Mulan (USA)
USA USA
106 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Historický, Válečný

Obsah

:
Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera více »« méně

Režie

:
Niki Caro

Scénář

:
Rick Jaffa Amanda Silver Elizabeth Martin Lauren Hynek

Herci

:
Yifei Liu Donnie Yen Li Gong Jet Li Jason Scott Lee ...
Premiéra: 4. 9. 2020
Distributor: Falcon
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Mulan. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Mulan myslíte! K 14. dubnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27599 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 40%
  0
  0
  10. 9. 2020
  Tom Hardy (5101 bodů)

  Takže jestli jsem to správně pochopil, tak žena v mužském světě uspěje jen tehdy, pokud má nějakou speciální schopnost, protože "normální" dřinou by toho nemohla dosáhnout? Inu, to je odvaha přijít v roce 2020 s takovým poselstvím. I když přejdu tenhle absurdní posun oproti originálu, zůstane vykastrovaný film s uměle působícími kulisami, zmateným střihem (Jak že se to Mulan dostala za padouchy u té sněžné hory?), nevýraznými vedlejšími charaktery, nevyužitými bojovými legendami v obsazení a hlavně s mdlou režií Niki Caro, který se evidentně k podobně velkému projektu nikdy neměla dostat.

 • 60%
  0
  0
  20. 9. 2020
  kknk2 (1563 bodů)

  Další zbytečné mrhání penězi na úkor přetváření starší avšak kvalitní tvorby. Starou Mulan jsem zbožňovala a přišla mi jako neuvěřitelně silná hlavní hrdinka i animovaná, bez toho aniž by upozaďovala všechny vedlejší charaktery. Absence písniček se dá ještě pochopit, ale emoce se rádoby drsným mlácením a vertikálním během nenahradí.

 • 45%
  0
  0
  13. 9. 2020
  Martrix (1526 bodů)

  Vykastrovaná, zpohádkovatěná a přesto zbavena emocí, polita javorovým sirupem a přesto opatřena puchem typicky hollywoodského scénáře, disneyovskou produkcí mocně zafinancována a společně se zástupem čínských herců (kteří byli v zájmu globodiváka odsouzeni hovořit anglicky) zbavena důstojnosti. Tak skončila čínská legenda o dívce, která se rozhodla vydávat za muže a bojovat ve válce. Kreslenou Mulan jsem neviděl, takže možná spílám tvůrcům zbytečně, protože jen pokračovali v hodování na zdechlině zvané kulturní dědictví čínské literatury (Mulan byla původně báseň). Shodou okolností jsem před měsícem viděl "čínskou" Mulan, která s postavou Mulan pracuje ...pracuje. A taky s postavami všech ostatních. Což scénáristům nové Mulan nějak uniklo. Ten neuvěřitelný obrat, kdy najednou všichni uznali, že je Mulan superfighter a kdy se vyhnanství během pár vteřin změní na veď nás...to je tak hloupý, že mi bylo čínských herců líto. Vlastně všech Číňanů. V "originále" bojovala Mulan v armádě mnoho let, takže to dává mnohem větší smysl. Kdyby takhle někdo naložil třeba s Janem Žižkou (chrań tě Bůh, Jákle), taky bych nadával jako špaček. No...úplně otrávený nejsem, ale okamžitě zvedám hodnocení Mulan 2009, protože až teď doceňuju, jak si s tímto tématem a hlavně postavou Mulan, před jedenácti lety poradil Ting Zhang (mimochodem byl to jeho první scénář a stejně to hollywoodům nandal).

 • 20%
  0
  0
  4. 1. 2021
  Lady Di (280 bodů)

  Musím říct, že pohádce o Mulan jsem se když jsem byla mladší vyhýbala. Pohádka o ženě co si hraje na muže? Sory, ale ne. Než mě ukamenujete, pak jsem se na ni podívala a neměla jsem slov. Byla jsem dosti... nerozumná, když jsem se na Mulan podívat nechtěla, protože jde o mistrovské dílo. Bylo to boží. Mulan je boží. A Shang... Dala bych si říct ;) Když jsem se dověděla o remaku, strašně jsem se těšila a chtěla na to jít i do kina. Díky Všemocnosti byla kina zavřená a já viděla Mulan doma - byly by to vyhozené peníze. Vzali a překroutili snad všechno co mohli. Byla jsem naprosto zklamaná.

  Já vím, že remake může přinášet nové prvky do původního příběhu, nějaké menší změny a to je v pořádku, ale tady udělali změn tolik, a zásadních, že to ztratilo své kouzlo. Jedno. Velké. ZKLAMÁNÍ. Nedoporučuji.

  • nová postava čarodejnice
  • nějaké pitomé čchi... V příběhu nejde o to, že má nějaké zvláštní (nadpřirozené) schopnosti, ale jde o její odvahu - vlastně zničili i samotnou podstatu příběhu
  • Kde je mushu? Nějaký světelný odlesk ve tvaru phoenixe fakt Mushua nenahradí.
  • Kde je Shang??!! - Sorry jako ale... vykopnout Shanga? Sakra! Vztah mezi těmi dvěma je sakra podstatný! Nasadit tam místo Shanga nejakyho hejhulu odvedle...
 • 100%
  1
  0
  19. 10. 2020
  mcadoo9 (178 bodů)

  Stiahnite si tu skvelú kópiu filmu HD4K 2020 - 2021
  Celý tento kvalitný film si môžete pozrieť na tomto webe: MIRADETODO.XYZ

57 55 ?
jak hlasovat?
 • hcfort 50%
 • juggler 50%
 • Lady Di 20%
 • lukasopicasso 40%
 • dav.bal 55%
 • Reacherjack2016 60%
 • sadeel507 90%
 • zdenek-halfar 80%
 • Riverdon 45%
 • mcadoo9 100%
všechna hodnocení (24)