Love, Simon (USA)
USA USA
110 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Romantický
Motto: Každý si zaslouží velkou lovestory.

Obsah

:
V šestnácti není snadné přiznat sobě a natož svému okolí, že jste gay. Simon Spier (Nick Robinson) začne po e-mailech flirtovat s neznámým spolužákem, více »« méně

Režie

:
Greg Berlanti

Scénář

:
Elizabeth Berger Isaac Aptaker Becky Albertalli

Herci

:
Nick Robinson Jennifer Garner Josh Duhamel Katherine Langford Alexandra Shipp ...
Premiéra: 14. 6. 2018
Distributor: CinemArt
Jste na stránce filmu Já, Simon. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Já, Simon myslíte! K 30. listopadu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27296 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  2
  0
  26. 1. 2019
  lamps (14268 bodů)

  Přiznat se k homosexualitě jistě není v dnešním medializovaném světě nic snadného, ale k zobrazení tohoto dilematu volí tvůrci krajně neuvěřitelné a kostrbaté cesty. Ne že bych se Simonem místy nesoucítil, ale výstavba filmu mě spíše nutila strhávat pozornost na jeho vztahy s dobře prokreslenými kamarády, nežli na jeho předvídatelný vnitřní boj. Titulní konflikt s dementním intrikářem Martinem je uměle navozený a poučení "nikoho nedonutíš, aby se do někoho zamiloval" sice hezké, ale pro nedostatečně rozvedené vedlejší linie zároveň prvoplánové. Oceňuji pozitivní feeling a úmysly, ovšem některá rozhodnutí jsou zkrátka jak z imbecilní béčkové komedie (nesnesitelný zástupce ředitele, řada trapných situací, které příliš tlačí na pilu).

 • 60%
  3
  0
  20. 7. 2018
  Pete69 (12493 bodů)

  Snímek asi spíše ocení gay, čí mladá dívka, než já. Mě příběh nepřinesl žádný hluboký zážitek, ani jsem kromě Nicka Robinsona nenašel žádného herce, který by mě zaujal z hlediska výkonu. Film o coming outu mladého kluka je možná zvláštní, ale spíše podlehl módním trendům a amerikanismus je také cítíit z každého snímku. Mě se zkrátka film příliš nelíbil.

 • 75%
  2
  0
  17. 6. 2018
  Riverdon (5691 bodů)

  Film šitý na míru teanagerům. Pokud překonáte americký a pro nás nereálný začátek (rodiče nejsou ráno v práci a celá rodina spolu spořádaně snídá, středoškolák cestou autem do školy nabírá spolužáky a denně si kupují ve fast foodu ledový caj -nekonomické a neekologické...,ale na to dnešní mladá generace vůbec nehledí) a částečně i konec filmu, tak film zaujme i starší generaci.

 • 75%
  1
  0
  30. 12. 2018
  evismaior (3805 bodů)

  Další z početné řady teenagerských filmů z americké střední, který se od ostatních odlišuje tím, že jeho protagonistou tentokrát není nesmělý chlapec prahnoucí po odezvě od krásky ročníku nebo naopak dívka s jemnou duší toužící nalézt svou první opravdovou lásku, nýbrž celkem obyčejný kluk z pohodové rodiny, který žije stejný život jako všichni ostatní s tím rozdílem, že on je gay a ještě nedospěl do období, kdy by byl ochotný spáchat coming out. Špatné není ani to, že chlapce, do něhož se zamiloval skrz online vyměňované vzkazy, vlastně nezná a jen hádá, kdo ze školy to asi je. Realistická je i záletka s vydíráním, která ho přiměje drobet podrazit své přátele, za což je náležitě potrestán. Jo, bylo to fajn koukatelné, ale na druhou stranu to asi nebude film, ke kterému bych se často vracela.

 • 100%
  1
  1
  19. 6. 2018
  nikol125 (2732 bodů)

  Fenomenální!

 • 100%
  0
  0
  22. 11. 2018
  Rabadi (2254 bodů)

  Super film vhodný nejenom pro puberťáky. Všichni se jistě naladí na city mladíka, který se rozhoduje kdy a jak svým blízkým oznámit, že je gay. Film o přátelství, zklamání v lásce a letech dospívání. Znovu trochu nereálný domov, ve kterém je vykreslený americký sen.

 • 95%
  1
  0
  13. 4. 2020
  tomlery (2138 bodů)

  Já bych o coming outu mohl vyprávět... V žádném případě jsem to neměl tak jednoduché jako hlavní aktéři tohoto úžasného filmu! Po mně rodiče chtěli, abych navštívit psychiatra, psychologa a jiné doktory, kteří by mě z této nemoci uzdravili. Filmy s gay tématikou, které by také byly v češtině, je celkem málo, a proto nebylo pochyb, že na tento film musím jít do kina. Jen jsem nepochopil, proč se film nejmenuje "S láskou, Simon"...

 • 75%
  2
  0
  26. 6. 2018
  Bemiurg (1298 bodů)

  Love, Simon mi byl doporučen kamarádkou. Prý je to stejná pecka jako seriál 13 Reasons Why. A tak jsem očekával, že to bude typická americká teen blbost, neb jsem zmíněný seriál dokoukal vyloženě na sílu a jeho vysoké hodnocení nechápu. Byl jsem však příjemně překvapen. Ten americkej patos z toho sice kape (obzvlášť na konci), ale jinak je to velice pohodový film, který ani trochu nenudí.

 • 75%
  3
  2
  26. 6. 2018
  batal (893 bodů)

  kvalitni herecke vykony potesi, pribeh je zajimavy, filmarske remeslo na dobre profesionalni urovni...ale jedno shlednuti staci

 • 5%
  2
  0
  23. 11. 2018
  Akarot (886 bodů)

  Film měl dobré recenze, pustil jsem si ho s ženou, vydrželi jsme cca pulhodiny sledovat... začínám mít pocit, že jsou snad všude jen gayové a lesbičky a že mají stašný problém se sebeurčením, první láskou, zklamáním se a posměchem. Asi jsme to mi co jsme na druhé pohlaví nikdy neprožili nebo jsme už jen neatraktivní, nebo už nejsme.......??? Postava Simona je opravdu nevýrazná a vše je bohužel až příliš americké. Probírat svou orientaci, touhu a vše co k dospívání patří na internetu s někým koho neznám je spíš trapné než romantické. Proto hodnotím tento film jako odpad, romanticky film podle mě a mé ženy vypadá opravdu jinak.

 • 90%
  1
  0
  26. 6. 2018
  Milena107 (504 bodů)

  Velmi zdařilý film po všech stránkách. Jiný, než obvykle na toto téma, samozřejmě studentský a s ním spojená dramata i traumata. Spíše pro skupinu mladších divaček, ale zajímavý i pro rodiče a starší diváky. Dobré obsazení, i když závěr velmi americký!

 • 70%
  0
  0
  22. 4. 2019
  Terezie_Terez (473 bodů)

  Myslím, že tento snímek byl a bude velice důležitý v dnešní negativně působící době. Přiznání homosexuality je velice složité a stále je spousta mladých lidí, kteří to schovávají. Je to snímek z části nudný a romantický. Na druhou stranu myšlenka přebije nudnost děje.

 • 80%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Bori02 (336 bodů)

  Od filmu jsem moc neočekával, ale nakonec jsem byl hodně spokojený. Téma je mi blízký. Je to velice dobře natočený film. Herci v hlavních rolích jsou kvalitní. Hlavní I vedlejší postavy jsou zajímavé. Jen nějaké části byli až moc idealistické a trochu kazili celkový dojem. Naštěstí jich ale nebylo tolik, aby zkazilo dojem z filmu. Celkově jsem spokojený a doporučuji

 • 85%
  1
  0
  6. 6. 2018
  bLaCk0uT (326 bodů)

  Tento film byl pro mě zatím největším překvapením za tento rok. Myslela jsem, že toto téma už nic nemůže nabídnout a bude to ohrané. Čekala jsem, že to bude takové trochu neobvyklé, ale podprůměrné "love story", ale film se vyšplhal hodně vysoko, alespoň u mě. Jsem moc ráda, že jsem na něj šla, chci ho vidět aspoň ještě jednou. Snímek útočil na city, měl hodně sympatické herce a vše jsem prožívala s hlavní postavou. Hudba byla výborná. Přesně takové "teenage" filmy mám ráda a jednoznačně doporučuji.

 • 85%
  1
  0
  6. 6. 2018
  Pepazdepa (269 bodů)

  Těch věcí co mě tady sedli je víc, ale naprosto mě dostala ta lehkost, která z filmu jde. Já, SImon je vysíláč pozitivní energe Skvěle napsaný postavy hlavním hrdinou počínaje přes tátu a učitelky divadla konče u ní co scéna to luxus.Tleskám i za to, že se konečně podařilo natočit homo film naprosto na pohodu. Vždycky když je ve filmu sestava mladých herců pečlivě si všimám hereckých výkonů a hledám s pro sebe budoucí hvězdy a tady to bylo hodně dobrý. Nick skvělý a celá jeho parta včetně toho nešťastníka, který si libuje ve veřejném vyznávání lásky převedla naprosto přirozený suverení herecký výkony. Je to na hraně mezi 4-5* , ale hodně nápadů, zábavy, vážnějších momentů, lásky a neskutečný pohody to vše v jednom balení mě dokoplo k pětce.

 • 100%
  0
  0
  26. 8. 2018
  michal-chalupa (87 bodů)

  Pěkný film na gay tématiku. Celkem slušně obsazeny. Ale je to spíše pro mladé lidi nebo spíše gaye. Ale poslední dobou spíš trend. Ve skutečnosti by coming out určitě takový nebyl.

  • aktuální tématika
  • děj
  • romantika
  • 100%
   0
   1
   2. 8. 2018
   vratislav-futera (6 bodů)

   Tento film je pro mě, jakožto gaye, naprosto úžasný. Skvěle vystihuje pocity, myšlenky, emoce a všechno, co k tomu patří. Ve spoustě momentech jsem se viděl a hluboce prožíval s hlavním hrdinou. Většinu heterosexuální většiny ale tento film moc nenadchne. Pokud ale kopete za můj tým nebo nám fandíte, určitě si film užijete.

   Film jsem viděl v kině 3x. Nemohl jsem se ho nabažit. Poprvé jsem na něm byl s přítelem a dalším homopárem. Všichni jsem brečeli :D Film rozhodně doporučuji.

  76 71 ?
  jak hlasovat?
  • Vdun 90%
  • tomlery 95%
  • Pyrkh86 80%
  • anna-vacinova 95%
  • zdenka-lokajova 75%
  • TomasZboril 50%
  • Fandysek 70%
  • Sandrastekla 50%
  • jakub-balaj 60%
  • jan-brejska 30%
  všechna hodnocení (94)