Gangster Ka - Manuál Gangstera (Česká republika, pracovní název)
Česká republika Česká republika
100 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller
Motto: Varování ministerstva vnitra: Peníze jsou silně návyková látka. Gangsteři umírají předčasně.

Obsah

:
První část GANGSTER KA se soustředí na události okolo postavy Káčka na území ČR, Bioscop bude film distribuovat do kin od 10.9.2015 a druhá část GANGSTER více »« méně

Režie

:
Jan Pachl

Scénář

:
Jaroslav Kmenta Jan Pachl

Herci

:
Predrag Bjelac Vlastina Kounická Svátková Brian Caspe Jan Vlasák (I) Ted Otis (II) ...
Premiéra: 10. 9. 2015
Distributor: Bioscop
Jste na stránce filmu Gangster Ka. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Gangster Ka myslíte! K 8. březnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27522 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  5. 3. 2017
  Brenan88 (42986 bodů)

  Dobře zahrané a zrežírované. Co víc dodat? Děj musí být všem co se trochu zajímají dostatečně známý a jasný. Hynek Čermák se na roli Káčka skvěle hodil a každou scénu ve které se objevil si ukradl pro sebe. Atmosféra byla místy až mrazivá a film nám aspoň trochu ukazuje jaký ten bordel vlastně u nás máme.

 • 75%
  1
  0
  2. 3. 2018
  Psisko59 (32718 bodů)

  Někteří čeští herci se prosazují až daleko po čtyřicítce - Hynek Čermák je ukázkový příklad: kdo o něm měl před deseti lety (respektive předtím, než šel Okresní přebor nebo film Nevinnost) aspoň tušení? Je to ku prospěchu české kinematografie, kde se v posledních patnácti letech točily pořád stejné ksichty (Macháček, Trojan), takže svěží vítr středního věku profukuje mírnou zatuchlost. Čermákovi "Káčko" sedlo dokonale, v roli se našel a nastartoval řadu dalších rolí z obou stran zákona; nepřehrává, je civilní a uvěřitelný, hraje jakoby "zevnitř", bez okázalých gest. Za mě pozdní, ale veliký herecký talent.

 • 90%
  2
  0
  28. 2. 2016
  martin-mickey-stusak (22592 bodů)

  No tak vida. Jak to tak vypadá, tvůrci se poučili z chyb u předchozího snímku na stejné téma pod názvem ´Příběh kmotra´ a natočili ryze českou gangsterku, za který by se nemusel stydět ani Hollywood. Po dějové stránce se příběh zbytečně nezabývá nějakým ledabylým rodinným životem a aférkami, ale poukazuje ryze na kauzy nám z médií dobře známé. Těžko říci jak věrný scénárista a režisér v jedné osobě realitě byl, ale nutno uznat, že po dějové stránce je snímek na české poměry opravdu na výši. Hynek Čermák ztvárnil Káčka precizně a dá se říci, že takový Al Capone by zbledl závistí. Ono vůbec je tentokrát povedený casting. Dle výpravy lze soudit, že je tu i daleko větší rozpočet a je to jedině dobře. Zdá se, že v tomto žánru se konečně blýská na lepší časy, tak neusnout na vavřínech.

 • 70%
  0
  0
  19. 12. 2015
  olga-pu (20053 bodů)

  Dost pověřený film.Fakt není nuda.

 • 70%
  0
  0
  31. 7. 2016
  Sheldon (15955 bodů)

  Musím říct, že po filmu Příběh kmotra jsem si myslel, že žánr české gangsterky skončil, a to ještě dříve než vlastně pořádně začal. Gangster Ka mě o to více příjemně překvapil dobře zvoleným obsazením, které zachraňuje i momenty, kdy se příběh ubírá poněkud méně zajímavými zákrutami. Možná jsem tam čekal více humoru.

  Jinak vizuál řešený severským způsobem jako třeba televizní kriminálka Most, ale nic proti tomu. Jinak v televizi se to bude časem určitě vyjímat.

 • 80%
  0
  1
  11. 11. 2017
  Pete69 (13454 bodů)

  Podle mě jeden z TOP ČR filmú natočených za posledních pár let. Nrvím, jak dalece je příběh podobný tomu skutečnému Krejčiřouvu, ale mě se ten film prostě líbí. Hynka Čermáka nepovažuji za skvělého herce, ale v tomoto filmu se mu to povedlo. Chválím.

 • 70%
  0
  0
  8. 5. 2018
  JosefTomas (6920 bodů)

  Tvůrci si zaslouží potlesk, přestože se u nás toho svinstva děje poměrně dost, tak zadaptovat to do České filmové podoby je přímo nadlidský úkol. Proto i potěší, že Gangster Ka není špatný film a nad ostatními i celkem nadprůměrný. Kamera, scénář i režie šlape a herci se snaží hrát, jak nejlépe dovedou. Vadou na kráse je zbytečný vypravěč, který občas zbytečně vysvětluje přesně dané momenty a někdy, kdy by bylo záhodnou něco vysvětlit, tak mlčí. Jinak se na to dá koukat a má to i dobré tempo.

