Poslední zúčtování

57%
Poslední zúčtování

Když se Arkadij, bývalý vůdce revoluce v ruské Sukovii, dozví, že se jeho zrádný bratr Dimitrij nachází v ochozech fotbalového stadionu, společně se svými kumpány londýnský stadion násilně obsadí. Mezi diváky je i americký válečný veterán Mike Knox se svou neteří Danni. Když se oba do spiknutí nešťastnou náhodou zapletou, Mike musí zneškodnit Arkadije a jeho těžce vyzbrojený tým. Dokáže to dřív, než se Arkadij dostane k Dimitriji? (O2)
Recenze: Poslední zúčtování

Kinobox.cz
60%

Těžko někoho nadchne a vzhledem ke střízlivému rozpočtu nemá vyloženě pamětihodnou akci. Ale dá svým divákům přesně to, co očekávají a nevypadá lacině. Sice si z něj zřejmě druhý den vybavíte jen svérázné vyklizení části tribuny, ale těch 104 minut života vás mrzet nebude.


Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
7
Čistá devadesátková akční pecka,která po pár minutách šlápne na plyn a drží ho až do samotného konce. Přepálenost hraje prim a tak to mám u takových filmů rád. Navíc mám rád fotbal,takže se mi tvůrci trefili do vkusu rovnou dvakrát. Dave Bautista je sice pořádný řízek,ale hodně průměrný herec. Dost mi svým "výkonem" připomíná The Rocka v začátcích. Každopádně zde to bylo hlavně o akci a tu zvládá dost dobře. No a dialogy s mimikou ať si řeší někdo jiný.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 234 bodů
8
Jak je tímto snímkem vidět, akční dějová šablona dle filmové pecky ´Smrtonosná past´ je stále ještě v kurzu. Když si to zrekapitulujeme, tak Bruce Willis se coby John McClane teroristům postavil nejdříve v mrakodrapu (1988) a později na letišti (1990). V roce 1992 si něco takového zkusil i Steven Seagal a to snímkem ´Přepadení v Pacifiku´, kde se postavil teroristům jako kuchař a elitní vojenský specialista Casey Rybak na válečné lodi a i u něj se jednalo o naprostý vrchol jeho herecké kariéry. A přišel rok 1995 a snímek ´Náhlá smrt´, kde se pro změnu na hokejovém stadionu vydováděl Jean-Claude Van Damme v roli hasiče pod jménem Darren McCorde. (McClane - McCorde. Náhoda?). To už sice takovou peckou nebylo, ale dejme tomu. Dalo by se pokračovat, ale tady se už zastavme. Snímek ´Final Score´ (Finální skóre) je totiž tomu Van Dammovýmu podobný jako vejce vejci. Jen se hokejový stadion zaměnil za fotbalový, jiná záminka teroristů a hlavní hrdina nejde na stadion se svým synem, jako Van Damme, ale se svou neteří. A onoho hlavního hrdinu si s vervou sobě vlastní tentokrát s chutí zahrál Dave Bautista, jako Michael Knox coby bývalý voják s bojovými dovednostmi. Dějová šablona je tedy ještě jednou naprosto stejná a tím by se dalo skončit. ´Final Score´ vs. ´Sudden Death´ Který je lepší a který horší? Těžko říci. ´Sudden Death´ je snímkem své doby a ´Final Score´ se k tomu jen vrací. Takže se jedná o pouhopouhý filmový styl staré dobré akční práce 90. let, což znamená zcela bez monstrózních CGI efektů, jaké jsou v dnešní době obvyklé. Ne, o špatný akční film se v žádném případě nejedná. Jen připomíná svým vyzněním dávné časy 90. let. A na tom přeci nic špatného není.
Pete69
Pete69
31 238 bodů
5.5
Čistě průměrný akční film s klasickým dějem několikrát viděným. Spousta klišé a nesmyslů viz rozpaléná fritéza v opuštěné kuchyni.. Pěkné je, že teroristé jsou opravdu nekompromisní a neberou si servítky. Všude obrovské hory chodících svalů, občas slušná akce.. jinak pro mě typické předvídatelné béčko.

Dodatečné informace

Původní název:
Final Score (více)
  • Velká Británie Poslední zúčtování
  • Velká Británie Final Score
  • Velká Británie La última jugada
  • Velká Británie Posledné zúčtovanie
Premiéra v ČR:
10. 5. 2019
Země původu:
Velká Británie
Rozpočet:
20 mil. USD
Čeština:
Poslední zúčtování je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch