Mamma Mia! Here We Go Again (Česká republika)
USA USA
114 minut

Žánry

:
Muzikál
Motto: Největší letní filmová pohoda se vrací

Obsah

:
Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení“ podílelo skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby více »« méně

Režie

:
Ol Parker

Scénář

:
Ol Parker

Herci

:
Lily James Christine Baranski Meryl Streep Amanda Seyfried Colin Firth ...
Přehrát online O2
Premiéra: 19. 7. 2018
Distributor: Cinemart

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  4
  0
  5. 8. 2018
  Brenan88 (39335 bodů)

  Nejsem nějaký sklaní fanda této značky,ale mám rád písně od ABBY,takže jsem dal šanci i tomuto pokračování,které je sice hroší než první díl,ale přesto dokáže svou pozitivní atmosférou nakazit nejednoho diváka. Herci jsou fajn a hlavně Andy Garcia potěšil. Za to Cher je chodící plastika bez emocí a dokážu si představit kohokoliv v její roli. Suma sumárum je Mamma Mia 2 ucházejícím pokračováním,ale zcela zbytečným.

 • 55%
  0
  0
  31. 8. 2018
  evismaior (3713 bodů)

  Pro mě je Mamma mia z roku 2008 film, který mě dokáže neskutečně nabít pozitivní energií a jsem schopná se na něj i přes svůj vrozený cynismus s přihlouplým úsměvem dodívat, kdykoli ho zahlédnu koutkem oka na obrazovce. Často jsem si za těch deset let představovala, jaké by se dalo natočit pokračování s dalšími mými oblíbenými písněmi od ABBA, které ve filmu nezazněly. A to se mi splnilo, protože mé oblíbené One of us, Knowing me, knowing you, Andante, andante, My love, my life, Angel eyes, Hasta manana i spousta dalších tam opravdu zazní, i když jsou tam občas vpáčeny doslova násilím (viz Cher zpívající píseň Fernando chlápkovi z Mexika, kterého před lety znala a teď ho čirou náhodou v pravou chvíli po letech znovu potkává - to už vážně působilo jako parodie a nevěřícně se smálo celé kino). V komentáři k Mamma mia z roku 2008 jsem psala, že ten film celý stojí a padá s Meryl Streep a že tu mladší generaci bych tam klidně oželela. No tak, co dodat k filmu, kde z toho, co jsem na Mamma mia zbožňovala, zbyla jen ta ABBA a já bych byla sakra vděčná, kdyby se nový film (když už se Meryl Streep rozhodla k tak minimalistické účasti) více věnoval rozvíjení vztahu mezi Sophií a Skyem a na pozadí by zajišťovali švandu tři taťkové a Donniny staré kamarádky. Jenže se mi dostalo dějové linky s mladou Donnou, která polopaticky vypráví to, co už divák 10 let ví - že fakt potkala kdysi tři kluky, vyspala se s nima, jeden jí zlomil srdce a ona pak zůstala na všechno včetně výchovy dítěte sama (a víme taky, že happy end se konal až za dalších 20 let). Ne že by ti noví vybraní herci ztvárňující postavy za mlada byli špatní, jen mě prostě celá tahle část zoufale nebavila a modlila jsem se za každé objevení se staré party. Jenže tam se zas tesknilo po Donně a Sophie navíc ještě tesknila kvůli Skyovi a vůbec všemu, co se jí nedaří. V důsledku toho jsem při skleslém odchodu z kina měla dojem, že zatímco původní Mamma mia mě energií nabíjí, tahle nová ji ze mě spíš docela slušně vysála a nezachránila to ani Cher, která sice vypadá, jako by měla na tváři masku, ale teprve při jejím zpěvu jsem jako divák docenila rozdíl mezi tím, když zpívá nadaný herec a skutečný zpěvák. Dávám lehký nadprůměr za to, že se nakonec Meryl Streep přece jen na chvíli objeví, i když jsem to obrečela spíš smutkem nad tím, co mohlo být, než dojetím z jinak jistě jímavé scény.

 • 40%
  0
  0
  29. 11. 2018
  stantheman (2288 bodů)

  Těžko se píše o sr...e. Děs co všechno je možné vyprodukovat a k čemu všemu se stárnoucí hvězdy propůjčí. Hudbu ABBY můžeme milovat nebo taky ne, ale o to nejde , jde o samotný děj filmu. Takový scénář by možná lépe slepil kdejaký amatér.....brrrr...hrozné.....

 • 55%
  1
  0
  2. 8. 2018
  Vildolf (487 bodů)

  Ty bábo, docela mě to zklamalo, jednička byla lepší. Čekal jsem více hitů a lepší děj.

 • 75%
  1
  0
  19. 7. 2018
  nairam67 (70 bodů)

  Hoja hoj, jednička se mi hooodně líbila a tak jsem vyrazil do kina se strachem co se bude dít. V první polovině filmu jsem si říkal, že to bude megaprůser, strašný střih, strašně moc greenscreenů a hlavně neustálé vracení se k jedničce připomínalo vaření z vody. Poté co k ostrovu připlula flotila člunů (proč mi to tak připomíná scénu z Dunkerku) se konečně vrátil ten bezstarostný pocit letní pohody a úsměv na tváři nezmizel až do konce. Co na tom, že cherozombie zpívá 50 let stejně a její Fernando byl tragedie, když vypadá těch 50 let stejně. Písničky od ABBY to utáhnou, holt klasika je klasika. Perfektní volba mladších kopií v čele s Popelkolady Lily je jedním z kladů produkce, když už se jim na to Meryl vysr…, geniální tah s Andy Garciou obsazení zachraňuje. Co dodat nakonec - je léto, čas blbnutí a tak proč nejít do kina na oddechovku a pak Lily.

63 53 ?
jak hlasovat?
 • Petra024 65%
 • ballrog 60%
 • Psisko59 60%
 • Jarusu 65%
 • stantheman 40%
 • dav.bal 65%
 • martina-surzinova 75%
 • Reacherjack2016 85%
 • ivo-mrazek 45%
 • kudo 95%
všechna hodnocení (38)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: