Passengers (USA)
USA USA
116 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Sci-fi
Motto: Existuje důvod, proč se vzbudili

Obsah

:
Jennifer Lawrence a Chris Pratt představují dva pasažéry vesmírné lodi, která je má dopravit na jinou planetu, kde by měli začít nový život. Když je jejich více »« méně

Režie

:
Morten Tyldum

Scénář

:
Jon Spaihts

Herci

:
Jennifer Lawrence Chris Pratt Michael Sheen Andy Garcia Laurence Fishburne ...
Premiéra: 29. 12. 2016
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  9
  1
  16. 3. 2017
  Brenan88 (39396 bodů)

  Hodně jsem četl o Pasažérech jak jsou hloupým a nudným film. Vůbec nechápu kde na tom kritici byli. Příběh je víc než zajímavý a nabízí nám zajímavý pohled do hlavy osamělého člověka,který svým rozhodnutím může změnit život druhé osobě. Spojení Lawrence - Pratt byla sázka na jistotu,která se vyplatila. Rozhodně se jedná o trochu jiný blockbuster,který si svou fanouškovskou základnu lehce najde.

 • 100%
  0
  0
  1. 3. 2019
  martin-mickey-stusak (16039 bodů)

  Kosmická loď plující do vzdálených planetárních kolonií a přepravující tisíce lidí, má náhlou poruchu ve spacích komorách. Vlivem toho je jeden cestující probuzen. Samota ho však tak zžírá, že svévolně probudí jednu další cestující. A příběh vypráví, co všechno tato dvojice v osamění prožívá a co se vlastně bude dít dál. Po vizuální stránce naprosto dokonalé dílo. Dějově zajímavý mix sci-fi, romantiky a thrilleru. V prvé řadě je třeba upozornit, že v příběhu figurují pouze čtyři herci, z nichž jeden se objeví až na samém konci a to ještě dohromady snad jen na pět minut. Celkově se jedná o příběh dvou lidí, kde se kloubí morální dilema a upřímnost. V hlavních rolích Chris Pratt a Jennifer Lawrence a dá se říci, že ve svých rolích mezi nimi chemie skutečně funguje. Do dějství zasahuje ještě barman, který je android. Buď jak buď, zajímavě v sobě probouzí sympatie. Do filozofování se tady tvůrci nijak zvlášť nehrnuli, ale i tak náznaky patrné jsou. Snímek srozumitelný, nikam nespěchající a ke všemu s rouškou záhad a tajemství. Ať se to někomu líbí nebo ne, tohle je po klasickém snímku z roku 1968 ´2001: Vesmírná odysea´ velice skvostné dílo.

 • 85%
  5
  1
  3. 1. 2017
  Sheldon (12948 bodů)

  Krásná ukázka toho, jak si většina kritiků nevidí na špičku nosu. Film, který popírá všemožná žánrová klišé a přichází s neotřelou story z vesmíru, jež v sobě mísí drama, romanci a humor mě příjemně pobavil po celou dobu projekce. Režisér Tyldum to opět dokázal, tedy působivě natočit zajímavý příběh. Herci jsou rovněž velmi příjemné překvapení. Nečekaně dobrý blockbuster s několika scénami, které jsem ve filmu ještě neviděl.

 • 85%
  3
  1
  27. 2. 2017
  lamps (12841 bodů)

  Jediný film svého druhu, kreativně uchopená a logicky rozvíjená romanťárna v cinefilním prostředí milovníků Vesmírné odysey nebo Vetřelce. Divácké nadšení z konfortu a neomezených možností uzavřeného futuristického světa působivě konfrontováno s vyvstávajícím morálním dilematem, přesně rytmizované vyprávění hladce spojuje linie nadřazeného sci-fi konfliktu s vnitřními konflikty a vztahy probuzených aktérů. Postava Laurence Fishburna je sice velmi násilně provedenou scénáristickou vsuvkou, jejíž jediný účel je popostrčit ústřední dvojici vstříc vyřešení technických závad, a závěr je přehnaně hollywoodský, ale celkové nadšení i tak výrazně převažuje, a to nejen díky sympatickému Prattovi a překrásné Jennifer, kterou by vzbudil snad každý chlap s alespoň minimálním sexuálním apetitem, ale také zásluhou nádherných kinematografických odkazů v čele s barmanem Michaelem Sheenem alias Lloydem z Kubrickova The Shining, který se okamžitě řadí k nejroztomilejším figurkám v historii barmanské i sci-fi. Kdo vede řeči o šíleně promarněném potenciálu, musí mít tu nejbujnější fantazii od dob Tolkiena.

