Carol

67%
Carol
Cate Blanchett a Rooney Mara podávají životní herecké výkony v milostném dramatu Carol o citovém vzplanutí a následném mileneckém vztahu dvou žen v atmosféře 50. let. V době, kdy jejich osudová a nekontrolovatelná láska znamenala porušení zákona. Úchvatné kostýmy, výpravu a New York padesátých let povznáší silný příběh, emoce a zaujetí obou hereckých hvězd, které se nebály ani společných milostných scén. (Bontonfilm)Recenze: Carol

Kinobox.cz
70%

Připadalo mi, že se dívám na další weinsteinovský precizně vysoustružený film o boji s dobovými předsudky, který existuje především proto, aby dostával ceny na festivalech (i hetero festivalech). Není mi moc jasné, co jsem si z něj měl odnést, kromě poučení "když vám Rooney ukáže prsa, najdete v sobě vnitřní sílu postavit se... všem".


Brenan88
Brenan88
47 109 bodů
5
V rámci Oscarového klání pro mne Carol představuje jednoho z nejslabších soutěžících. Myslím,že jsme už dávno překonali dobu kdy by nás měla nějak šokovat homosexualita ve snímcích a Carol tím pádem ztrácí na atraktivitě a je jedno jestli má být snímek zasazený do současnosti,nebo minulosti. Pro mne to spíš byla dvouhodinová nuda avšak dobře zahraná.
hanys_
hanys_
18 781 bodů
4
Zklamání. Blanchet jako lovkyně zajíčků je sice dost dobrá, ale ten film jinak kromě kouzelného dobového soundtracku dost nudí. Jakože fakt dost.
Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
8
Carol je moderní drama natočené podle novely Patricie Highsmith, která přivedla na světlo světo literárního antihrdinu pana Ripleyho a scénář k filmu napsala žena, což z Carol činí hodně zajímavou kombinaci. V tomto filmu není pro chlapy místo, jsou v něm zobrazeni jako slaboši, přežitý symbol machistické éry, kteří po zásahu svého ega sáhnou k těm nejšpinavějším praktikám. Nevděčnou úlohu nejsilnější mužské postavy si vzal na bedra Kyle Chandler (Super 8) a musím naprosto jednoznačně říct, že jeho ingnoraci ve výročních cenách považuji za hodně troufalou. Chandler už poněkolikáté prokázal, že pod slupkou napomádovaného hezouna třímá velký dramatický talent. Film však samozřejmě obě dvě úžasné herecké představitelky. Klobouk dolů.


Dodatečné informace

Původní název:
Carol (více)
  • USA Carol
Premiéra v ČR:
21. 4. 2016
Distributor:
Bontonfilm
Země původu:
USA, Velká Británie
Rozpočet:
11,8 mil. USD
Tržby:
40,27 mil. USD (celosvětově)
Knižní předloha:

Podobné