Uncut Gems (USA)
« další názvy »
USA USA
135 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Krimi, Thriller, Nezávislý

Obsah

:
Howard Ratner, vlastník úspěšného klenotnictví, musí rychle vymyslet, jak splatit své dluhy poté, co mu nevyšla další sázka.

Režie

:
Ben Safdie Joshua Safdie

Scénář

:
Ronald Bronstein Ben Safdie

Herci

:
Adam Sandler LaKeith Stanfield Idina Menzel Judd Hirsch Eric Bogosian ...
Jste na stránce filmu Drahokam. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Drahokam myslíte! K 28. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28304 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Drahokam


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  13. 11. 2020
  martin-mickey-stusak (26807 bodů)

  Vykradou majitele luxusního klenotnictví, který se rázem ocitne ve finanční pasti, na který není připraven. Ale nezahálí a snaží se dělat všemožné, nač mu síly stačí a tak se skutečně začnou dít věci. Adam Sandler v nezvyklé roli, který, svým nadšením do svérázného ohraničení nelehké situace vedoucí až do ohrožení vlastního života, rozhodně předčí očekávání. Překvapivě se jedná o povedený film, ve kterém se neustále něco děje. Sandler, který je takřka k nepoznání, tu ve své roli s ohromnou energií řádí jak utržený ze řetězu a tak divácké nudě nedává absolutně žádnou šanci. On už ten scénář dosti vyniká a Sandler se už jen nechává unášet ve spleti nejrůznější situací a etud. A to ještě ve finále na diváky čeká naprosto ohromující konec. Dramatický a v určitých odvětvích dosti drsný příběh, se může považovat za filmové překvapení, které, jak už to většinou bývá, není pro každého. Máme tu touhu po bohatství ve stavu šílenství spojené s chamtivostí v takové jízdě, jaká tu hodně dlouho nebyla.

 • 60%
  0
  0
  19. 11. 2022
  Pete69 (22487 bodů)

  Jistě svérázný a kontroverzní snímek. Na jedné straně zajímavý scénář a skvělý výkon Adama Sandlera v roli pro něj netypické. Na straně druhé strašný mišmaš dialogů, kdy se herci neustále překřikují až z toho nejednoho diváka může rozbolet hlava. Zajímavý závěr..ale ani tak.. celkově nemohu dát více než 60%.

 • 85%
  0
  0
  4. 2. 2020
  lamps (14923 bodů)

  Podobně jako Dobrý časy je Drahokam pořád zahleděný do vlastní okázalosti, ale tentokrát slouží formální hrátky lepšímu zapojení diváka do nekončící změti nadávek, pochybných rozhodnutí a pronásledování, jež hlavní postavu charakterizuje a utváří. Silně subjektivní vyprávění, které takřka neodbočuje od hysterického Howarda, vytváří ruku v ruce s jeho pochybným charakterem silně nepředvídatelný řetězec událostí, v němž se každý záblesk naděje opakovaně neguje dalším blbým rozhodnutím, což velmi promyšleně kulminuje v černohumorném, ale nesmírně syrovém a dynamickém závěru. Adam Sandler perfektní a hlavně perfektně obsazený, tyhle nucené labilní pózy zvládá jako málokdo. Hudba zpočátku iritující, po čase splývajíci s neortodoxními vedením pozornosti. Znovu bych si to jen tak nepustil, ale pro jednou to strhne skoro dokonale. 

 • 10%
  1
  0
  15. 11. 2022
  avenis (3444 bodů)

  Jak sakra začít? A jak popsat mé znechucení? Snad raději jen stručně. Prakticky neustále mluví tři až pět lidí současně, což skoro znemožňuje sledovat, o čem je řeč. Hlavní "hrdina" je nesympatický a nemorální člověk, který předvádí jednu všivárnu za druhou. NIKDO není sympatický. Všechno podtrhuje vtíravá a rozčilující melodie, která posléze působí jako nůž rozřezávající divákovu šedou kůru mozkovou. Takže konec přichází jako vysvobození. Na plátně i doma. Tento druh filmového umění asi nikdy nepochopím.
  (30.4.2022)

 • 75%
  0
  0
  29. 2. 2020
  Vurhor (2019 bodů)

  V podstatě dost frustrující a chaotická podívaná (zejména protože se tam téměř konstantně mele), ovšem z velké části v tom dobrém slova smyslu. Uncut Gems se svým rychlým tempem diváka téměř vůbec nešetří, okamžitě ho hodí do stále zhoršujícího se kolotoče honby za prachama, které se zoufale snaží vyštrachat poněkud nesympatický charakter Adama Sandlera. Film vcelku věrohodně dokázal navodit onen pocit naléhavosti a téměř i beznaděje, který se vznáší kolem hlavní postavy, přičemž divák to cítí i za něj. Když už podnikne určité kroky, aby jeden problém vyřešil, rázem tím vytvoří problém nový, mnohokrát i akutnější. To zběsilé tempo, které se promítá hlavně na dialozích, nemusí všem divákům úplně vyhovovat. Stejně tak i velice nesympatické typy, se kterými Sandler musí jednat, mohou některé diváky donutit snímek prostě vypnout. Pokud to ale člověk vydrží, čeká ho v poslední třetině poměrně dost napínavá jízda, i přestože třeba ještě nebude mít jasno v tom, zda vůbec hlavnímu hrdinovi chce fandit, nebo by ho raději hodil napospas vlkům. V některých pasážích to tempo bylo hodně rušivé a dost to sráželo jinak vysokou kvalitu celého filmu. Kdyby to tvůrci přeci jen zkusili udělat o trochu víc vyrovnanější, byla by to skvělá záležitost. Ale i tak to byla podívaná více než slušná.

 • 90%
  0
  0
  2. 5. 2020
  ob_ver (564 bodů)

  Jeden z těch filmů při kterých se nervózně ošíváte v sedačce až máte chuť ji frustrovaně sebrat a vyhodit, aby vás nakonec zachránil průvodčí, který vás vyrazí ze dveří jedoucího vlaku na drsnou a studenou dlažbu nejbližšího nástupiště.
  Sandler je boží. Nezvládl jsem uvěřit jen manželskou scénu při rodinné oslavě Pesach. Taky nejsem příliš spokojený se závěrem, protože jsem zatápal v neuspokojivě prokreslených motivech vedlejších postav. Nevyčnívá to z celku, konceptu díla a dá se to chápat spíše jako zdar autorského záměru - vrcholné podtržítko samoúčelnosti násilí.
  Tak oprášíte odřená kolena, utrousíte pár peprných slov okolo stojícím čumilům, sáhnete po telefonu, abyste se dozvěděli co nechcete, a vzteky ho hodíte do kolejiště s přesvědčením, že se světem je jakoby náhle cosi špatně. Bezpečně víte, že vracet se nikam nechcete.

Hodnocení a recenze Drahokam

72 90 ?
jak hlasovat?
 • Pete69 60%
 • avenis 10%
 • Reacherjack2016 85%
 • Lovecour69 65%
 • jarv 65%
 • puposlav 75%
 • martin-mickey-stusak 90%
 • homedo 85%
 • ob_ver 90%
 • Vurhor 75%
všechna hodnocení (17)

V žebříčcích uživatelů

17. místo z 48 v žebříčku uživatele homedo