 • 55%
  2
  2
  29. 7. 2017
  Danny F. (11098 bodů)

  Jak někdo dokáže udělat z nudy o trochu menší nudu? Než žít v krabici tak to raději smrt. Fishburne se snad už hodí jen na menší role nebo co? Konečně na konci mě probralo ze snění o lepším filmu výbuchy a očekávaná akce a vzrušení. Jedná velká romantika.

  • jedná velká akce
  • příběh
  • dost romantický
 • 85%
  1
  0
  15. 10. 2017
  Pete69 (9215 bodů)

  Velice zajímavý příběh. Zkuste s ipředstavit, že se vzbudíte na meziplanetárním letu o 90 let dříve = že do cíle nedoletíte. Loď má poruchu a v tu chvíli je film typicky americký, nic nefunguje, něco se musí ručně odblokovat, jeden se objetuje, někdo ho oživý .. bla bla bla. Těchto 20 minut mi zkazilo vcelý dojem z filmu. Copak to nejde udělat projednou jinak?? Jinak skvělý film s jedinečným příběhem.

 • 75%
  6
  0
  9. 1. 2017
  evismaior (3753 bodů)

  Při sledování filmu převládalo potěšení - zpracování toho, jak vypadá vesmírná loď, bralo dech, vůbec všechny technikálie vypadaly velmi přesvědčivě, vesmír - paráda, dokresleno fajnovou vangelisovskou hudbou, Chriss Pratt přiměřeně roztomilý a Jennifer Lawrence hrála svoji roli bezchybně, zvlášť v těch lidsko-dramatických momentech, a vůbec celá milostná linka příběhu super - film je především taková pěkně dojemná sci-fi romance a konec nepřekvapil. Leč okamžikem opuštění kina se vyvalily všechny ty pochybnosti - jako fakt na lodi, kde jsou údajně náhradní díly na všechno, mají pouze jednu lékařskou diagnostiku? Vždyť tam těch 5000 lidí mělo před přistáním 4 měsíce vegetit - co by jako dělali, kdyby někdo upadl do bezvědomí po pádu ze schodů a někdo další se třeba ve stejnou chvíli přiutopil v bazénku? Trochu účelové, aby se to hodilo do děje, ne? A ta hibernační lůžka a vůbec celá loď, která nikdy neselhala, a přesto jsou všechna důležitá místa včetně spící posádky za neproniknutelnou hradbou - to jako teda proč? A proč vůbec budit ty lidi měsíce před příletem a celých 120 let kvůli tomu zbytečně letět se všemi těmi prázdnými turistickými prostorami? Vůbec údajná komeční báze toho počinu byla dost neskutečná, neumím si představit, že by nějaká soukromá společnost mohla vydělávat v takhle dlouhodobém horizontu a nevím, kolik by musel stát lístek na takovou loď, aby se vůbec let mohl zaplatit (a ještě čekat 250 let, než se loď vrátí zpět). Podivné byly ostatně i ty počty - po 30 letech se vzbudili ve vzdálenosti, odkud laserový paprsek se zprávou měl letět na Zem celých 19 let, přitom oni v té době dosáhli "jen" poloviny rychlosti světla - jak tedy doletěli tak daleko? Ale jak říkám, v kině to bylo bezva a doma aspoň bylo o čem přemýšlet. A to mám ráda.

 • 60%
  1
  0
  2. 1. 2017
  Petrson (3662 bodů)

  Poměrně dlouhé, nejzajímavější scény zkráceny, to co se stalo v traileru bylo jasné a pak natažené. Když jsme si něco ukázali s prvním probuzeným, tak celou anabázi jsme si prošli s druhou probuzenou. Vše bylo dopředu tak nějak jasné. Snad už jen na konci chyběla kupa dětí, ale třeba používali oba milenci kondom. Kdo ví. Pár logických nepřesností (proč by šly posílat mms, které letí na zem 19 let, když měli být probuzeni 4 měsíce, zajímala by mě společnost, která vidí a kasíruje pasažéry s vidinou příjmů za 120 let a více... , ale dobrá). Nádherný trailer, ale obyčejná, vyladěná, málem televizní, sci-fi. Nejzajimavější postavou mohl být číšník.

  • loď, atmosféra
  • Michael Sheen
  • příběh, napětí, logika
  • tak nějak drahé televizní pojetí
 • 80%
  3
  0
  3. 1. 2018
  Chimpanzee21 (3599 bodů)

  Mám pocit, že jsem viděl jiný film než kritici v americe, ale tak dobře. Krásně zpracovaný film, který pojednává co vlastně je být takovou dobu sám. A jak může jedno rozhodnutí zničit život i někomu jinému, kdo o tom vlastně nic neví. Slabší stránkou filmu je nejspíše probuzení kapitána, který tam sice nemá velkou roli, ale podle mě je tam i toto docela zbytečné a jen to narušilo chod filmu.

 • 65%
  3
  0
  19. 2. 2017
  HappyPiere (2770 bodů)

  Tak k tomuhle jsem se dostal vážně na náhodu. S problémy spjatý projekt v čele Jennifer Lawrence mě prostě míjel a míjel, až jsem do něj narazil. A to dost tvrdě. Rovnou výjimečně něco pochválím. Vizuál. Jop. Ten byl skvělej (až úžasnej). A to dilema, taky zajímavý. Ale pak se to neskutečně vyhrotí úplně jiným směrem a zazdí se to naprosto nepochopitelnym (ne složitym, jen zbytečnym) finálem. Teda. Teď na to musím vzpomínat a došlo mi, že bez něj by nebyla úžasná bazénová scéna. Měním hodnocení a z 50 % jdeme na 65 %.

 • 70%
  3
  0
  3. 4. 2017
  leafroller (2392 bodů)

  Hodně mi to připomínalo filmy pana Kubricka. Vynikající nápad, naprosto dokonalé a vymazlené interiéry, komorní prostředí. To jsou ta pozitiva. Bohužel stejně jako u pana Kubricka narážím zde na velmi děravý scénář, který činí takto pomalý film shlédnutelný pouze jednou. Což je podle mě velká škoda, protože vizionářských projektů je pořád zoufale málo.

 • 55%
  1
  0
  8. 9. 2017
  Larrysbride (2067 bodů)

  Těžko hodnotit film s potenciálem sci-fi Áčka, který se však ztratí někde v polovině filmu. Vždyť i v jednom z trailerů Jim (Chris Pratt) prohlásí, že si nemyslí, že jejich probuzení byla náhoda, avšak tato zápletka není v samotném filmu ani zmíněna. Místo toho dostaneme tu nejjednoduší komplikaci a pomalu ještě jednodušší řešení...Sci-fi s potenciálem Total Recall se tak stane pouhou povídkou o tom "Jak Harry potkal Sally aneb Žili šťastně dokud neumřeli"... 69%

 • 60%
  3
  0
  30. 12. 2016
  marie-kolarova (1724 bodů)

  Jako vánoční pohádka dobrý, jinak ztráta času. Rozehraný výborně a pak se zlomí do sladkobolné romantiky bez napětí. Téma násilného probuzení, aby se chudák Robinson nezbláznil a měl parťačku, šlo využít podstatně dramatičtěji. Tyldum si vybral variantu, kdy se dá všechno pochopit a všechno se nějak srovná. A všechny ty katastrofy se v podstatě řeší zmáčknutím knoflíku. Některé scény z druhé poloviny se nebezpečně blíží parodii.

 • 65%
  3
  0
  31. 12. 2016
  Arnarmo (1719 bodů)

  Vizuální stránka je naprosto úchvatná. Loď a její vybavení je pastva pro oči. Tím to ale asi hasne, jinak se jedná o zklamání. První polovina, kdy poznáváme vymoženosti lodi a probíhá romantické vrkání mezi ústřední dvojicí, byla pro mě zajímavější, než další americké "úsměvné" finále, které se dalo čekat. Prostě další klasika - máme problém - vše vypadá lépe, něco se posmolí - a nakonec vše dopadne skvěle. Spousty nevysvětlených otázek (proč tam leštil sklenice robot, když měli správně ještě 90 let spát?)

 • 95%
  2
  0
  2. 5. 2017
  fido68 (1247 bodů)

  Skvělý film.Pěkně zpracovaný.Samozřejmě jako všude jinde se nesmí brát vše zcela vážně.Příběh dobrý a trošku víc bych se věnoval pozdější době strávené na lodi..:-) a i případném konci obou zúčastněných.

 • 80%
  1
  0
  6. 5. 2017
  jvempire (1184 bodů)

  Moc jsem od filmu nečekal, ale byl jsem velice mile překvapen. Příběh sice není originální, ale je kvalitně zpracován. Herecké výkony jsou kvalitní, což je pro film s málo herci klíčové. Efekty a především loď jsou opravdu super. Především jedna scéna mě fakt dostala.

 • 80%
  2
  0
  14. 7. 2017
  salisbury (989 bodů)

  Star-Lord a Mystique vyrazili jako hibernující Pasažéři ve vesmírném korábu vstříc mimozemskou osidlující civilizační explozi. Ač se ve filmu neobjevuje mnoho postav, přesto nás film nenutí si rukou zakrývat zívající ústa a jsme udržováni příběhem mimo hyperspánek. Andy Garcia dostal v tomto filmu rychloštěk, který mi rozhodil časoprostor na vteřiny. Norský režisér Morten Tyldum se umí trefit do mé notové osnovy, což již dokázal filmem Lovci hlav či Kódem Enigma. Jeho Pasažéři mě bavili, krom příjemného vizuálu tu najdeme vtip, napětí a nějakou tu romantiku, která je nasládlá akurátně a film jsem zhltnul s něžně přimhouřeným okem jako jednohubku na mezigalaktické astroparty.

 • 80%
  1
  0
  6. 5. 2017
  Brcolka (917 bodů)

  Na film jsem nějaké ukázky a reklamy viděl, ale na mnohem horší jich je kolikrát více. Podle mě hezký film který má netradiční příběh a zápletku. A myslím, že bych na tom byl jako hlavní hrdina. Našel bych si krásnou kamarádku k letu. Prostě trochu romantický film ve vesmírné lodi

 • 80%
  1
  0
  7. 5. 2017
  Květka (689 bodů)

  Na tento snímek jsem byla opravdu moc zvědavá. Zápletka je určitě zajímavá, téma vesmíru je zatím pořád neotřelé a stále mě baví. Oba hlavní hrdinové, Chris Pratt i Jennifer Lawrence, podaly skvělé herecké výkony, vlastně celý film byl založen na nich dvou. Trochu mě však zklamal konec, který mi vlastně nic neřekl...
  Snímek Pasažéři určitě zhlédnu ještě několikrát.

 • 60%
  4
  0
  2. 1. 2017
  darth vader (679 bodů)

  V podstatě celý film je dokola to samé a skládá se ze tří pohledů na potápějící se vesmírnou lod' plnou spících pasažéru imigrujících ze země. Nejprve z pohledu osamoceného Chrise Pratta. Poté pozorujeme stejný pohled, akorát ho prožijeme i s Jennifer Lawrence (láska Chrise Pratta), a k finálnímu pohledu nám autoři přidali umírajícího Laurence Fishburna, který však děj nijak zásadně neovzláštňuje. Dějová linka byla jednuchá, avšak atmosférou na lodi mě dokázala udržet v sedačce. Doporučuji nedívat se na trailer, po jeho shlédnutí je naprosto zbytečné sledovat první třetinu filmu!

  • občasné vtipné komentáře (barman)
  • atmosféra samotného filmu
  • fim je solžen ze tří opakujících se pohledů na věc.
  • ochuzeno o napětí, adrenalin
 • 85%
  1
  0
  6. 5. 2017
  KajkaFajka (625 bodů)

  Velmi pekný film u ktorého som se pekně bavila a užila som si ho. Aj ked nemusím sci fi filmíky tak u tohto jsem se těšila na Jennifer a opet ma nezklamala. Netradičný príběh na netradičnom miestě a netradičnou zápletkou. Asi by som sa v takejto situacii zachovala úplně stejně

 • 90%
  1
  0
  6. 5. 2017
  Vendula86 (603 bodů)

  film pasažéři je velmi pěkný. děj se odehrává na vesmírné lodi, která převáží lidi na jinou planetu. Ale během letu se stane, že hibernační kóje některých lidí poškodí a ti se probudí o devadesát let dříve. Takže se rozhodnou po zjištění, že loď je poškozena ji opravit. po opravení je střih a konec je že se zbytek posádky probudí a tím končí film.

 • 70%
  0
  0
  6. 2. 2018
  Pacman (554 bodů)

  Pomalu vystavěné drama, občas akce, občas komedie. Drží to celkem pohromadě, tempo je konstantní. Ale přeci jen celkový dojem kazí drobné chyby jak ve scénáři tak občas i herecké výkony a hudba. A to ještě přidejme absolutně fádní přeslazených Holywoodský konec. Film je to fajn na takové to pohodové nedělní pokoukání, ale čekal jsem víc. Dal bych tomu temnější nádech, psycho hudbu, doladil drobnosti ve scénáři a byla by to bomba, třeba něco ve stylu Moon.

 • 90%
  2
  0
  19. 2. 2017
  keddie (369 bodů)

  Na tento film jsem se moc těšil, a rozhodně mě nezklamal. Film je vizuálně dokonalý, po herecké stránce super. Příběh má hlavu patu. Některé nelogičnosti (např. předražená sms, různá cena jídel) jsou zde, aby pobavila (a splňují účel). Tohle je typ filmu, na který se rád podívám v čase vánoc. Romantika, a krásná po vizuální stránce.

 • 100%
  0
  0
  3. 3. 2018
  Petra8619 (292 bodů)

  Skvělé. Napínavé. Romantické. Zajímavé :-) Mně se to líbilo

 • 70%
  2
  0
  10. 5. 2017
  d4necek (198 bodů)

  Podle názvu filmu jsem čekal něco jiného ale mile mě příběh i zpracování překvapilo. Je to takový oddechový film na který se klidně podívám znovu a to romantické filmy nejsou zrovna moje oblíbené :) ale taková vesmírná romatika to už docela jde. Doporučuji

 • 100%
  1
  0
  18. 3. 2017
  kvetule9 (130 bodů)

  Na film jsem byla zvědavá a určitě mě nezklamal. Naopak. Výborné zpracování života ve vesmíru, kde nechybí nic. Obsazení Jenn a Chrise do hlavních rolí byla určitě dobrá volba. Takže za mě povedené sci-fi, taková fajn oddychovka..

  • napětí
  • romantika
  • obsazení
  • 75%
   1
   0
   15. 2. 2017
   Sajrajt (118 bodů)

   Radost ze souhry herecké dvojice, která v současnosti patří k tomu nejlepšímu. Robinsonský příběh nabízí napětí i možnosti řešení a především prostor k uplatnění lidských schopností a vynalézavosti. Nic ale není bez morálních dilemat a zvolenou cestu možná ocení budoucí pokolení. Ale zcela bez záruky, což není zrovna sexy

  • 90%
   1
   0
   1. 3. 2017
   ynnek (93 bodů)

   Ta představa že člověk zůstane sám někde ve vesmíru na obrovský kosmický lodi je prostě trochu šílená a ve filmu se podařilo vizuálně krásně stvárnit prostředí opuštěného korábu. Navíc hlavní postavy jsou oba dost sympatický. Konec super napínavej a poslední scéna se mi taky líbila.

  • 80%
   1
   0
   15. 2. 2017
   martin-svab (74 bodů)

   Zajímavé sci-fi romantické dobrodružsví 2 pasažérů cestující za novým domovem. Herci mají dobrou chemii a je zajímavé sledovat, jak se jejich vztah vyvyjí dále. Dobře se na ně kouká. Vše se navíc odehrává nádherných prostorách vesmírné lodi, která vypadá exkluzivně. Nakonec nás čeká akční jízda, kde se jede podle zaběhlých klišé.

  1 2 dalsi posledni
  80 69 ?
  jak hlasovat?
  • martin-mickey-stusak 100%
  • Scintilla 60%
  • janeliberte 90%
  • Akarot 100%
  • bruno-julius-brodsky 20%
  • Kim6 75%
  • tomas14 100%
  • hcfort 75%
  • alqva 90%
  • Siddharta 70%
  všechna hodnocení (143)
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: