Atomic Blonde (USA)
« další názvy »
USA USA
115 minut

Žánry

:
Akční, Mysteriozní, Thriller, Adaptace knižní, Feministický, Retro, Špionážní

Obsah

:
Agentka MI6 Lorraine Broughtonová (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Freeman Ent.)

Režie

:
David Leitch

Scénář

:
Kurt Johnstad Anthony Johnston Sam Hart

Herci

:
Charlize Theron James McAvoy Eddie Marsan John Goodman Toby Jones ...
Premiéra: 3. 8. 2017
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Atomic Blonde: Bez lítosti. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Atomic Blonde: Bez lítosti myslíte! K 9. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28237 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Atomic Blonde: Bez lítosti


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  10. 9. 2017
  Brenan88 (46226 bodů)

  Po úspěchu akční pecky John Wick se David Leitch vrátil s novým snímkem Atomic Blonde ve kterém prim hraje ženská hrdinka. Jenže zatímco u prvního jmenovaného měl snímek zcela jednoduchý děj a propracované akční pasáže,tak zde to trochu drhne. Scénář je zbytečně složitý a zcela jednoduchý příběh vypráví se zbytečnými oklikami. Akce je spíše průměrná a právě od té jsem očekával nejvíc. Nebýt dobrých herců,tak bych snímek ohodnotil snad ještě o nějaký ten stupeň hůře.

 • 90%
  0
  0
  2. 1. 2018
  martin-mickey-stusak (26591 bodů)

  Zapomeňte na vtípky o blondýnkách, agentka MI6 Lorraine Broughton  je na to hodně silný kalibr. Vlastně je to takový protipól vytvořený dle představ mužů. Tedy prý, ale ruku na srdce, nemohlo by na tom být nějaký ten kus pravdy? Máme tu další snímek natočený na základě komiksu, dle zdrojů pět let starého, a doslova vypadá jako zjevení. Nejde totiž o žádnou další super hrdinku mající superschopnosti. Různých agentů už máme více než dost a tak je na čase to genderově změnit. A změna se povedla. Charlie Theron roli zvládla naprosto úžasně a tak to vypadá, že pánové mají v této pozici velmi silnou konkurenci. Příběh se odehrává v Berlíně na sklonku studené války a viditelně si na tom dali tvůrci záležet. Taková výprava věrně podchycující dobu dlouho vidět nebyla. Dějově se sází na klasiku. Je tu mikročip obsahující seznam tajných agentů, o který mají samozřejmě zájem obě strany barikády. A to by nebylo, aby se tu také nevyskytoval dvojitý agent. Takže vývoj děje krapet předvídatelný, což trochu zamrzí, ale na druhou stranu, proč do doby studené války vymýšlet kdejaké blbosti. Akční scény jsou pastvou pro oči. Choreograficky nejzdařilejší je postavená na jednom dlouhém záběru odehrávající se na schodišti budovy, kde své mistrovství prokázal i kameraman. A výkon Charlie? Všechna čest. Snímek není brán nijak vážně. Celá atmosféra se nese v zábavném tónu za pomocí písničkového soundtracku největších hitů oné doby. Buď jak buď, tady se zdařilo. Nová ženská akční hrdinka rozhodně má potenciál.

 • 60%
  0
  0
  21. 9. 2018
  Pete69 (22069 bodů)

  Atomic Blonde: Bez lítosti je pro mě typicky béčkový akční film. Mám ale pocit, že rozpočet a ambice byly vyšší. Davi Leitch mě v tomto případě spíše zklamal. Charlize Theron mi připadala místy až směšná a přehnané akční scény působily stejně tak. Americké pojetí rozděleného Berlína dopadlo velmi bledě. 60%.

 • 45%
  0
  0
  7. 1. 2018
  lamps (14913 bodů)

  Leitch umí vymyslet a nasnímat kreativní akční sekvence a podat obstojnou retro výpravu, ale rozhodně nezvládá rozvíjet špionážní děj v tom smyslu, aby diváka jakkoli překvapil nebo podnítil jeho zvědavost. Nebýt very hot Charlize, by by to hodně velký průser, kde by se ta fyzicky vyčerpávající akční scéna bez střihu vyjímala jako jediný opravdu světlý, byť do nastoleného stylu zcela nezapadající prvek - takhle se vyjímá alespoň ještě vypiplaná lesbická scéna. Od režiséra druhého Deadpoola je to zatraceně málo.

 • 70%
  0
  0
  10. 1. 2018
  Danny F. (11153 bodů)

  Trochu odvážné. Velice akční a přitažené za vlasy. Ono je dost podivné, když je několikrát pobodaný chlap stále při síle a bojuje bez mrknutí oka, nebo křehká ženština tvrdě zbita mohutnými a silnými chlapi pořád stojí na nohou. Film je dobrý, tempo sedí, ale je celý takový suchý.

  • Akce
  • Zápletka
  • Scénář
 • 55%
  0
  0
  15. 9. 2021
  JosefTomas (8770 bodů)

  Tady vážně netuším, jak k filmu přistoupit a ani hlava neví, jak sumarizovat myšlenky, které mi prolétají hlavou. Ten film je totiž tak proměnlivý, stejně jako názor na něj. Charlize Theron, ač jí to sluší a snaží se, nemůže zachránit překombinovaný děj, jehož expozice trvá skoro celou první hodinu a druhý akt se odbyde jednou akční scénou (i když nutno dodat, že tou nejlepší z celého filmu) a poté se zbytek dobelhá do finále, kde je snad víc konců než v Pánovi prstenů. Nejde sice upřít stylovost a cool momenty, ale i ty potřebují příběh, který je drží pohromadě. Navíc chválou u akce bych taky trochu šetřil, protože i když jde v rámci Hollywoodu stále o nadprůměr, tak čekání na další úder je viditelné a rušivé, stejně jako zápletka, která od akce spíš zdržuje. Atomic Blonde proto zůstane ve stínu svého bratříčka Wicka, který mi nabídnul neutuchající zábavu po celou dobu, kdežto tady jsem na konci doufal, že už to skončí a ono furt ne...

 • 70%
  1
  1
  31. 7. 2017
  Tom Hardy (5256 bodů)

  Atomic Blonde má o něco složitější startovací pozici (John Wick nastavil laťku zatraceně vysoko). A netřeba to protahovat - příběh chladné agentky MI6 Lorraine Broughtonové se na Wicka nechytá. Snaží se nabídnout složitější strukturu vyprávění, ale výsledek nemá zdaleka tak vyvážené tempo ani dostatečně zajímavě vykreslené pozadí světa tajných služeb. Finální nálož zvratů je navíc dost nepřehledná (asi vím, o co tam šlo, ale ruku do ohně bych za to nedal). Na druhou stranu je Berlín atmosférickou kulisou, herci přesně vybraní, soundtrack několika nápady pobaví a režie nepostrádá silné momenty. Být scénář vyváženější a konec o něco méně zmatený, Wick by měl přímou konkurenci. Takhle mu Atomic Blonde kouká na záda. Na druhou stranu - v jednom momentu zabijáka Keanu Reevese překonává a to finální akcí na schodech. Ta trvá dobrých deset minut a patří mezi to nejlepší, co kdy v akčním žánru vzniklo. I kdyby vás zbytek filmu nudil, u téhle scény vám 100% padne brada na zem. A Charlize Theron je v hlavní roli naprosto fenomenální a hodně hlasitě si říká o ženskou bondovku.

 • 50%
  1
  1
  24. 12. 2017
  Chimpanzee21 (3857 bodů)

  Snímek je podle mne postaven do té lepší poloviny filmů díky hercům a nezaslouží si to, ale...
  Děj je příliš složitě zaobalen ve zbytečných úlomcích a akce tu také není nějak blýskavá. Snažil jsem se nesrovnávat to s Wickem, ale ten Wick je vážně mnohem lepší.

 • 90%
  0
  0
  18. 12. 2017
  leafroller (2964 bodů)

  Promyšlená a přitažlivě složitá špionážní hra zasazená do revolučního zmatku konce 80. let mě nemohla nechat klidným, protože jsem v té době prožíval jedno z nejemotivnějších období svého života. Kdo tu dobu zná tak dobře jako já, jistě ocenil všechny detaily, jimž autoři přiřkli velkou pozornost hudbou počínaje a úchvatnými exteriéry konče. Paní Theron začíná být stálicí filmového nebe a i když byly některé souboje již za hranicí uvěřitelnosti, celkový dojem z ní ani z filmu to nijak nepokazí.

 • 60%
  0
  0
  25. 10. 2020
  kknk2 (2397 bodů)

  Shlédnout Atomic Blonde bylo pro mne velmi nepřínosné. Zbytečně komplikovaný a zmatený scénář disponoval možná tak bezduchou akcí a ohranými špióny. Hlavní postava měla budit respekt, ale její vystupování tomu dost protiřečilo a mě brzo omrzela. Těžko uvěřitelné i na MI6.

 • 75%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2019 bodů)

  Atomic Blonde má v první řadě dost nevyváženou strukturu příběhu, který je zbytečně složitý, banální a vcelku nepřehledný. Ale sakra, ten film má styl! Kombinace parádního soundtracku s vizuálně podmanivými scénami z prostředí osmdesátkového Berlína byla radost pro ucho i oko. Nemluvě o tom, že Theronová je nejen nesmírná krasavice, ale taktéž parádní herečka s mega dávkou charismatu. Bojové sekvence vesměs oukej, ovšem naprostou korunu tomu dává zatraceně promakaná akční pasáž, která, bez JEDINÉHO střihu, trvá asi 10 minut. (Hned po dokoukání filmu jsem si ji musel dát znova.) Ve výsledku se dá říct, že Atomic Blonde není pod skořápkou žádné originální veledílo, ale strašně dobře se na to kouká. A na Charlize Theronovou taky, nebudu lhát.

 • 75%
  0
  0
  13. 8. 2017
  Fxxx (1411 bodů)

  Drží to pohromadě jen silou vůle, ale díky Charlize to funguje. Ta ženská má charakter, ať už verbálně smečuje McAvoyovi nebo olizuje Sofii "Mumii" Boutellu. Akce promakaná i když méně dravá než ve Wickovi a se zdánlivě bezstřihovou scénou roku. Komiksová stylizace sluší i špionážnímu žánru. Škoda, že to rejža lépe neslepil. Do Berlína se těším.

 • 40%
  0
  0
  14. 8. 2017
  tedoun (880 bodů)

  Ne..není to brutální Nikita!!! První minuty jsem vážně přemýšlel, že možná bylo lepší sledovat trailer na youtube pořád dokola, protože trailer snad byl lepší než ten film. Režisér se snaží udělat nějakou zápletku ve filmu, ale nic se tam vlastně neděje..promiňte je to odpad

 • 85%
  0
  0
  12. 8. 2017
  Pája DJ (680 bodů)

  Skvělá kombinace akční podívané, skvělých hereckých i fyzických výkonů v kombinaci s hudební produkcí 80. let doby pádu železné opony. Přestože je tak snímek zasazen do doby dávno minule, dokázal do této doby převést působivé bojové scény s hlavní ženskou hrdinkou, kterou jen tak někdo k zemi nedostane. Vliv Johna Wicka, který v tomto případě značně pokulhává, se tak může lecčemu od agenty Broughtonové přiučit :o) určitě lze tak poslední filmový počin Ch. Theron i J. McAvoye vřele doporučit a oddat se tak skvělým bojovým scénám v kombinaci se skvělým hudebním doprovodem.

 • 80%
  0
  0
  15. 8. 2017
  Milena107 (638 bodů)

  A opět je zde filmová star v podobě Agentky MI6 a výborné Charlize Theron. Zdá se, že léty zraje jako víno, její role jsou fyzicky náročnější a dává do nich všechno. Její protějšek James McAvoy za ní zdaleka nezaostává, ba spíše naopak je jí důstojným partnerem. Film je skutečně nabitý akcemi.

 • 80%
  0
  0
  12. 8. 2017
  Judinka (627 bodů)

  Film očividně produkovaný pro pánskou část publika, přičemž se ani nesnaží předstírat jakýkoli zájem o divačky. :-) Přesto jsem se u filmu až překvapivě dobře bavila. Zejména bojová scéna odehrávající se v bytovém domě během demonstrace je neskonale podařená a celý večer jsem se jí snažila opakovaně vybavit a přijít na to, jak to dokázali tak skvěle natočit - takže už díky této nekonečné scéně na jeden záběr, klobouk dolů. Další procenta musím přidat za skvělý soundtrack, zejména zakomponování písně George Michaela - Father Figure. Super!

