Hologram pro krále

60%
Hologram pro krále

Když je americký obchodník (Tom Hanks) vyslán do Saúdské Arábie, aby zde, jak doufá, uskutečnil nejlepší obchod svého života, naráží zde na značné kulturní rozdíly. Navzdory počátečnímu překvapení místními zvyky a neprůhlednou byrokracií se mu nakonec s pomocí upovídaného taxikáře (Alexander Black) a krásné saudské doktorky (Sarita Choudhury) začíná dařit v neznámém světě orientovat. (Falcon)
Recenze: Hologram pro krále

Kinobox.cz
80%

Tykwerovi se podařilo svěžím způsobem smontovat zdánlivě nesourodé kousky do jedné pestré skládačky, která by objektivně neměla fungovat, ale překvapivě funguje. A natočil jeden z mála příjemných/trochu romantických filmů, zaměřených především na muže středního věku.


Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
6
Hologram pro krále je mé první setkání se spisovatelem Davem Eggersem a nemohu ho nazvat povedeným. Příběh se poměrně vleče a Hanks ať je sám o sobě sympaťák tak zde nemá moc co hrát a proto jeho výkon vyznívá ve výsledku mdle. Film má velice volné tempo a většinu času se nic extra neděje. Hanks snaží setkat s Králem a řeší problém s wifi a klimou. Jedinou zajímavou scénou filmu tak zůstává ta ve které je schovaný v kufru a přejíždí přes Mekku.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 398 bodů
6
1) Proč je ten film tak ošklivý? 2) Proč je ten příběh tak řídký? Je to tak divné, že jsem neustále hledal důvody, proč by to tak mohlo být uděláno schválně, ale nic mě nenapadá. Když si vezmu, že nejde o náhodný film na objednávku, ale něco, do čeho tvůrci investovali hodně času a energie a vydupali si to ze země, tak mi z toho jde úplně hlava kolem. Proč by chtěl někdo natočit tuhle ve všech ohledech horší kopii Ztraceno v překladu, říznutého povrchní komedií?
VládceVesmíru
VládceVesmíru
5 543 bodů
6
První půlka vtipná blízkovýchodní varianta Ztraceno v překladu, druhá půlka totální zklamání.


Dodatečné informace

Původní název:
A Hologram for the King (více)
  • Německo Hologram pro krále
  • Německo A Hologram for the King
  • Německo Aspettando il Re
  • Německo Ein Hologramm für den König
  • Německo Esperando al rey
  • Německo Un hologramme pour le roi
Premiéra v ČR:
17. 11. 2016
Distributor:
Falcon
Země původu:
Německo, USA, Mexiko, Francie, Velká Británie
Rozpočet:
30 mil. USD
Tržby:
4,21 mil. USD (celosvětově)
Knižní předloha:
Ocenění:
Žádná ocenění