Rodinný film

60%
Rodinný film

Jak se vypořádají s nečekanou svobodou dva teenageři, jejichž rodiče se vydali na plavbu jachtou po oceánu? Co udělá odloučení s dosud perfektně fungující rodinou? A co když do tohoto rodinného „testu“ vstoupí další, nečekaně dramatická událost? Na tyto otázky hledá odpovědi ve svém druhém celovečerním filmu talentovaný režisér Olmo Omerzu.

V samém závěru roku míří do kin český film, který je mimořádný už jen tím, jakou cestu zvolil. Ještě než se vydal do distribuce, úspěšně obkroužil několik prestižních zahraničních festivalů. Velký ohlas vzbudil na festivalu ve španělském San Sebastianu, z Tokia si dokonce přivezl Hlavní cenu za umělecký přínos (mimochodem, posledním českým filmem, který se na tomto festivalu uváděl, byl Kolja).

„Rodinný film je podle mě existenciální dobrodružný příběh. To pravé dobrodružství přitom paradoxně nezažívají rodiče při plavbě po moři, ale jejich děti mezi čtyřmi stěnami pražského bytu. Myslím si, že k tomu abyste zažili něco výjimečného nebo vyřešili své problémy, není potřeba cestovat nikam daleko,“ říká o svém filmu režisér Omerzu.

Skrývá se v tom silná dávka ironie, které si všímá velmi pozitivní recenze v asi nejprestižnějším filmovém magazínu Variety. „Publikum, které si libuje v ironii, si tuhle elegantní a překvapivou kombinaci černé komedie a silného dramatu náramně užije,“ píše se v recenzi časopisu Variety. (CinemArt CZ)

 
Recenze: Rodinný film

Kinobox.cz
70%

Jak už jsem psal, Rodinný film je velice zajímavé dílo a jakási plnohodnotná vizitka mladého tvůrce, který vysoko ční nad většinou ostatních českých (resp. v Česku vystudovaných) tvůrců. Je to příslib velkých věcí.


Pete69
Pete69
29 851 bodů
7
Na české poměry velmi dobrý film. Pro ty, kteří film neviděli to ale není vůbec kvůli Karlu Rodenovi, protože ten má ve snímku jen málo prostoru. Celý film se točí hlavně kolem dospívajících dětí, kteří zůstanou sami doma poté, co rodiče odjedou na plavbu jachtou. Film se odehrává ve řech rovinách, hlavní linka je o mladých lidech a jejich životě bez rodičů, druhá je ztroskotání rodičů a třetí je příběh psa, který je sám na pustém ostrově. Vše je vyvážené, klidné, rozvážné.. Kdyby naše kinematografie pokračovala dál takto, tak by to šlo.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 280 bodů
8
Po relativním zklamání hned po zhlídnutí už ve mně ten film jenom roste. Úspěšná revize českých rodinných dramedií, která se nebojí být šedivě vyblitá, protože právě to je někdy na místě. Možná to je maličko vychtěné, ale rozhodně vychtěné správným směrem.
Sheldon
Sheldon
16 059 bodů
7
Když to skončilo vzpomněl jsem si na Shakespearovo Mnoho povyku pro nic, protože tohle je vlastně "jen" normálně natočený film. A pak si člověk uvědomí, že to je na český film poslední dobou vlastně docela dost. Dobře napsaný scénář, slušně zahrané, pár kiksů v logice a několik zajímavých zákrut v zápletce zachrání i poněkud se vlekoucí se tempo, zvláště v polovině filmu, kde by se to slušelo ještě trochu pokrátit. Zůstávám však v nadprůměru a v pohodě:-)

Dodatečné informace

Původní název:
Rodinný film (více)
  • Německo Rodinný film
Premiéra v ČR:
18. 2. 2016
Distributor:
CinemArt
Země původu:
Německo, Francie, Slovinsko, Slovenská republika, Česká republika
Přístupnost:
12+

Podobné


Powered byJustWatch