Bídníci

77%

Komentáře a recenze 4

Dle počtu bodů
Pete69
Pete69
30 698 bodů
8
Krásné zpracování legendárního příběhu Jeana Valjeana, dnes už by to takto čistě a svým způsobem jednoduše natočit nešlo. Jean Gabin zahrál perfektně, stará Francie téměř dokonale vyobrazena. Tempo je padesátkové pomalé, typická je i hudba. Vůbec nelituji tří hodin strávených u tohoto snímku.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 332 bodů
8
Velmi klasická adaptace velmi klasického románu. S velmi charismatickým Gabinem v čele. Bídnící jsou vděčný námět k adaptování, ten příběh snad ani nemůže být nepůsobivý. A snese jakoukoliv délku.
Fingon
16 886 bodů
8
70% V pořadí třetí adaptace Bídníků, kterou jsem viděl - po televizní minisérii s Depardieum a o čtyřicet let mladšímu snímku s Liamem Neesonem. Bohužel musím říct, že mi tato adaptace přišla jako zatím nejslabší - Gabin mi není příliš sympatický, film je až zbytečně dlouhý a opravdu dobrá je jen jeho první část. Herecké výkony (kterých si obvykle příliš nevšímám) mi přišly velmi nepřesvědčivé, ať už umírající Fantina, nebo chování postav zasažených výstřely. O technické stránce se raději ani zmiňovat nebudu, nejsem si jistý tím, zda-li špatná kvalita byla způsobena kopií, kterou jsem měl k dispozici, či dokonce je vina na straně dabingu. Dokonce mám dojem, že se mi dostala do rukou poněkud neúplná verze, čítající sotva tři hodiny.
výfuk
výfuk
2 975 bodů
9
Převyprávěný příběh Bídníků, který nemá muzikálovou podobu se mi líbil z pohledu filmu, ale z pohledu zábavy to sice nebilo špatné, ale ani dokonalé.