Německo Německo
Francie Francie
Česká republika Česká republika
Slovinsko Slovinsko
Slovenská republika Slovenská republika
95 minut

Žánry

:
Drama

Obsah

:
Jak se vypořádají s nečekanou svobodou dva teenageři, jejichž rodiče se vydali na plavbu jachtou po oceánu? Co udělá odloučení s dosud perfektně fungující více »« méně

Režie

:
Olmo Omerzu

Scénář

:
Nebojša Pop-Tasić Olmo Omerzu

Herci

:
Jenovéfa Boková Karel Roden Vanda Hybnerová Eliška Křenková Martin Pechlát ...
Premiéra: 18. 2. 2016
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Rodinný film. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Rodinný film myslíte! K 27. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28345 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Rodinný film


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  1
  0
  21. 3. 2018
  Pete69 (23469 bodů)

  Na české poměry velmi dobrý film. Pro ty, kteří film neviděli to ale není vůbec kvůli Karlu Rodenovi, protože ten má ve snímku jen málo prostoru. Celý film se točí hlavně kolem dospívajících dětí, kteří zůstanou sami doma poté, co rodiče odjedou na plavbu jachtou. Film se odehrává ve řech rovinách, hlavní linka je o mladých lidech a jejich životě bez rodičů, druhá je ztroskotání rodičů a třetí je příběh psa, který je sám na pustém ostrově. Vše je vyvážené, klidné, rozvážné.. Kdyby naše kinematografie pokračovala dál takto, tak by to šlo.

 • 70%
  2
  2
  15. 2. 2016
  Sheldon (16048 bodů)

  Když to skončilo vzpomněl jsem si na Shakespearovo Mnoho povyku pro nic, protože tohle je vlastně "jen" normálně natočený film. A pak si člověk uvědomí, že to je na český film poslední dobou vlastně docela dost. Dobře napsaný scénář, slušně zahrané, pár kiksů v logice a několik zajímavých zákrut v zápletce zachrání i poněkud se vlekoucí se tempo, zvláště v polovině filmu, kde by se to slušelo ještě trochu pokrátit. Zůstávám však v nadprůměru a v pohodě:-)

 • 30%
  0
  0
  9. 2. 2023
  avenis (5518 bodů)

  Vydavatel komiksového časopisu "Stripburger", Slovicec, u nás vystuduje FAMU a hned za rok je shledán našimi filmovými odborníky objevem roku? Proboha!
  Tento film, který spáchal, se mi vůbec nelíbil. Je to civilní až tak, že místy není hercům rozumět, je to trapné, je to ... prostě ne. U scén se psem jsem si pořád říkala, chudák pes, i když to "jenom" hrál.
  (15.7.2020)

 • 70%
  0
  0
  13. 3. 2017
  limeta (5116 bodů)

  Příběh ze současnosti s dobrým obsazením uvěřitelnými postavami. Snad jen psí role je až příliš násilně zatlačená do happyendu a dlouhé záběry ze psí robinzonády ubírají filmu v závěru na tempu. Závěrečná dějová zápletka je tak trochu déjà vu filmu Operace mé dcery. Celkově dost dobrá práce a velmi solidně zahrané role, příjemný je i otevřený konec

 • 55%
  0
  0
  3. 9. 2019
  Schneefee (4282 bodů)

  Taková můra noční předvánoční po česku a hraná - a to jak dějem, tak některými hereckými výkony. Trošku to zachraňuje Roden, Boková a Hybnerová.

 • 70%
  2
  0
  31. 8. 2016
  Petrson (4137 bodů)

  Takové to tempo Haneko filmů, jako je skvělá Láska. Zajímalo by mě, kolik ještě dneska lidí takové filmy dá, kromě filmových klubů, festivalů. Scénář de facto na tři stránky, hraní v jedné rovině, velmi jemně, ani nahoru ani dolů, pokud možno bez emocí, nebo s udušenými pocity v sobě. Takový filmařský zákon pro tento typ filmů. Na první pohled by to mohl natočit každý, ale ne každý to udělá a umí, i když vše vypadá tak jednoduše. Škoda, že děj se nedržel více "dětských" rolí a přetočilo se to na dospělé. To mě zajímalo více, neboť druhá polovina filmu se jevila trochu jako klišé (tak a co by se ještě mohlo stát), a bez rozuzlení skvěle rozehraných pubertálních hříček, které už byli k vidění v Příliš mladé noci tohoto režiséra. Scénář se mohl více držet alespoň jedné postavy a jít malinko do hloubky.

  • námět a režie filmu
  • herecké výkony
  • pes a jeho dlouhé klipové sekvence
  • odnikud nikam bez hlavní postavy, katarze
 • 80%
  2
  2
  19. 2. 2016
  marie-kolarova (2657 bodů)

  Oretzu promyšleně časuje sled událostí od nenápadné drobnosti k osudovým dramatům. Děj několikrát nabere nečekaný zvrat. Banální nenadálá ztráta rovnováhy má svůj další zásadní význam. Výborně funguje sázka na obyčejnost. Postavy nejsou ukecané, nepředvádějí hysterické reakce a jsou vzácně realistické. I když se jedná o potenciálně fatální možnost, všichni jsou dobře vědomi toho, že s tím se právě teď nic nezmůže. Divák není zahlcován emocemi a nekonečnými dialogy. Přesné odměřování událostí a prosté jednání nechává dostatek prostoru pro přemýšlení o tom, co se může odehrávat v nitru člověka a jak bych se s něčím takovým případně vyrovnal já sám.