 • 70%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2756 bodů)

  Viděl jsem první polovinu a stačilo, gangsterky prostě nejsou pro mě v žádné podobě. Každopádně to je takové nic proti ničemu a dá se na to celkem v pohodě koukat. Robert de Niro a Martin Scorsese to sice nejsou, ale Predrag Bjelac s Hynkem Čermákem taky rozhodně nejsou k zahození a většinou to má i docela spád, takže kdo tomu hoví a nevadí mu dívat se na příběhy hnusné lidské spodiny, tak tady je docela slušný český zástupce.

 • 90%
  0
  0
  15. 3. 2017
  leafroller (2620 bodů)

  Příběhů o pracháčích není málo a pokaždé, když nějaký vidím, vždy se ptám, kdy má člověk dost. Kolik milionů či miliard je k životu potřeba? Nebo je to zbytečné hromadění na úkor jiných závislostí? Nejspíš ano. Ale není to závislost na hromadění, ale spíše na moci, která s bohatstvím jde od nepaměti. Káčko je ale podle mě trochu jiný případ, jeho to prostě bavilo. Spojily se u něj dvě okolnosti, které mu to vše umožnili: načasování a poznání. Poznal a uvědomil si, jaký cirkus v naší zemi nastolili poslistopadoví politici a měl v tu chvíli prostředky se do toho zapojit. A pak už jen bral Česko jako kasíno, ve kterém házel peníze jen do těch automatů, ze kterých něco padalo. Byla to jen hra. Jak zpívá ABBA: Ve světě bohatých musí být peníze směšné. No a když vidíte, co vše pan K. dokázal, nezbývá než se opravdu smát.

 • 50%
  0
  0
  1. 2. 2016
  stantheman (2387 bodů)

  Na domácí poměry dobrý ale vyjít s ním ven ???? O ničem....škoda....takový silný současný příběh by si zaslpižil lepší zpracování...

 • 70%
  1
  0
  13. 9. 2015
  marie-kolarova (2187 bodů)

  Jasným pozitivem je skutečně působivá atmosféra českého podsvětí. Žádné romantické parádičky, ale prvotřídní sociopat. Hlavní slabinou je neschopnost zbavit se pokušení být skrytým dokumentem Krejčířova života. Filmem nás provází mluvené slovo zahrnující diváka spoustou dodatečných informací. Škoda, tyto informace si zájemci mohou dohledat jinak a ve filmu ruší. Atmosféra a dobře vybrané typy působí lépe než tato berlička. Hynek Čermák je famózní, toho Krejčíře tam vidíte v každé minutě. Postavy policistů bohužel patří k nejméně charismatickým a nejsou rovnocennými protihráči.

 • 60%
  2
  0
  16. 11. 2015
  Lukreczia (780 bodů)

  " V týhle zemi je takový bordel, že nikdo neví, kdo komu co krade."
  Čekala jsem mnohem víc, nějak se mi to nezdálo herecky (Hynek Čermák i Vlastina Svátková ano) a zpracováním uvěřitelné. Vadilo mi, že se měnila postava vypravěče "průvodce" filmu. S touto tématikou mě mnohem více zaujal Příběh kmotra.

 • 60%
  0
  0
  5. 4. 2016
  machetetete (464 bodů)

  Denně sledujeme ve zprávách, jak je ten svět prolezlý špínou a korupcí. Když pak nad nějakým „podnikatelem“ zlomí i obhájce hůl a pobyt za mřížemi je neodvratný, máme z toho upřímnou radost. Takoví prostě jsme. Nadávání na poměry, které u nás panují, se stalo už jakýmsi folklórem. Ve filmu to máme rádi jakbysmet. Když to tudíž nějaký poměrně mladý dravec za kamerou zabalí do svižného kabátu, předloží několik průstřelů hlav, kufrů plných peněz i odhalených hrudníků, divák je vesměs spokojený. Ten český zvlášť. Jenže většinou to pokazí hodně mizerné dialogy a pitomé situace. Politické thrillery holt u nás moc neumíme. Respektive mě osobně žádný nijak zvlášť nenadchnul. Tady je to jiné. Život Radovana Krejčíře asi není třeba nějak pitvat. Náš „jiný“ hrdina se jmenuje Radim Kraviec. Je to osobité hovado, které je extravagantní, buranské, přesto inteligentní, manipulátorské, původně moravské, přitahující prsatou playmate s hudebním talentem a (ne)zdravou sebejistotou oškubat každého, jenž se nabízí. Vyvázne z pokusu o likvidaci a jeho moc sílí. Jenže rodinná tragédie a pobyt za mřížemi v něm rozdmýchají i instinkty mstitele. Takže jeho oddaný zabiják začne leštit bouchačku. Námět je fajn, dialogy netahají za uši, pocit trapnosti nevzbuzují, děj je přehledný.

 • 75%
  0
  0
  7. 4. 2016
  jirka-knobloch (379 bodů)

  Přiznám se, že nejsem zrovna fanoušek českých filmů,ale tento film mi přišel napínavý a sála z něj skvělá atmosféra českého podsvětí.

 • 95%
  0
  0
  10. 8. 2016
  sephastto (207 bodů)

  Za mně perfektní film. Kdo sleduje zákulisí a čachry machry politiků, tak nemůže být zklamaný. Herecké obsazení za mě na výbornou. A scénář skvělý. Nejenom, že se člověk nenudí a pořád se něco děje, ale taky si zavzpomíná, co se zhruba dělo. Jen tak dál.. na tohle bych šel do kina i 3x, škoda, že jsem nešel již před tím.

 • 80%
  0
  0
  7. 1. 2016
  KarlosPHA (199 bodů)

  Na momentální českou tvorbu opravdu zajímavej a akční kousek.
  Pobavil jsem se a musel zajít i na AFRIČANA...a co vy ?
  Taky...co ;-)

 • 60%
  0
  0
  28. 4. 2016
  pejtanek (154 bodů)

  Jde to, jen hlavní představitel je moc malý pívo, dobrej herec ale rušilo mě to celou dobu...

 • 65%
  3
  0
  22. 9. 2015
  Mibaf (154 bodů)

  Bohužel se znovu nevyhnu srovnání a to s filmem, který je Gangsterce v mnoha ohledech podobný až příbuzný, filmem Příběh kmotra. A musím říct, že navzdory kvalitním hereckým výkonům a skvělé náladě filmu, se mi Příběh kmotra líbil mnohem víc a to především stylem vyprávění. I tak si ale Gangster Ka určitě zaslouží minimálně 65% a budu doufat, že jeho druhý díl bude alespoň o 10 procent lepší.

 • 85%
  0
  0
  7. 1. 2016
  Mikeblackie (113 bodů)

  Velke prekvapko z ceskyh luhu a haju...Tenhle film doporucuju i tem, kteri moc ceske filmy nemusi.

 • 90%
  1
  0
  19. 10. 2015
  Matt (89 bodů)

  Na český film povedený.
  Bavil jsem se a napětí to nepostrádalo.
  U mě palec NAHORU !

 • 45%
  0
  0
  3. 3. 2016
  cesnecka (83 bodů)

  Film, který nenadchne a neurazí.

 • 90%
  0
  0
  1. 8. 2016
  kajja87 (70 bodů)

  Film mě velmi překvapil. Po dlouhé době český film, na který se dá dívat. Kriminálky prostě čeští filmaři umí. Hynek Čermák ztvárnil roli Káčka bravůrně, až mě mrazilo, co všechno je možné. Celým film provázel vypravěč, který vžy vše shrnul a občas měl i vtipné hlášky. Ke konci se ale hlášky už dost opakovali.

 • 100%
  0
  0
  21. 1. 2017
  UMĚLEC (38 bodů)

  Hynek Čermák zvolen pro roli gangstera perfektně...Díky za filmy s touto tématikou...i obyčejný člověk z části může díky těmto filmů nahlédnou do života těchto lidí kterých se to z nějaký části týká...

 • 90%
  0
  0
  14. 12. 2015
  spaca (36 bodů)

  super, těšil jsem se i na druhý díl a také nezklamal

 • 90%
  0
  0
  7. 1. 2016
  BlackBeast (30 bodů)

  Vzhledem ke znalosti prostředí a problematiky jde o skutečně hodnotný a přínosný průnik do těchto sítí. Herecky skvěle podáno!

 • 80%
  0
  0
  21. 2. 2017
  PavlinkaCh (20 bodů)

  Tento film patří mezi špičku české kinematografie. Herecké obsazení na jedničku, možná ještě víc. Skvěle napsaný scénář, výborná kamera a celkově vynikající práce. Nevím jestli filmu nepřidává několik procent i fakt, že je inspirován skutečností, ale shlednutí doporučuju.

 • 80%
  0
  0
  7. 1. 2016
  KryštůVek (13 bodů)

  Suverénní Hynek Čermák přesně v poloze, ve které ho ráda vidím

69 64 ?
jak hlasovat?
 • xjane 70%
 • Pyrkh86 90%
 • mims 70%
 • Rawman 100%
 • miza 65%
 • Kim6 40%
 • Taggart 60%
 • JosefTomas 70%
 • Riverdon 55%
 • lucius321 60%
všechna hodnocení (111)

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 48 v žebříčku uživatele GNR1986