Zoolander No. 2

50%
Zoolander No. 2

Vzpomínáte si na Dereka Zoolandera? Svého času byl nejslavnějším manekýnem na světě. Jeho kolekce unikátních pohledů dokázala měnit fyzikální zákony. Když mu zlosyn Mugatu vymyl mozek, skoro zavraždil malajského premiéra. Zoolander byl též hlavní hvězdou stejnojmenné komedie, o které se mluví jako o kultovní, legendární a absolutně šílené. A protože chtěl její protagonista Ben Stiller jedničku ve všech směrech překonat, museli jsme si všichni pár let počkat na dokonalý scénář.

Uběhlo deset let a Derekovi (Ben Stiller), ani jeho kámošovi Jeníčkoviovi (Owen Wilson) už ve světě modelingu dávno pšenka nekvete. Pro něj jsou odepsaní a mrtví. Mrtvé (ale v pravém slova smyslu) začínají být i vybrané hudební celebrity, jejichž násilné konce spojuje jeden zvláštní detail – každého z nich našla policie s grimasou kopírující jeden z unikátních pohledů Dereka Zoolandera. Když takhle dopadne i Justin Bieber, rozhodne se hlavní a velmi sexy vypadající vyšetřovatelka (Penélope Cruz) pro velmi odvážný, leč také naprosto zoufalý pokus. Angažuje Dereka a Jeníčka a ti mají coby tajní agenti infiltrovat svět těch nejblyštivějších celebrit a najít v něm vraha dřív, než bys řekl Gaga. Aby jejich mise byla ještě o něco složitější, z vězení se právě dostal zlosyn Mugatu (Will Ferrell), který se za mřížemi doučil vše, co má umět správný záporák, a navíc tam pro Jeníčka a Dereka uchystal velmi brutální pomstu. Přehlídková mola budou už zase hořet. (Cinemart)
Recenze: Zoolander No. 2

Kinobox.cz
70%

Za sebe mohu říct, že jsem se bavil a na několika místech opravdu od srdce zasmál, ale nějak jsem se nemohl zbavit dojmu "15 let jsem čekal na tohle?" Myslím, že by bylo ideální natočit "Zoolandera" jako seriál krátkých televizních epizod, kterých byste si mohli pustit tolik, na kolik byste zrovna měli náladu.


Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
5
Zoolander za těch 16 let ztratil vše co ho tenkrát dělalo tak zábavným. Až mi bylo smutno z toho co jsem teď viděl. Stiller udělal z Dereka a Jeníčka jen pouhé karikatury toho co byli v prvním díle. Vtip se vypařil a zbyl jen nádech trapnosti nesoucí se celým filmem. Jediná věc na filmu,kterou můžu vyzdvihnout je Mugatu v podání Willa Ferrella,jenž aspoň trochu dal vzpomenout starým časům. Suma sumárum je Zoolander no.2 špatným filmem a příšernou komedií. 50% dávám jen z nostalgie k prvnímu dílu.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 301 bodů
4
Bolestivá křeč, kde timing neexistuje a vtipy, které snad na papíře byly vtipné, padají ospalou realizací. Ždímání starých nápadů bez jakékoliv invence. Ostuda.
filmfanouch6
filmfanouch6
12 644 bodů
6
Derek Zoolander a Jeníček se musí vrátit aby se znovu stali slavnými. A mezitím se objevují zvrácené vraždy celebrit které řeší agentka Interpolu Penelopé Cruz. Ano tohle všechno spolu souvisí. A ano říkáte si, že to je hloupost. Jenomže tenhle film do vás pouští jeden vtip za druhým a sám si ze sebe a z herců dělá srandu. A právě tahle drzost udržuje Zoolanderovi 2 kvalitu. Film bych označil jako odpočinkový. Obsazení je jako ve většině Stillerových filmů v pořádku a humor také. Přesto tento film pár chybiček má. Avšak je to velká sranda a pobaví vás to. Penelopé Cruz si svojí roli užívá, což znamená, že je v roli perfektní. Rozhodně lepší než v Grimsbym.


Dodatečné informace

Původní název:
Zoolander 2 (více)
  • USA Zoolander No. 2
  • USA Zoolander 2
  • USA 2oolander
Premiéra v ČR:
18. 2. 2016
Distributor:
CinemArt
Země původu:
USA
Rozpočet:
50 mil. USD
Tržby:
56,72 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Zoolander No. 2 je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Zoolander No. 2


Powered byJustWatch