Arctic (Island)
« další názvy »
Island Island
97 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama

Obsah

:
Muž havaruje s letadlem uprostřed nedozírné ledové pustiny. Každý den dodržuje rutinní úkony a doufá, že se dočká záchrany. Jednoho dne se objeví vrtulník, více »« méně

Režie

:
Joe Penna

Scénář

:
Joe Penna Ryan Patrick Morrison

Herci

:
Mads Mikkelsen Maria Thelma Smáradóttir ...
Premiéra: 28. 3. 2019
Distributor: Bohemia MP
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Arctic: Ledové peklo. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Arctic: Ledové peklo myslíte! K 11. srpnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26695 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  9. 9. 2019
  martin-mickey-stusak (20918 bodů)

  Arktida v tomto snímku trochu připomíná bermudský trojúhelník. Nejdříve havaruje letadlo, ze kterého přežije pouze Overgård, který se tak osamocen snaží, jedním slovem, přežít. Netrvá ale dlouho a objevuje se helikoptéra, která, světe div se, havaruje také. Inu, arktická bouře je arktická bouře. Overgård v ní nalezne přeživší ženu a rozhodně se jí neponechat napospas osudu. A tak máme možnost vidět jejich mrazivou strastiplnou cestu někam do ztracena ve snaze nalézt pomoc. Overgård byl v odlehlé části Arktidy izolován hodně dlouho, čímž si zaslouží nemalý obdiv. Využil svého rozumu, schopnosti a intelektu, aby zůstal naživu, což v takových mrazivých podmínkách není nic jednoduchého. Musel vymyslet jak získat čerstvou vodu, jakým způsobem chytat ryby k obživě a jakým způsobem zanechat různé signály směřující k jeho poloze pro jakékoliv pátrací a záchranné skupiny, které by ho mohli hledat. U takového filmu, kde jsou pouze dvě postavy, znichž je jedna na hranici života a smrti, je pochopitelné, že je veškerý dialog omezen na minimum. Overgårda si zahrál Mads Mikkelsen, který svým výkonem přináší hmotně intenzivní představení, které přetéká do emoční poddajnosti. Jeho herecký výkon je tak emotivní, že to vypadá, jakoby si něco takového před natáčením pro lepší uchopení role zkusil. Vše, co tu dělá, má tak ohromnou reálnost, že by v jeho kůži nechtěl být nikdo. Mrazivá izolace je po vizuální stránce podpořena svěží kamerou, která si vystačila s minimalismem. Po scénáristické stránce snad může vadit jen jediné a to je fakt, že se o Overgånovi nic nedozvíme. Ale to může být zcela jedno, neboť v takové situaci se může ocitnout kdokoliv. Jedná se o skvělý thriller zkoumající existenciální vůli člověka přežít za těch nejtvrdších podmínek. A tak se s přehledem může zařadit vedle snímku '127 hodin' (2010) vyprávějící jiný osud. Zpracován mohl být více artově, ale jelikož tomu tak není, máš šanci se dostat do širšího vědomí diváků.

 • 85%
  2
  0
  30. 3. 2019
  marie-kolarova (2040 bodů)

  Jednoduchý a přitom velmi působivý survival postavený na charismatu Madse Mikkelsena. Odvaha, houževnatost a lidskost bez patosu. Mikkelsen je natolik silný a odhodlaný, že balancuje na hranici uvěřitelnosti, aniž by ji někdy zásadně porušil. Rezonuje v něm klasická krása a čistota srovnatelná s bělostí sněhu, po kterém se svým nákladem trmácí.

 • 85%
  4
  0
  19. 5. 2019
  Vurhor (1818 bodů)

  Na celovečerní debut od dvaatřicetiletého režiséra to nebylo vůbec špatný. Vlastně to bylo dost dobrý. Když se točí film pouze s pár dialogy a dvěma charaktery, člověk si musí dát majzla, aby tím nezačal svého diváka nudit. Naštěstí to ti šikovní Islanďané zvládli skvěle, beznadějné vyhlídky hlavního hrdiny jsou pojaty natolik poutavou formou, až se skoro divák třepe zimou s ním. Film zbytečně nepatetizuje, netáhne se, plus udržuje si po většinu času slušnou mrazivou atmosféru. Na kouzlu tomu dodává samozřejmě i parádní Mikkelsenův výkon, až z toho začínám fňukat, že mu tu roli Zaklínače přeci jen nenabídli. Problém mám ale s koncem. Přisviští totiž rychlostí lusknutí prstů a diváka opustí stejně nečekaně, jako to kdysi udělala moje ex. Působí to trochu proradně, až si divák říká, že si to nezasloužil, rozhodně si s ním ještě mohli dát krapet víc práce. Já chápu, že tam štábu musela být kosa, ale stejně... pro dobro kinematografie! Dobrý hybrid mezi Marťanem a Trosečníkem.

 • 75%
  1
  0
  30. 5. 2019
  Brcolka (1020 bodů)

  Velmi syrové a ledové zpracování filmu o muži který se popere s přírodou. A v celku to vypadá jakoby v místních podmínkách vlastně vyrostl a ze je to pro nej vlastně skoro brkačka. Strojově jde za přežitím a přes všechny nástrahy a komplikace se mu to snad povede. A vlastně mentální mimochodem ještě zachrání jednu slečnu která měla zachránit jeho z ledového pekla

 • 80%
  1
  0
  30. 5. 2019
  KajkaFajka (719 bodů)

  V hlavnej úlohe je príroda v tej najmeněj přívetivejsej pobobe. Vsade samý led a na něm muž ktorý sa snaží zachránit si svoj život. Je to takový Tom Hanks ale ve zmrzlejšie podobe. Mads nemluví ale presto skvele hraje. A bonusou hry o vlastné prezitie je že zachraní aj dlaši ludský život

 • 85%
  0
  0
  12. 11. 2019
  Antrokaja2 (18 bodů)

  Film nás zavádí do doby po samotné katastrofě, seznamujeme se s hlavním hrdinou po nějaké době, kdy už je dovře dalo by se říci sžitý s podmínkami, do kterých byl uvržen. Přesná akce, rutina, nikdy nekončící den, to vše navozuje děsivou atmosféru tohoto snímku.

72 76 ?
jak hlasovat?
 • Manekenthe 85%
 • Jack458 75%
 • Reacherjack2016 70%
 • dav.bal 60%
 • misec 65%
 • michal-marsalek 75%
 • bafik 75%
 • Atsus 60%
 • Antrokaja2 85%
 • wodmint 60%
všechna hodnocení (35)

V žebříčcích uživatelů

138. místo z 173 v žebříčku uživatele Manekenthe