 • 70%
  0
  0
  6. 2. 2018
  Pacman (586 bodů)

  Buď to vezmete tak, že je to nic moc film slepený z jednotlivých scén, který se snaží kýčovitě zaujmout jen neon efektem. Nebo to můžete vzít z druhé strany jako já. Velmi osobitě a zajímavě audiovizuálně zpracovaný příběh Berlínského špionážního podsvětí v době pádu "zdi". Akční scény jsou super natočený, takže kamera za 1. Hudba skvělá, scénář trochu slabší a pár nelogických much to taky má. Ale už jen to, že je na nich vidět, že to bolí stojí za povšimnutí, to se moc nevidí. Je to pro mě jako mamka Johna Wicka ;-)

 • 90%
  0
  0
  10. 11. 2019
  mikysrba (493 bodů)

  Páni, tak to bylo teda něco ! David Leitch si od Deadpoola odskočil a natočil ženskou verzi Johna Wicka, nutno ale uznat, že v mnoha ohledech stylověji a hlavně propracovaněji. Zasazení do Německa do doby pádu Berlínské zdi osobně považuji za perfektní nápad, prostředí a reálie docela neokoukané, tím pádem pro diváka atraktivnější. A Charlize Theron zaválela ! Nejenom že hýří obrovským sex - appealem skoro v každém záběru, ale taktéž bylo v mnoha momentech jasně vidět, jakou fyzickou přípravou si musela projít, když přijmula tuto roli. Smekám klobouček, fakticky. Špičkový soundtrack ve všech ohledech, já coby divák jsem hltal snad každou skladbu bez výjimky. Co se týče akční stránky, tak tam asi nemám sebemenší výtku. Bitka na schodech si již za ty dva roky vydobyla legendární status v hollywoodské kinematografii, plus po připočtení všech těch kontaktních soubojů a přestřelek se film skoro vůbec tempem nezastavil, jen se to stupňovalo. A příběh přijde s hodně slušnými zvraty, které by mohly býti spíše na škodu, nicméně tady to vše do sebe ve výsledku zapadlo jako fungující skládanka perfekcionalistická v každém ohledu. Úžasná audiovizuální pochoutka s poctivým jádrem jako ze staré školy. 88 % P.S. James McAvoy si film kradl pro sebe, bezchybný kasting

 • 60%
  0
  0
  14. 8. 2017
  bLaCk0uT (327 bodů)

  Připravte se na nejlepší akční scénu roku, která je bohužel schovaná v děsně průměrném špionážním thrilleru. Ano, jak jste uhodli z trailerů, Atomic Blonde je v podstatě vizuální porno s Charlize Theron, v němž se pro sexy záběr nikdy nejde daleko. Příběh je ale tak lopotný a hlavně zamotaný, že vlastně nevím, o co komu sakra šlo a co přesně se většinu času na plátně dělo. Ještě že asi ve dvou třetinách filmu přijde vypiplaná řežba, která se vám nesmazatelně zapíše do paměti (a postaví Charlize po bok Keanu Reevese). Bez ní by totiž Atomic Blonde byla jen nevýrazným pokusem o ženského Johna Wicka, který mimo fajnové akce a žhavé lesbické scény nenabízí nic extra zajímavého.

 • 70%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Pepazdepa (269 bodů)

  Atomic Blonde má o něco složitější startovací pozici (John Wick nastavil laťku zatraceně vysoko). A netřeba to protahovat - příběh chladné agentky MI6 Lorraine Broughtonové se na Wicka nechytá. Snaží se nabídnout složitější strukturu vyprávění, ale výsledek nemá zdaleka tak vyvážené tempo ani dostatečně zajímavě vykreslené pozadí světa tajných služeb. Finální nálož zvratů je navíc dost nepřehledná (asi vím, o co tam šlo, ale ruku do ohně bych za to nedal). Na druhou stranu je Berlín atmosférickou kulisou, herci přesně vybraní, soundtrack několika nápady pobaví a režie nepostrádá silné momenty. Být scénář vyváženější a konec o něco méně zmatený, Wick by měl přímou konkurenci. Takhle mu Atomic Blonde kouká na záda. Na druhou stranu - v jednom momentu zabijáka Keanu Reevese překonává a to finální akcí na schodech. Ta trvá dobrých deset minut a patří mezi to nejlepší, co kdy v akčním žánru vzniklo. I kdyby vás zbytek filmu nudil, u téhle scény vám 100% padne brada na zem. A Charlize Theron je v hlavní roli naprosto fenomenální a hodně hlasitě si říká o ženskou bondovku.

Hodnocení a recenze Atomic Blonde: Bez lítosti

66 60 ?
jak hlasovat?
 • kozo.roh 20%
 • jirik-smerda 20%
 • regazzoni 60%
 • JosefTomas 55%
 • cerfik 60%
 • Reacherjack2016 75%
 • kknk2 60%
 • InJo 65%
 • mikysrba 90%
 • Riverdon 55%
všechna hodnocení (86)