Belgica

64%
Belgica

Belgica je příběh dvou bratrů: charismatického a temperamentního Franka – manžela, otce a nevyléčitelného sukničkáře – a jeho ambiciózního, ale nezkušeného bratra Joa, který je majitelem baru zvaného Belgica. Stanou se obchodními partnery a rychle promění Belgicu v místo plné skvělé hudby, krásných lidí a nezřízené zábavy – dokud nezjistí, že vést takový podnik je náročnější než čekali, a jejich vztahy a osobní život tím začnou trpět.

Belgica nabízí pohlcující zkušenost euforie z nejžhavějšího nočního klubu ve městě. Zasazen do eklektického zvuku uznávané belgické kapely Soulwax, film ukazuje opojnou cestu obou bratrů vzhůru k úspěchu – a pád, který následuje. Belgica je film o tom, jaké je to žít přítomnou chvílí, a o tom uvědomit si, že pohyb kupředu je nejen nevyhnutelný, ale i nutný. (Artcam)
Milena107
729 bodů
8.5
Tento film mě fascinoval hlavně svou skvělou hudbou, krásnými mladými lidmi a naplno prožitou zábavou. Samozřejmě vést takový podnik jako byla Belgica se setkávalo s řadou problémů a bylo určitě náročnější, než si oba bratři zpočátku představovali. Nakonec se i jejich zdánlivě poškozené vztahy narovnaly a vše se obrátilo ve světlejší zítřky.

Dodatečné informace

Původní název:
Belgica (více)
  • Belgie Belgica
Premiéra v ČR:
7. 7. 2016
Distributor:
Artcam Films
Země původu:
Belgie
Přístupnost:
15+
Ocenění:
Žádná ocenění