 • 80%
  1
  1
  16. 3. 2016
  stantheman (2399 bodů)

  Konečně dobře nartočený , nevtíravý film . Uvěřitelné postavy , výborní herci, Pechlát perfektní odraz Rodena / jako brácha/, moc hezká práce ve střižně i dobrá kamera . Potěšilo mě to....moc pěkné

 • 70%
  1
  0
  7. 3. 2017
  lukas (1416 bodů)

  Olmo Omerzu má velký talent a každým filmem roste. Tento druhý má k dokonalosti ještě daleko, takže ho beru jako předkrm k hlavnímu chodu. Oceňuju autentičnost, reálnost, uvěřitelnost, lokace, práci s kamerou, herci, hudbou, střihem. Víc bych ocenil studii sourozeneckého vztahu než psího Robinsona na ostrově.

 • 65%
  0
  1
  27. 2. 2016
  batal (893 bodů)

  velmi slušné

 • 45%
  0
  0
  18. 7. 2016
  Kamil3 (527 bodů)

  Docela mě překvapuje hodnocení filmu ..Tak nevím .Námět a zápletka mi příjde celkem zajímavá herecky je to taky dobrý ..Ale ten zbytek filmu za moc nestojí.Film nemá žádné tempo a hrozně se táhne .Skoro třetinu filmu tvoří záběry psa na ostrově ..Tak že moc nerozumím poměrně nadšeným ohlasům na tento film ,mně to přišlo celé takové nanicovaté ,další zbytečný fim na který se brzo zapomene ...proto dávám všem kdo dali víc jak 65 procent palec dolu..

 • 60%
  0
  0
  17. 4. 2017
  barborasalome (512 bodů)

  Solidní film. Na mě až moc dlouhé záběry. Škoda, kdyby to bylo kapánek rychlejší, tak to mohl být vynikající film.

 • 0%
  0
  2
  23. 9. 2018
  hnidopich (324 bodů)

  Nejhorším filmovým hříchem je nuda. Všechny postavy se chovají extrémně iracionálně a v reálným životě by s nimi člověk nevydržel v jedný místnosti, aniž by nechtěl někoho z nich zabít, čímž je snad řečeno vše. Ty dialogy, co měly zřejmě bejt jakože cool, byl tak uncool jak to jen jde. Absolutně duchaprázdný, absolutně bez obsahu. Takle to dopadá, když točí filmy lidi, co nemají co říct a to nic říkají po dobu 95 minut.

 • 85%
  0
  1
  9. 4. 2016
  malarkey (27 bodů)

  Příjemné české překvapení, kvůli kterému jsem vážil cestu až do Prahy. Nakonec to za to stálo. Sice se toho moc nenamluví, ale o to víc zase mluví kamera. Do toho suprová Jenovéfa Boková, na kterou se nemůžu vynadívat. Koukal bych na ní častějc :)

 • 60%
  1
  1
  13. 3. 2016
  arilka (25 bodů)

  Od filmu jsem asi očekávala o něco víc, ale i tak o něm rozhodně nemůžu říct, že by byl špatný. Po pravdě, nejsem moc zvyklá na filmy tohohle typu, člověk ani nemůže říct, že by byl nadšený, protože se jednoduše dívá na každodenní realitu. Nicméně v případě Rodinného filmu se povedlo vystihnout životy lidí velmi dobře, takže nemůžu říct, že by mě to nebavilo. Asi to není film pro každého, ale něco zajímavého se na něm rozhodně najde. Musím také ocenit skvělé herecké obsazení, takže je můj názor na film vlastně docela kladný :)

 • 40%
  0
  0
  11. 2. 2017
  petra-petra (7 bodů)

  Jak muze byt Vanda Hybnerova za svuj vykon nominovana na Ceskeho lva?Slabe,Roden nejlepsi jako vzdy,rovina psa Otta je pohadkova,ztraceny pes,pote nalezeny pusobi nucenym happy endem.Nici vykon nestoji za zminku.Pomaly nedinamicky film.

 • 2
  0
  27. 2. 2016
  Host
  Host

  Čiré zoufalství! Diváci se nudí, píší SMS a povídají si. To jsem v kině ještě nezažil. Škoda peněz za lístky. Ani dobré herecké obsazení film nezachrání!

Hodnocení a recenze Rodinný film

60 76 ?
jak hlasovat?
 • avenis 30%
 • Psychotronix 70%
 • Nosnica 50%
 • Schneefee 55%
 • Rabadi 35%
 • Kim6 15%
 • raca 20%
 • Meky 60%
 • hnidopich 0%
 • pantak 40%
všechna hodnocení (57)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 1 v žebříčku uživatele Hugo Ball