Nicméně výsledek je příjemnější, vtipnější, vstřícnější a díkybohu výrazně kratší než předešlý díl, takže může rozšířit okruh diváků Transformers. Naopak pravověrní fanoušci série si mohou stěžovat, že čekali řinčení, nikoli dojímání.
Komentáře a recenze 48
Nevěřil bych, že je to možné, ale Bumblebee je ještě více "pro děti", než předchozí Transformers filmy. To znamená, že bych na něj bez nejmenších problémů poslal třeba šestiletou ratolest a nedivil bych se, kdyby se jí hrozně líbil, protože tam jsou lepší výbuchy než v "Teletubbies".
Dohromady je Bumblebee hlavně dojemná, ale i zábavná podívaná, ve které možná chybí trochu více akce (k té zásadní se dostáváme až v poslední čtvrtině filmu). Nicméně se tu téměř ani chvilku nenudíme. Děj má spád a smysl. To vše je pak doplněné o kvalitní herecké výkony, povedené vizuální efekty a celkovou grafickou stránku...
Bumblebee je spolu s jedničkou bezkonkurečně nejlepší film série. Oprošťuje se od akčního přemrštěného balastu a nahrazuje jej jednoduchým, lehce šablonovitým, dobrodružným filmem, jemuž v rámci žánrovky není moc co vytknout.
Pokud jste měli rádi Bayův rukopis, mlácení robotů a otravné postavy z předešlých pěti filmů, pak Bumblebee není pro vás, jelikož nabízí pravý opak. Postavy jsou sympatické a po celou stopáž jim fandíte. Kombinace humoru, emocí a akce zde funguje na jedničku. Navíc retro styl a jisté odlehčení snímku úžasně pomáhá.
Osmdesátkový retro styl celému snímku propůjčuje sympatickou tvář. Takže walkman, kazety, oblečení i svět bez mobilů Bumblebeemu jenom prospívá. Trevor Knight je ale, jak už bylo řečeno především mistrem emocí. Přestože Bumblebeeho zdobí narozdíl od transformeřích megapatlanin i dost humoru, to hlavní přichází ve chvílích dojetí.
Jednoduchšia dejová línia filmu veľmi pristane a kladne hodnotím fakt, že z kina neodchádzate odrovnaný po nekonečných neprehľadných robotích súbojoch, ale plný pozitívnych dojmov z roztomilých eskapád nemotorného žltého autobota. Aj minutáž je rozumná a vojde sa pod dve hodiny.
Po istých dieloch vystrelených vedľa (dvojka a päťka sú Bayom nezvládnuté) oprášil Bumblebee potenciál série. Stávka na 80. roky, šikovnú herečku a iného režiséra vyšla – akurát ten prvý stret z roka 2007 sa veru prekonať nedá.