Britannia

66%
Britannia
Když Římané napadnou v roce 43 před naším letopočtem Británii, Kerra (Kelly Reillyová), dcera krále Kantiů, a její úhlavní rivalka, královna Antedia (Zoë Wanamakerová), musí zapomenout na své dřívější neshody a čelit útočníkům společně. Římané, v čele s generálem Aulem Plautiem (David Morrissey), jsou odhodláni uspět tam, kde se to Juliovi Caesarovi nepodařilo, a dobýt tuto mýtickou zemi ležící ve vzdáleném koutě Římské říše. Aulus je silný a nezlomný vůdce, ale skrývá hluboké tajemství, které ohrožuje jeho misi. Když se kmeny a Druidové sjednotí v boji proti Římanům, Kerra je nucena obstát v nejdůležitější roli svého života, zatímco stane v čele odporu proti ohromné síle Římské armády. (HBO Europe)
avenis
avenis
8 131 bodů
7
Nedá se upřít jistá snaha o originalitu. Mýtus a historická fakta versus modernější pojetí vizuelní i výrazové stránky. Ale nějak to není ono... něco tomu chybí... nebo přebývá? No, výběr exteriérů pro českého diváka přináší nevítané vyrušení, protože najednou není v keltském sídle, ale cválá s Limonádovým Joem za pomyslných zvuků písně "Tú jú, aj mej sou fár...", protože lokace se nachází v zatopeném lomu Velká Amerika. Podobně rušivě vyznívá procházka Phelana s Aniou kolem naprosto stejných čedičových skal, kudy prchal král Miroslav s princeznou Krasomilou. A druidské sídlo evokuje film S čerty nejsou žerty. Když tedy pominu exteriéry a vyhnu se vykosťování, srdcím v dlani a pruhům kůže, zbývá docela zajímaný drsný příběh z dob pradávných. Zatím po první řadě docela spokojenost.
Pas
Pas
6 225 bodů
3
Pokus o historický seriál z produkce HBO Europe. Tento žánr má svá pravidla, pochopit proč se tvůrci tohoto nedrží je prvním velkým faux pas na celé sérii.Vše začíná předmluvou, kdy Julius Caesar roku 43 Př.n.l pluje na ostrovy údajně hledat cín a jeho mise je neúspěšná. Fakta ovšem hovoří o tom, že Caesar se v Británii vylodil dvakrát, neboť se domníval, že Britanové podporují galský odboj proti římské nadvládě kde právě jak známo válčil.První pokus se moc nezdařil, ovšem druhé, početnější vylodění znamenalo vojenský i politický úspěch v podobě vazalství tamních některých náčelníků vůči Římu.Samotný akt invaze však nastává až v roce 43 našeho.letopočtu !! A ne jak nesmyslně napsáno v obsahu distributora, který se ani neobtěžuje zjistit základní věci.Císař Claudius pověří senátora a vojevůdce Aula Plautia obsazením ostrova. svěří mu 4 legie plus podpůrné sbory o celkové síle cca 40.000 mužů. Proč nám zase hned v pilotním díle tvrdí , že jich bylo polovic je další ostudou produkce.Po shlédnutí dvou dílů to vypadá tak, že nastavená laťka historickývh bludů a mystyfikací se v podobné rovině přenesla i do příběhu.Stejně tak jako do kvality masek nebo kostýmů.Vcelku nezáživná selanka kterou zatím nezatracuji zcela ale po Knightfall další zklamání.

Dodatečné informace

Původní název:
Britannia (více)
  • Velká Británie Britannia
  • Velká Británie Britanija
  • Velká Británie Brytania
  • Velká Británie Британія
Země původu:
Velká Británie, USA
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch