Unicorn Store

53%
Unicorn Store

Hlavní hrdinkou příběhu je mladá žena jménem Kit, kerá je nucela se nastěhovat zpátky k rodičům. Když obdrží tajemnou pozvánku do obchodu Unicorn, ocitá se najednou uprostřed zjišťování toho, co ve skutečnosti znamená vyrůst.
Recenze: Unicorn Store

Kinobox.cz
40%

Neoplývá prozíravým pohledem dětí, jež ve své nezatíženosti konvencemi mimoděk pronášejí fascinující moudra. Zdůrazněna není ani bezelstnost, s kterou děti upřímně vyslovují i nejtrpčí pravdy. Naproti tomu je Kit akumulací negativních vlastností bohorovného mileniála. Je sobecká, občasně až zlá, přestože její trpkost postrádá řádného opodstatnění.


Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
4
Jako režijní prvotina pro Brie Larson asi dobrý. Jako film jenž má nějaké tvůrčí ambice už to tak dobrý není. Unicorn Store trpí neduhy režijních prvotin, které snímku zbytečně podrážejí nohy. Film jenž evokuje potřebu uvolnit svou vnitřní představivost sám, žádnou představivost nemá a topí se v záplavě nudy.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 394 bodů
4
Vzhledem k tomu, že jsem dal teď Teroristce dvě hvězdičky, by mi bylo blbé dát tomuhle filmu o jednu míň, ale jde opravdu o tragický výkon, který naznačuje, že Brie Larson opravdu není nejdůmyslnější člověk (ne že by to nebylo trochu vidět z jejího veřejného vystupování, kde se dobré úmysly mísí s hodně velkým nerozmyslem - ale to sem nepatří). Tonálně naprosto nefunkční, herecky jalové (ten Oscar asi těch pár akademiků, co tohle uvidí, zamrzí), technicky v lepším případě unylé, v horším ukázkově špatné...
Tomas_313
Tomas_313
1 197 bodů
4
Přes celkovou plytkost lze hodinu a půl dlouhou, neplodnou snahu autorů zhlédnout vcelku pohodlně (hlavně díky povedenému castingu), nesmíte ovšem příliš přemýšlet. Pokud to totiž učiníte, vyjeví se vám bezobsažnost pečlivě kamuflovaná za mlhou barevných konfet. A budete uvrženi do tragického paradoxu nutkavé potřeby světu něco sdělit, aniž bychom věděli jak.

Dodatečné informace

Původní název:
Unicorn Store (více)
  • USA Unicorn Store
  • USA Tienda de unicornios
Premiéra v ČR:
14. 7. 2000
Země původu:
USA
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch