Beast of Burden (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
89 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Thriller

Obsah

:
Sean Haggerty má jenom hodinu na to, aby doručil ilegální náklad. Pokud to zvládne, jeho ženě se nic nestane.

Režie

:
Jesper Ganslandt

Scénář

:
Adam Hoelzel

Herci

:
Daniel Radcliffe Grace Gummer Pablo Schreiber Robert Wisdom Cesar Perez ...
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce filmu Přebytečná zátěž. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Přebytečná zátěž myslíte! K 5. prosinci 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27305 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 45%
  1
  0
  23. 3. 2018
  Brenan88 (41128 bodů)

  Beast of Burden je takovou paralelou ke snímku Locke,ale zatímco tam snímek táhl výborný Hardy,tak zde i přes veškerou snahu nedokázal Potter,pardon Radcliffe vytáhnout ze šedého průměru. Většina filmu se odehrává v letadle a celkově snímek postrádá jakékoliv napětí,nebo nějakou zajímavou scénu. Zahraniční recenze nelhaly a já se k ním tentokrát také přikláním a dávám 45%.

 • 50%
  0
  0
  22. 11. 2019
  martin-mickey-stusak (21941 bodů)

  Zemřelo jim dítě a ona se dozvěděla, že má rakovinu vaječníků. On ve snaze vydělat peníze na její léčbu bez jejího vědomí vezme práci převozu ilegálního nákladu svým malým letadlem. Jenomže se to všechno prostě zkomplikuje. Jednoduchý thriller v podstatě rozdělený na dva díly. V první polovině si děj všímá pouze Seana, kolem kterého se to všechno točí, právě za kokpitem malého letadla. Jen sedí, pilotuje a vyřizuje hovory. A právě v tom je jádro věci, na kterém je stavěn i dánský snímek ze stejného roku pod českým distribučním názvem 'Tísňové volání' (2018). Ano. Stejně jako u tohoto snímku by se i tento dal označit jako one-man-show, ve kterém sledujeme pouze počítání pilota. Dramatický děj tak vyvěrá pouze s konverzací. V rámci emocí a rozvíjející se psychologie stavu bezmoci a zoufalství jedince, to rozhodně není lehká role, ale dá se říct, že si s ní Daniel Radcliffe poradil úměrně dobře. Jenomže tato konverzační atmosféra se v polovině stopáže radikálně mění. Postupně nám jsou obrazotvorně odhalovány osoby, se kterými ve svém letadle telefonuje a pomalinku se vynořují veškeré okolnosti dané problematiky. Vlivem toho, že je Sean nucen do těžkého rozhodnutí, které při špatné volbě může skončit i tragicky, se vlastně nejedná o nic originálního. Čím víc se blíží závěr snímku, tím víc sílí napětí a akčnost. Vše se přesune na zem a skončí to tak, jak asi každý předpovídá. Kdyby se tvůrci drželi oné one-man-show, snímek by silně konkuroval právě zmíněnému počinu 'Tísňové volání.' Takhle z toho vzešla podivná nerozvážnost, jak to tvůrci vlastně v pojetí mysleli. Počáteční dějový minimalismus se postupně mění v akci, čímž po divácké stránce vzniká pocit, že se najednou skočilo do jiného filmu. Druhá polovina celého vyprávění se tak naopak přibližuje spíše ke snímku 'Noční jízda' (2013). Jako celek se to docela bortí hlavně svou nerozvážností daných okolností ve snaze diváka zaujmout. Zpočátku je vybudované určité napětí v oblasti tajemna a hádanek, aby se vše nakonec hodilo přes palubu a divákům se jako vyvrcholení předhodilo zcela něco jiného.

48 ? ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 50%
 • Brenan88 45%
všechna hodnocení (2)