Me Before You (USA)
USA USA
110 minut

Žánry

:
Drama, Romantický
Motto: Podle bestselleru Jojo Moyes

Obsah

:
Louise ví leccos. Ví, že se jí líbí práce v bistru, a ví, že možná nemiluje svého přítele Patricka. Zato neví nic o klasické hudbě, neví, že přijde o více »« méně

Režie

:
Thea Sharrock

Scénář

:
Jojo Moyes

Herci

:
Sam Claflin Emilia Clarke Vanessa Kirby Eileen Dunwoodie Pablo Raybould ...
Premiéra: 30. 6. 2016
Distributor: Forum Film CZ

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  0
  3. 4. 2018
  Brenan88 (34757 bodů)

  Než jsem tě poznala se u mne řadí po bok PS: Miluji tě. Na jedné straně ten film miluji, ale na té druhé straně ho nenávidím. Moc jsem si přál, aby snímek dopadl se šťastným koncem a ono nic. Každopádně je snímek velmi dobře natočený, má příjemný casting, hezkou kameru, silný příběh s poselstvím a vynikající soundtrack.

 • 80%
  3
  0
  14. 7. 2016
  Sheldon (11956 bodů)

  Film Než jsem tě poznala je dobře obsazený, výtvarně zajímavý a profesionálně kvalitně natočený film, který je dobrým důkazem toho, že i červená knihovna se dá natočit se ctí a divák se přitom nemusí odbouchnout. Počítejte se sladkobolným příběhem míchající Pygmalion G.B.Shawa a nenaplněnou lásku z čehokoli od Shakespeara. Je to otřepané? Ale ano, jistě, ale je to už po tisíce let stejné. Tohle je ok.

 • 80%
  3
  0
  1. 8. 2016
  lamps (11414 bodů)

  Hezké. Oproti nedotknutelným Nedotknutelným trochu moc přeslazené a americky infantilní, s jednoznačným průběhem a závěrem přizpůsobeným populárnímu romantickému trendu (kdy už se tvůrci konečně oprostí od potřeby "prohlubovat" emocionálně působivé chvilky rádoby dojemnými songy), ale jinak strašně milý a sympatický film o tom, že druhým je potřeba pomáhat, i když si o to nahlas neřeknou. Pocitově vyvážené, od příjemného humoru a ironie až k depresi plynoucí z bezvýchodné životní situace, vyjma posledních minut plynule odvyprávěné a celkově povzbuzující - především díky božské Emilii Clarke, z níž se klube charakterní osobnost schopná rozzářit pouhou přítomností a úsměvem každou scénu.... Rachel McAdams tímto dostala vážného (ale vítaného) konkurenta :-)

 • 75%
  1
  0
  21. 3. 2018
  Pete69 (7403 bodů)

  Velmi jímavý příběh, doplněný dobře zvolenou hudbou. Přest, že se jedná o Americký snímek, naleznete v něm jen málo klišé. Hlavní hrdinka je sice trošku střeštěná, ale v tomto případě to působí přirozeně a filmu to pomohlo. Příběh má hloubku. A jak tomu bývá u většiny dobrých filmů tohoto žánru.. happyendu se nedočkáte..

 • 80%
  0
  0
  27. 6. 2018
  JosefTomas (5393 bodů)

  Nenáročný film, který je přesně takový, jaký by měl být. Jen kdyby tam ta Emilia furt nedělala tolik blbostí s obočím (místy mě to dost vytáčelo a dobrých 40% filmu se na ní nedá koukat, už i kvůli tomu oblečení jak z doby drc), tak to má pár bodů navíc.

 • 70%
  2
  0
  30. 9. 2016
  evismaior (3531 bodů)

  Snad poprvé se mi stalo, že bych nejdřív četla knížku, pak viděla film a ten se mi líbil víc. Asi je na mě knižní Jojo Moyesová prostě moc ukecaná a ta filmová zkratka (snad i jejím vlastním přispěním ke scénáři) tomu pomohla víc, než bych se odvážila doufat. Což je zásluha rovněž i představitelů hlavních rolí - Emilia Clarke je ve všech těch svých outfitech roztomilá a opravdová, byť zřejmě ve snaze vůbec se nepodobat Daenerys to s tou mimikou obočím možná až trochu přehání, ale cíl tím plní, ostatně na to, aby nám tu připomněli Hru o trůny, angažovali tvůrci hned několik dalších herců v čele s přesvědčivým Charlesem Dancem. A Matthew Lewis v roli přemotivovaného Louisina přítele dokonce přispěje i závanem Harryho Pottera:-) Sam Claflin (pro změnu Hunger games) toho logicky v roli postiženého předvést moc nemůže, ale Janet McTeer jako Willova matka je výborná. Zredukování dějových linek (přežitý vztah Willových rodičů, peripetie se studiem Lousiny sestry) rozhodně vítám, zejména ten její knižní otec byl dost na zabití, a zredukování postav (Willova sestra) také ničemu neuškodilo. Což ale neznamená, že stejně tak jako po přečtení knihy, nejsem rozladěná z konce, který dle mého názoru popřel všechny dobré důvody, proč si tím příběhem s hlavními hrdiny projít. Jeden z hlavních hrdinů se totiž sice možná změnil a rozlétl se do světa (čehož by se jistě dalo docílit i za mnohem méně dramatických okolností a bez všech těch prolitých slz), ale ten druhý si stále zarputile trval na svém. A pravá opětovaná láska, ta by snad měla měnit k lepšímu oba partnery - aspoň trochu. Takže drama? Snad. Ale romantický příběh? Za mě nikoli.

 • 75%
  3
  0
  14. 7. 2016
  rkotvald (2983 bodů)

  Velmi příjemné překvapení. Čekal jsem ubrečenou variaci na famózní Nedotknutelné, ale dostal jsem upřímnou komedii bez cynismu, falešnosti a zbytečného citového vydírání. Ono taky nelze hodnotit negativně, když v tom hrají mé dvě nejoblíbenější seriálové herečky, že jo. Emilia Clarke dokázala, že není jen dračí královnou a působí dokonale spontánně i v těch nejstrojenějších scénách. Možná trochu zamrzí až trestuhodné nevyužití potenciálu Charlese Dance, jehož role snobského taťky měla (prý) v předloze mnohem zásadnější význam. Ale jinak dobrý. Na rande ideální. Pro single kámošky, co se nechtějí litovat venku v těch vedrech s třetí zmrzlinou v ruce, taky ideální.

 • 90%
  2
  0
  7. 10. 2016
  limeta (2714 bodů)

  Hezké, milé,romantické a smutné. Teda hodně smutné, brečela jsem jak želva.
  Dobře obsazený film, Emilia Clarke je roztomile neohrabaná a krásná, a i když je příběh hodně, ale hodně předvídatelný, o to víc překvapí lavina emocí a slz, kterou vyvolá. Prostě podařený romantický srdcervoucí kousek

 • 85%
  2
  0
  3. 9. 2016
  lucyky (1324 bodů)

  Nedotknutelní v romantickém balení. Film, který zaujme od začátku do konce.Nádherná scenérie, hudba. Úžasné herecké výkony, co víc si přat.

 • 70%
  1
  0
  14. 7. 2016
  batal (879 bodů)

  ale jo, dobrej filmovej odpočinek.........

 • 90%
  1
  0
  12. 10. 2016
  Brcolka (875 bodů)

  Přesně jak tady dole píše kolega či kolegyně. Je to na podobné vlně jako Nedotknutelní. Jen Nedotknutelní jsou o kousek výše v mém pojímání dobrého filmu. Velice hezké jak věčný optimismus mladé holky dokáže skály lámat. Takových lidí na světě více a i češi by se usmívali snad více

 • 95%
  3
  0
  14. 7. 2016
  tedoun (740 bodů)

  Moc krásný film... a upřímně mně připomněla život Supermana Christophera Reeva. Každý kdo viděl tento film určitě po kinu přemýšlí a je rád, že je zdraví a bohatství nic neznamená. Jen více takovéto filmy a upřimně jsem se překvapil, že tento film udělali Američané, protože podobné filmy točí Evropa

 • 80%
  4
  0
  14. 7. 2016
  EXpenzza (711 bodů)

  Možná ze mne mluví jen sentiment či staré city, které při tomto snímku vypluly na povrch, ale tohle je film přesně pro ty diváky, kteří alespoň jednou za život prožili tu pravou lásku. Všechno zde totiž funguje na výbornou. Od hereckých výkonů, přes citlivě zvolený soundtrack a konče skvělým příběhem - to všechno Vás vtáhne do děje neskutečným způsobem. Upřímně, zhruba ve třech čtvrtinách filmu jsem byl skálopevně rozhodnut filmu "udělit" pouze čtyři hvězdičky, nicméně neotřelý a syrový závěr snímku mě přesvědčil o tom, že i v tomto "vycucaném" žánru se občas najde výjimka, která potvrzuje pravidlo. Skvělá práce! PS: Emilii "Khaleesi" Clarke zde nejde nemilovat!

 • 100%
  3
  0
  13. 9. 2016
  Květka (689 bodů)

  Na tento nádherný film jsem se v roce 2016 těšila nejvíce. Miluju knihu (kterou mimochodem můžu ze srdce doporučit!) a zamilovala jsem se také do filmu. Tento dojemný, srdcervoucí a smutný příběh se musí zapsat do srdce každé romantičky. :) Z otohoto filmu jsem vážně nadšená, určitě se k němu ještě několikrát vrátím.

  • obsazení
  • téměř totožné s knihou
  • scénář
  • nic!
 • 95%
  3
  0
  13. 10. 2016
  KajkaFajka (624 bodů)

  Tak u tohoto filmu sem sa nasmiala neorabanosti hlavnej hrdinky aj napriek tomu že je skutečnou osobnostou s nezdolným optimismom. Naštvala som sa jak hlavný hrdina dělá že je bezcitný a neprijímá čistů lásku od najkrásnějšie a najmilejšie osoby ktorů poznal, A nakoniec som si velmi pobrečela když se jejich cesty rozdělili.

 • 100%
  2
  0
  16. 7. 2016
  mondak (453 bodů)

  Něco tak pěkně a jednoduše natočeného už dlouho nebylo!! Naposledy to byl film Hvězdy nám nepřály, co se nesly v tomto duchu...jinak film mě velice zaujal a těším se, až bude na Blu ray :)

 • 100%
  1
  0
  5. 8. 2016
  Milena107 (447 bodů)

  Úžasný zážitek, který jsem nečekala. Oba hlavní představitelé hráli skvěle. Z kina jsem odcházela plná rozporuplných pocitů, které mi film navodil. Určitě na něj budu čekat, až se objeví v prodeji, abych si jej vychutnala ještě minimálně několikrát. Kéž by bylo více takových filmů!

 • 100%
  1
  0
  14. 7. 2016
  pery34 (283 bodů)

  Vysokému hodnoteniu bránia isté drobnosti. Réžia nie je taká celistvá a cítiť, že ide o debut. Scenár je síce silný, ale na Johna Greena v žánri nemá. A soundtrack má niekoľko nevhodne vložených piesní, ktoré uberajú z celkového zážitku. Všetko ostatné je na vysokej úrovni – toto bude romanca leta 2016.

 • 50%
  1
  0
  21. 2. 2017
  sephastto (207 bodů)

  Nečekal jsem moc a dostal víc než tušil, film se zajímavým obsazením, dobrou zápletkou a velmi slušně koukatelný. Bohužel se i u tohoto scénáře vyskytuje klasika dnešní doby.. pokud nemáte miliony a miliardy, tak si prostě u ženských neškrtnete. Jinak by hodnocení bylo mnohem vyšší.

 • 90%
  0
  0
  14. 8. 2017
  ruzovka (99 bodů)

  o tomhle filmu jsem slyšela od všech ve svém okolí a obavála jsem se, že to bude velice sladký romantický kýč. Film mě velice překvapil skvělými herci, kteří zde byli úžasní. Film ve mě zanechal hluboký zážitek a pár dnů jsem o něm stále přemýšlela. I přes smutný konec se mi film velice líbil a určitě jej doporučuji.

 • 100%
  0
  0
  7. 5. 2017
  medulka7 (78 bodů)

  Krásný romantický film v netradičním obalu. Ačkoli by film s tématem kvadruplegika mohl velmi lehce působit depresivním až patetickým dojmem, opak je pravdou. Ve filmu jsou samozřejmě kýčovité okamžiky, ale vcelku je vkusný. Dále také musím pochválit herecké obsazení. Bravo!

 • 85%
  1
  0
  3. 12. 2016
  Sarka21 (78 bodů)

  Seriál Hra o trůny jde mimo mě, takže jsem nejspíš ještě neměla možnost Emilii Clarke někde vidět. Musím říct, že byla naprosto úžasná. Než jsem tě poznala je velmi poutavý a emotivní film, který se umí diváka dotknout a přinutí jej přemýšlet nad hodnotami. Není to však žádná ždímačka slz, film ubíhá naprosto přirozeně, herci jsou sympatičtí a ty role jim věříte.

 • 85%
  1
  0
  29. 7. 2016
  zitka (75 bodů)

  Film me proste dostal. Emilia Clarke je snad nejpozitivnejsi osoba na filmovem platne. I kdyz konec je trosku nestrandsrtni co se love story tyka, tak I tak to urcite stoji za to. Bez kapesniku na to urcite nekoukejte!:) A I pro druhou polovicku to neni uplne marny, protze Emilia je proste uzasna.

 • 65%
  1
  0
  9. 8. 2016
  patril (69 bodů)

  ano, je to film plný filmových klišé a když jsem na něj lákala do kina přítele tak ten příběh vyzněl jako brak, ale celkově je to film, na který se dobře kouká - pěkní herci, hezké lokace, nápadité dialogy a situace. S literární předlohou se toho asi více udělat nedalo.

 • 85%
  2
  0
  20. 8. 2016
  trckova (63 bodů)

  Četla jsem knihu, takže jsem se bála, že mě film zklame, jak to bývá zvykem. Kupodivu se podařilo tvůrcům knížku uvést v život. Ano, příběh je trochu sladkobolný, ale všechno odlehčuje vkusná míra humoru, v závěru naopak dojde na slzičky, ale vše je namícháno s citem. Červená knihovna? Možná, ale ve skutečnosti se dějí i mnohem nepravděpodobnější příběhy a osudy, tak proč ne. A nějaká ta dávka emocí, soucitu,lidskosti našemu světu techniky a individualismu neškodí. Obsazení mě také potěšilo, díky hercům je příběh uvěřitelný. Ani bych netipovala na americký film. Za mě tedy ano, doporučuji.

 • 100%
  2
  0
  5. 12. 2016
  aja-vachlerova (62 bodů)

  Tento film je klasicka sladarna kdy cekate jak to tedy dopadne a to vas vtahne do deje ze nebudete chtit vstat ani zachod. Libi se mi hlavni predstavitelka jak stvatnila roli potrhle divciny :D miluju kdyz se kacatko zmeni v krasku proto sem cekala az si oblekne ty rude saty ,film se mi moc libil a poustim si ho porad dokola.

 • 85%
  1
  0
  10. 8. 2016
  K.Monika (54 bodů)

  Film se mi líbil,občas je romantika potřeba, kvalitní herecké obsazení.
  Doporučuji.

 • 90%
  1
  0
  1. 12. 2016
  AlvySinger (40 bodů)

  Tento film definitivně potvrdil, že jsem romantik, moje sarkastické komentáře při pohledu na plakát se změnily v sympatie až zamilovanosti k hlavní hrnce. Opravdu bych ji rád ještě někde viděl. Když jsem zjistil, že je mi sympatický i hlavní hrdina, věděl jsem, že jsem ztracen. Achjo, jaký já jsem býval drsňák...:-(

 • 100%
  3
  0
  24. 7. 2016
  TeaSmajl (33 bodů)

  Tento film byl pro mne naprostým překvapením, po zhlednutí traileru jsem myslela ze to bude klasická "romantika".
  A bylo příjemným překvapením že to zas tak klasické není. Od začátku do konce filmu jsem seděla ani nedutala. Smála se, rozčilovala se, plakala. Je to film mnoha pocitů.
  Dlouhou dobu jsem hledala něco tak naplňující ho (nevím jak jinak to říct :D).
  Opravdu doporučuji film zhlednout v originále s titulkami. Jelikož jejich anglická angličtina tomu filmu dodává to správné aroma.

 • 100%
  1
  0
  27. 9. 2016
  roman-hary (26 bodů)

  Nadherny film realita ale skvělá.Vyborny skvele perocítěný.

1 2 dalsi posledni
83 70 ?
 • zeby-genius 100%
 • JosefTomas 80%
 • Lucia0604 100%
 • Nikol99 100%
 • radek svadla 80%
 • Frankiena 80%
 • Zuzaz10 100%
 • Hazel 100%
 • Brenan88 80%
 • Nosnica 80%
všechna hodnocení (170)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: