Ďábel nosí Pradu

70%
Ďábel nosí Pradu
V závratném světě newyorské módy, kde nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem všech, kdo se jen trochu zajímají o svůj vzhled. Pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestly (Meryl Streep), která mu vládne tvrdou rukou s dokonale pěstěnými nehty, je Runway obávaným testem, kterým musí projít každý, kdo chce v tomto světě něco znamenat. Při plnění svého poslání – učinit z Runway módní bibli New Yorku, a tedy zároveň celého světa – nepřipustí, aby jí cokoliv stálo v cestě… včetně dlouhé řady asistentek, které nesplnily její očekávání. Je to práce, ve které nemůže vydržet nikdo, kdo má alespoň špetku sebeúcty – ale zároveň místo, pro něž by milióny mladých Newyorčanek dokázaly zabít. Místo Mirandiny asistentky by mohlo být bránou do velkého světa módy pro čerstvou absolventku prestižní vysoké školy Andy Sachs (Anne Hathaway). V nevýrazném oblečení, které ji pasuje spíše na nesmělou studentku než na moderní ženu, působí mezi armádou superštíhlých módních dračic, křižujících chodby manhattanské centrály časopisu v botách na jehlovém podpatku, jako pěst na oko. Už během první návštěvy jí začíná být jasné, že úspěch v tomhle průmyslu vyžaduje víc než jen nadšení a odhodlání. Miranda má sice celý módní svět obtočený kolem prstu, ale má velké potíže najít a udržet si dobrou asistentku. Andy se pro tuhle práci naprosto nehodí. Má však něco, co ostatní adeptky postrádají: Nehodlá se smířit s neúspěchem. Aby se stala perfektní asistentkou, musí se změnit podle Mirandiných představ. Brzy umí – k nevelkému nadšení svého přítele (Adrian Grenier) – mluvit jako prvotřídní znalec moderních trendů, chodit jako modelka a už si za žádných okolností neplete Dolceho s Gabbanou. Čím více však vidí očima Mirandy, tím více si uvědomuje, že její nový svět je úžasné, avšak velmi nelítostné místo – a že uspět v něm někdy vyžaduje velké oběti. Předlohou filmu ĎÁBEL NOSÍ PRADU je stejnojmenný knižní hit z pera Lauren Weisberger, který strávil šest měsíců na žebříčku bestsellerů The New York Times a byl přeložen do 27 jazyků. Režíroval ho David Frankel, který zkoumal vrtochy módního světa a celebrit již v úspěšném seriálu Sex ve městě.xxmartinxx
xxmartinxx
22 311 bodů
6
Vyhýbal jsem se tomu dlouho - nakonec, shodou okolností, si mě Meryl našla. A ona samotná je tu skutečně skvělá. Bohužel je tu moc málo na to, aby to utáhlo celou Pradu. Hathaway je strašně nevýrazná a pokaždé, když se příběh točí okolo ní (což je většinou), se nudím.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
2
Děj je opravdu mizerný a jede podle té nejdebilnější šablony, kdy od začátku je jasné, co se bude dít dál a jediným překvapením vždy jen zůstavá, jaký úkol si Miranda připraví pro svou asistentku, která ve stylu Loly oběhává půl NY, aby se své přísné paní zavděčila.
lamps
lamps
15 166 bodů
6.5
Jako pohodová oddechovka je to ideální, jako populární komedie z atraktivního prostředí a se čtveřicí velkých herců mě to ale celkem zklamalo. Hathaway se sice snaží, ale herecky to sama neutáhne, Blunt a Tucci hrají vysloveně druhé housle a jenom výtečná Streep už tuhle velkou módní přehlídku do vysokého nadprůměru nevytáhne. Nemohu říci, že bych se nebavil, ale Simon Pegg a jeho HtLF&AP je úplně jiné kafe.

Dodatečné informace

Původní název:
The Devil Wears Prada (více)
 • USA Ďábel nosí Pradu
 • USA The Devil Wears Prada
 • USA Der Teufel trägt Prada
 • USA Diabol nosí Pradu
 • USA El diablo viste a la moda
 • USA El diablo viste de Prada
 • USA Il diavolo veste Prada
 • USA Le diable s'habille en Prada
 • USA O Diabo Veste Prada
 • USA O diavolos foraei Prada
 • USA Paholainen pukeutuu Pradaan
 • USA Seytan marka giyer
Premiéra v ČR:
26. 10. 2006
Země původu:
USA
Čeština:
Ďábel nosí Pradu je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Podobné


Powered byJustWatch