Mamma Mia! Here We Go Again (Česká republika)
USA USA
114 minut

Žánry

:
Muzikál, Retro, Romantická komedie, Teenagerský
Motto: Největší letní filmová pohoda se vrací

Obsah

:
Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení“ podílelo skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby více »« méně

Režie

:
Ol Parker

Scénář

:
Ol Parker

Herci

:
Lily James Christine Baranski Meryl Streep Amanda Seyfried Colin Firth ...
Premiéra: 19. 7. 2018
Distributor: Cinemart
Jste na stránce filmu Mamma Mia: Here We Go Again!. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Mamma Mia: Here We Go Again! myslíte! K 20. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28342 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Mamma Mia: Here We Go Again!


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  4
  0
  5. 8. 2018
  Brenan88 (46332 bodů)

  Nejsem nějaký sklaní fanda této značky,ale mám rád písně od ABBY,takže jsem dal šanci i tomuto pokračování,které je sice hroší než první díl,ale přesto dokáže svou pozitivní atmosférou nakazit nejednoho diváka. Herci jsou fajn a hlavně Andy Garcia potěšil. Za to Cher je chodící plastika bez emocí a dokážu si představit kohokoliv v její roli. Suma sumárum je Mamma Mia 2 ucházejícím pokračováním,ale zcela zbytečným.

 • 55%
  0
  0
  22. 1. 2023
  Pete69 (23378 bodů)

  Tohle je za mě podprůměrná romantická komedie odehrávající se ve dvou časových liniích a průměrný muzikál dohromady. Spousta klišé a vše je azmoc happy. Vše zachraňuje výborná a nestárnoucí hudba kapely ABBA, kterou poslouchá už třetí generace. O to více by si to zasloužilo něco trošku důstojnéjšího. Řecko je krásné, film je pestrobarevný, což oku lahodí, přesto to za mě není na více než 55%

 • 55%
  0
  0
  29. 4. 2021
  JosefTomas (8956 bodů)

  10 let a pár rozhodnutí, nad kterými člověk nevěřícně zakroutí hlavou. Pominu-li to, nechat Donnu zemřít (což vzhledem k rozhodnutí Merryl nějak beru), tak vytvořit polovinu filmu jako flashback o něčem, co stejně víme jak skončí, to už mi přijde trochu moc. Dobrá půlka tak vlastně nemá moc co říct a to navzdory faktu, že na Lily James se moc hezky kouká, i se poslouchá. Krok kupředu zaznamenala choreografie hudebních čísel a velmi zajímavé kamerové přechody, což bude dáno novým režisérem, který vizuálně zkrátka umí víc. Já naštěstí fanoušek muzikálu nejsem (ostatně, viděl jsem první díl teprve včera), ale být jim, tak představa, že na tohle čekám dlouhých 10 let, by mě velmi děsila.

 • 55%
  0
  0
  31. 8. 2018
  evismaior (4254 bodů)

  Pro mě je Mamma mia z roku 2008 film, který mě dokáže neskutečně nabít pozitivní energií a jsem schopná se na něj i přes svůj vrozený cynismus s přihlouplým úsměvem dodívat, kdykoli ho zahlédnu koutkem oka na obrazovce. Často jsem si za těch deset let představovala, jaké by se dalo natočit pokračování s dalšími mými oblíbenými písněmi od ABBA, které ve filmu nezazněly. A to se mi splnilo, protože mé oblíbené One of us, Knowing me, knowing you, Andante, andante, My love, my life, Angel eyes, Hasta manana i spousta dalších tam opravdu zazní, i když jsou tam občas vpáčeny doslova násilím (viz Cher zpívající píseň Fernando chlápkovi z Mexika, kterého před lety znala a teď ho čirou náhodou v pravou chvíli po letech znovu potkává - to už vážně působilo jako parodie a nevěřícně se smálo celé kino). V komentáři k Mamma mia z roku 2008 jsem psala, že ten film celý stojí a padá s Meryl Streep a že tu mladší generaci bych tam klidně oželela. No tak, co dodat k filmu, kde z toho, co jsem na Mamma mia zbožňovala, zbyla jen ta ABBA a já bych byla sakra vděčná, kdyby se nový film (když už se Meryl Streep rozhodla k tak minimalistické účasti) více věnoval rozvíjení vztahu mezi Sophií a Skyem a na pozadí by zajišťovali švandu tři taťkové a Donniny staré kamarádky. Jenže se mi dostalo dějové linky s mladou Donnou, která polopaticky vypráví to, co už divák 10 let ví - že fakt potkala kdysi tři kluky, vyspala se s nima, jeden jí zlomil srdce a ona pak zůstala na všechno včetně výchovy dítěte sama (a víme taky, že happy end se konal až za dalších 20 let). Ne že by ti noví vybraní herci ztvárňující postavy za mlada byli špatní, jen mě prostě celá tahle část zoufale nebavila a modlila jsem se za každé objevení se staré party. Jenže tam se zas tesknilo po Donně a Sophie navíc ještě tesknila kvůli Skyovi a vůbec všemu, co se jí nedaří. V důsledku toho jsem při skleslém odchodu z kina měla dojem, že zatímco původní Mamma mia mě energií nabíjí, tahle nová ji ze mě spíš docela slušně vysála a nezachránila to ani Cher, která sice vypadá, jako by měla na tváři masku, ale teprve při jejím zpěvu jsem jako divák docenila rozdíl mezi tím, když zpívá nadaný herec a skutečný zpěvák. Dávám lehký nadprůměr za to, že se nakonec Meryl Streep přece jen na chvíli objeví, i když jsem to obrečela spíš smutkem nad tím, co mohlo být, než dojetím z jinak jistě jímavé scény.

 • 85%
  0
  0
  5. 8. 2019
  nikol125 (2781 bodů)

  Zbytečné pokračování. Stále se omílal děj z prvního dílu. Ale stále je to skvělá letní oddechovka.

 • 40%
  0
  0
  29. 11. 2018
  stantheman (2399 bodů)

  Těžko se píše o sr...e. Děs co všechno je možné vyprodukovat a k čemu všemu se stárnoucí hvězdy propůjčí. Hudbu ABBY můžeme milovat nebo taky ne, ale o to nejde , jde o samotný děj filmu. Takový scénář by možná lépe slepil kdejaký amatér.....brrrr...hrozné.....

 • 70%
  0
  0
  7. 5. 2019
  Blackhand47XD (2361 bodů)

  Mamma Mia! byla vždycky takovou oddechovkou, na kterou se dalo podívat s rodinou. Ona ani dvojka není špatná, ale jde prostě vidět, že to je jen zbytečná ždímačka peněz. Známý příběh Donny je nám převyprávěn s několika úpravami, hlavní dějová linka nenabízí vlastně nic a Cher tu je jen proto, aby se lidi nechali zlákat na slavné jméno. Přitom je tu jen několik posledních pár minut filmu a její postava tak nemá žádnou důležitou roli. Omlazená parta fungovala docela dobře, ale linku s mrtvou Donnou fakt nechápu. Takovéto kroky se dělají, když herec obvykle zemře, a ne, že postavu zabijete za scénou, ale Meryl pak pozvete na jedno dvě hudební čísla. To fakt ne. 70%

 • 65%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2021 bodů)

  Předem upozorňuji, že tohle píšu jak člověk, který je milovník ABBY a prvnímu dílu dal s radostí 4 hvězdičky, to aby si někdo nemyslel, že si zase "nějakej chlap tupě stěžuje na ženský biják." Mamma Mia 2 v podstatě využívá podobnou strategii, kterou použil i La La Land, tedy překrývá divákovi zrak barevnou páskou, obsahující atraktivní a sympatický herce, parádní písničky a choreografie, která má zakrýt vážnější nedostatky filmu. Na rozdíl od La La Landu si ale Mamma Mia alespoň uvědomuje, jakým druhem filmu vlastně chce být. Snímek se navíc rozhodl pro pěkně odvážný krok, tedy že z popředí odstraní svůj nejsilnější článek z prvního dílu, což byla Meryl Streep. Fešanda Lily James však její mladší verzi ztvárnila poměrně dost obstojně. Bohužel to film příliš nezachraňuje od faktu, že až moc nostalgicky přičichuje ke "starým dobrým" časům prvního dílů, přičemž si zapomíná pěstovat vlastní osobnost. V rámci toho je děj takový... nijaký. Ano, krásně zpívají, jsou to sympaťáci, plus je to i docela vtipný, ale jen pár minut po zhlédnutí si člověk začne říkat, že to vlastně možná bylo i zbytečný. Ale musím uznat, že to ani zdaleka nebylo tak hrozné, jak jsem si myslel. (Btw, ta mladší verze Christine Baranski byla sakra kus!)

 • 55%
  1
  0
  2. 8. 2018
  Vildolf (567 bodů)

  Ty bábo, docela mě to zklamalo, jednička byla lepší. Čekal jsem více hitů a lepší děj.

 • 75%
  1
  0
  19. 7. 2018
  nairam67 (101 bodů)

  Hoja hoj, jednička se mi hooodně líbila a tak jsem vyrazil do kina se strachem co se bude dít. V první polovině filmu jsem si říkal, že to bude megaprůser, strašný střih, strašně moc greenscreenů a hlavně neustálé vracení se k jedničce připomínalo vaření z vody. Poté co k ostrovu připlula flotila člunů (proč mi to tak připomíná scénu z Dunkerku) se konečně vrátil ten bezstarostný pocit letní pohody a úsměv na tváři nezmizel až do konce. Co na tom, že cherozombie zpívá 50 let stejně a její Fernando byl tragedie, když vypadá těch 50 let stejně. Písničky od ABBY to utáhnou, holt klasika je klasika. Perfektní volba mladších kopií v čele s Popelkolady Lily je jedním z kladů produkce, když už se jim na to Meryl vysr…, geniální tah s Andy Garciou obsazení zachraňuje. Co dodat nakonec - je léto, čas blbnutí a tak proč nejít do kina na oddechovku a pak Lily.

Hodnocení a recenze Mamma Mia: Here We Go Again!

64 53 ?
jak hlasovat?
 • Pete69 55%
 • nikola-voznikova 50%
 • Milliee 100%
 • JosefTomas 55%
 • xjane 55%
 • mims 45%
 • Reacherjack2016 70%
 • nikol125 85%
 • Scintilla 50%
 • homedo 75%
všechna hodnocení (52)

V žebříčcích uživatelů

45. místo z 361 v žebříčku uživatele elza1