Zoufalci

56%
Zoufalci
Plakát traileru

Pozoruhodné herecké výkony v čele se Simonou Babčákovou v realistické komedii o šestici bilancujících třicátníků. Jsou dlouholetí přátelé a postupně se všichni přestěhovali z Jablonce do Prahy. Po společném setkání na večírku v jejich rodném městě je jim jedno jasné - vědí, co v životě nechtějí, ale zároveň ještě nepřišli na to, co by chtěli. Zatímco první z nich se snaží urputně otěhotnět, druhá pije o něco víc, než je "společensky" přijatelné, třetí zjišťuje, že žije v manželství s neškodným tyranem. O nic lépe na tom není ani trojice mladých mužů - jeden studuje devátým rokem vysokou školu a jeho přítelkyně ho podvádí se svým bývalým, další čeká na příležitost, jak sdělit matce, že je gay, a třetí neváhá konzultovat své trable s psychiatrem. Na řadu tak přichází dávný nápad - společný život na statku, po kterém kdysi všichni tak toužili. Vyjde jim tenhle nový pokus o štěstí?
Danny F.
Danny F.
11 166 bodů
5
Život je občas tvrdý. Dnešní postupně točené české komedie už nestojí pomalu za nic. Táto se ještě dobře sledovala, ale taky už měla náběh na nudný film. Bylo zajímavé sledovat osudy různých lidí, avšak společných přátel.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 045 bodů
6.5
Líbila se mi zejména Simona Babčáková. Ale celkově dost chaotické, jak už tady někdo napsal, a hlavně depresívní. Neměla jsem po zhlédnutí tohoto filmu dobrý pocit. I optimismus mě jaksi opustil. Musela jsem se zase sebrat. Ale je to nicméně dobře natočené. Každopádně i když každý by si zde mohl zajisté něco ze svého života najít, domnívám se, že ne všichni třicátníci jsou tak zoufalí a nevědí si rady se svým životem. Naopak si myslím, že dnes jsou mladí lidé poměrně dost sebevědomí a vědí nejen to, co nechtějí. Jinak mně osobně se nejvíc líbila věta jednoho z oněch mladých mužů, že už má Prahy plné zuby. Já totiž přesně tak. To mi vyloženě mluvil z duše! :-)
Petrson
Petrson
4 166 bodů
6
Trochu dlouhé, časově ke konci nepřehledné, nic méně na "studentské" dílko je to zdařilé. Jaroslav Plesl, Simona Babčáková jsou výborní, stejně jako základ scénáře.

Dodatečné informace

Původní název:
Zoufalci (více)
  • Česká republika Zoufalci
  • Česká republika Dreamers
  • Česká republika Losers
  • Česká republika Zúfalci
Premiéra v ČR:
12. 11. 2009
Distributor:
Aerofilms
Země původu:
Česká republika
Přístupnost:
12+
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch