Atentát

51%
Atentát

Atentát volně navazuje na příběh postav, které diváci znají ze seriálu Expozitura. Od té doby, co se Dan Chládek a Tereza Hodačová rozešli, stal se z Dana samotář. Snaží se upozornit na řadu podezřelých případů, které mají vztah k prezidentovi Václavu Wolfovi nebo lidem kolem něj. Nikdo ho však nebere vážně, ani Tereza, která získá místo v osobní ochrance prezidenta. Po pokusu o atentát na hlavu státu Tereza zjišťuje, že v něm Dan může mít prsty. Vydá se proto po jeho stopě a mapuje případy, které řešil v minulosti. Střípky těchto kriminálních kauz, vyprávěné zpětně, pak přinesou klíč k pochopení aktuálního dění a přinesou překvapivé rozuzlení.
Hlavní hrdiny seriálu Terezu Hodačovou (Hana Vagnerová) a Dana Chládka (Robert Jašków) doplní prezident republiky Václav Wolf (Jan Kraus), jeho žena Ester Wolfová (Anna Šišková), prezidentův poradce Jiří Forestek (Marek Taclík), majitel bezpečnostní agentury Stín Bronislav Miler (Jiří Dvořák), na základě prezidentské milosti propuštěný Ota Kofčín (Jan Dolanský) a Danova nová parťačka Eva Jánská (Andrea Opavská), se kterou vyšetřuje všechny případy vyprávěné v minulosti. Seriál představí i řadu dalších postav, jejichž prostřednictvím vypráví příběhy různých kriminálních případů, například přípravy zbrojních zakázek na míru, obohacování se na předražených stavebních zakázkách, vzájemného prodeje vysokoškolských diplomů, nelegálního financování politických stran a další. (TV Nova)





Matli
Matli
8 300 bodů
2
Hvězdička za snahu, ale v polovině jednoho dílu jsem to raději přepnul na TV Šlágr. 9%
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 093 bodů
6.5
Dívám se kvůli Janu Krausovi, představiteli prezidenta Václava Wolfa, a Robertu Jaškówovi, který se mi prostě líbí. Hanu Vagnerovou moc nemusím, ale tady je dobrá. Expozituru jsem neviděla. Není to příliš osmnáct dílů? Každopádně myslela jsem si, že to po chvilce vypnu a ono mě to zaujalo! Bylo to napínavé a herecké výkony je, myslím, třeba skutečně ocenit! Koukala jsem na Marka Taclíka v "Kriminálce Anděl", ale co potom předvedl v "Atentátu" jako poskok prezidenta (prezidentův PORADCE) Jiří Forestek, to bylo naprosto výborné! Bavila jsem se! Každopádně souhlasím s názorem, že "Atentát" je neskutečnou seriálovou zvláštností!!!
RedRose
5 159 bodů
6
Chládek: "Tak proč jsi pořád sama?" Jánská: "Chlapi se mě bojej!" Ale jak by řekla moje babička: "Chlapi se tě nebojej, jen jednoduše nemají zájem!" /// Fakt to nebylo moc příjemné dívání na tuhle podivně nehezkou a i chováním značně nepříjemnou osobu... Zvuk jejího hlasu už tady zkritizovali jiní... Je až s podivem jak může jedna špatně obsazená postava otrávit sledování celku. Atentát není vysloveně špatný, ale navazuje na události, které se skutečně staly, událostmi, které si už tvůrci napsali sami a v tomto případě to znamená dost, protože ta uvěřitelnost zde má fakt znatelné trhliny... Po slušné Expozitůře se na to divalo dobře, ale na první sérii to jednoduše ztrácí... Taky navýšený počet epizod asi nebyl úplně šťastný nápad, už u Expozitůry jsem si říkal, že bych to o 3 epizody zkrátil. Kdyby to mělo 13 epizod, asi by to tempo i děj bylo lepší. A úplným závěrem mě tvůrci neskutečně namíchli tím, že ta morda přežila... 55%

Dodatečné informace

Původní název:
Atentat (více)
  • Česká republika Atentát
  • Česká republika Atentat
Země původu:
Česká republika, Česká republika
Čeština:
Atentát je dostupný s českým dabingem

Powered byJustWatch