylý. U jeho postavy jde jasně a zřetelně vidět, že i když máte skvělého herce, stačí naprosto otřesný scénář a je konec všech nadějí do kvalitní filmový zážitek. Už proto si budu muset brzo na spravení chuti pustit znovu Gentlemany, kde byl Colin výborný. Gradace příběhu je navíc nulová a souboje jsou strašně zmatené (a to nemluvím o té závěrečné hrůze). A to jsou přesně ty problémy, kterých by se podobné snímky měly vyvarovat. Soubojů je navíc jen poskrovnu... Jedním z mála pozitiv tak zůstává Malkovich, jehož "otcovská" role je alespoň trochu zajímavá, zábavná sesterská konverzace v restauraci a kompromitující mise, která to všechno tak nějak spustí. Nudil jsem se, a proto nebudu třetí hvězdičku přidávat ani v ohledu na to, že v kinech momentálně nic moc lepšího není...

 • 65%
  1
  0
  12. 8. 2020
  salisbury (1099 bodů)

  Ava bez soucitu likviduje vše pod režijním vedením Tate Taylora, který se před několika lety zapsal do filmové historie skvělým snímkem Černobílý svět. Ava proskočila do akční žánrové škatulky, která je zcela odlišná od zmíněného Černobílého světa. Film nepředstavuje ve svém žánru nic převratně nového, tak nějak jde o variantu Johna Wicka v příliš těsné sukni s rozparkem táhnoucím se od země k bokům. Jessica Chastain je ve své roli věrohodná a její krvavý make-up pocházející z vlastní či cizí produkce z ní dělá více než jen ženu vamp, která film od začátku do endu vleče na svých ramenou. Spokojenost u filmu nastane rozhodně díky odpočinkové lince, kdy se zrak nechá pohyblivými obrázky unášet a mozek dostane žádaný relax.

 • 65%
  2
  0
  7. 8. 2020
  brcolka (1039 bodů)

  Trochu z Jasona Bourna a trochu z Bonda a trochu tahle odsud a odjinud a vznikla z toho taková lehce akční (větší spád a víc akce by nebylo na škodu) podívaná kde ani jedna z hvězd nepredvedla moc věcí, díky kterým by se film dal ohodnotit lépe. Jednou vidět stačí ale když se teď moc věcí netočí a tudíž ani nepromita tak dobrý

 • 55%
  1
  0
  25. 8. 2020
  Judinka (596 bodů)

  Jessica Chastain jako neohrožená vražedkyně, která má spoustu otázek týkajících se hledání odpovědi na to, čím se jejich oběť provinila. Ukázky, které jsme měla možnost vidět mě přesvědčily v tom, že samotný film drží bohužel dějovou i filmovou linii letních prázdninových dnů. Přestože je ve filmu možno vidět několik velkých hereckých jmen od samotné Jessici, Colina Farrela až po Johna Malkoviche, příběh samotný i herecké výkony těchto hvězd tomu bohužel vůbec neodpovídají. Zcela promarněný potenciál, který se nemůže vyrovnat obdobným filmům (Brutální Nikita, Atomic Blond, Volavka).

 • 45%
  1
  0
  26. 8. 2020
  Pacman (585 bodů)

  Film nad vodou udržuje poměrně solidní výkon všech herců (i když jich zase nebylo tolik). Jak John Malkovich, tak Colin Farrell se v podobných rolích už objevili jinde, takže tady nebylo o čem. Jessicu Chastain zastoupila v akčních scénách kaskadérka, takže ten zbytek co hrála, už zvládla v pohodě a opravdu ukazuje, že umí hrát jak chladnou mrchu, tak člověka v průseru, co se každou chvíli psychicky sesype.
  Bohužel scénář je tak děravý, že jsem si párkrát vzpomněl na Kobru 11 a Odpadlíka. Jako víkendová jednohubka doma na gauči by to asi fungovalo, ale na úspěšný blockbuster to rozhodně nemá. Film má hodinu a půl, s trochou péče a hodinou navíc by zápletka byla mnohem lepší a film by měl šanci na úspěch, ale takové možnosti tvůrci určitě neměli. S tímto výsledkem Ava zapadne velmi rychle v zapomnění, protože toho není příliš na co se těšit. Dávám 45% za obsazení a soundtrack.

 • 45%
  1
  0
  25. 8. 2020
  Bori02 (373 bodů)

  Po dlouhé koronavirové pauze první návštěva kina. Díky tomu jsem si ten zážitek užil víc než normálně, ale ani to nezastíní fakt, že se jedná o vyloženě průměrný film s nudnou akcí, vcelku nezajímavým dějem a závěrem, který láká na možnost pokračování, které ale nikoho nezajímá. Jediným plusem filmu aspoň je, že tam byli skvělý herci jako Jessica Chastain a John Malkovich, kteří ten film dělali aspoň o něco lepší než ve skutečnosti byl.

 • 60%
  1
  0
  26. 8. 2020
  leriel (213 bodů)

  Ava mě moc nenadchla, viděla jsem a jdu směrem do pryč. Jessica je koukatelná, ale to je tak nějak vše, čekala jsem to o dost lepší. Je to něco jako John Wick, ale ten je rozhodně o dost lepší než tahle s prominutím slátanina. Rozhodně děkuji za projekci zdarma.

 • 50%
  1
  0
  25. 8. 2020
  Lydie (208 bodů)

  Ava: Bez soucitu je průměrný akční film. Úvodní titulky v kostce vysvětlují Avin předchozí život a v celém filmu se objevují vzpomínky na její minulost, na rodinné křivdy, závislost na alkoholu, drogách a pobyt v armádě. Po neúspěšné akci se vrací domů, aby napravila vztahy se svými blízkými. Bohužel to není ani povedený akční film ani dobré rodinné drama, i když v případě lepšího scénáře by mohl vzniknout zajímavý film.

 • 65%
  1
  0
  26. 8. 2020
  Memento (175 bodů)

  Zaujal mě trailer a Jessica Chastain, tak jsem se těšila, navíc mám ráda filmy, kde je hlavní hrdinkou silná žena, do které se mohu vžít (kterou bych chtěla být :)). Většina soubojů byla strašně rozmazaných, trochu mi oči šly šejdrem. Mohl to být i lepší snímek...

 • 20%
  1
  0
  26. 8. 2020
  lukas-gajdos (168 bodů)

  Díky projekci Kinoboxu jsem dostal příležitost shlédnout tento snímek. Ihned po začátku představení jsem tušil, že se bude jednat o levnou akční novinku, která vyplní jen sály v době koronaviru, když není co dávat. Ava je jednoduše film, kteržý nestojí za to vidět ho v kinech ani v televizi. Herecké výkony jsou nudné, děj a napětí rovněž, choreografie bojových scén na dnešní dobu levná, twist ploty žádný a nelogické chování rovněž. Jedině, co si ze snímku pamatuji je, vtipná bitka na hotelovém pokoji na konci filmu. To mělo být jako vyvrcholení? Ne, díky. Příště ani zadarmo.

 • 65%
  1
  0
  25. 8. 2020
  darinn5 (77 bodů)

  Jedná se jednu z dalších variací na Brutální Nikitu, Jasona Bournea, apod. Ale proč ne. Tenhle film cílí trochu i do psychologie hlavní postavy. A vůbec ne špatně. Film má spád, většina akčních scén je realistických. Jediná větší výtka je, že upřímně žena nemůže v soubojích tolik přesahovat muže, myšleno v delších soubojích. Jessica Chastain byla super, je zde hodně atraktivní ;-)

56 53 ?
jak hlasovat?
 • cerfik 80%
 • viktoriaplzen 65%
 • VasaFlasa 5%
 • homedo 65%
 • Vojtas87 60%
 • divid.jh 60%
 • fido68 70%
 • Reacherjack2016 55%
 • mcgwire218 80%
 • vontrell43 80%
všechna hodnocení (40)

V TV