Kouzla králů

58%
Kouzla králů
Plakát traileru

Na zámku Žleby a na hradě Kost se v srpnu a září natáčela velká pohádka Zdeňka Zelenky Kouzla králů. Režisér, který je zároveň autorem scénáře, rozehrává svůj příběh ve dvou královstvích. V tom prvním vládne zlý král Vladan, který svými dobyvačnými válkami sužuje celou zemi. Druhé království je ukryto za velikým jezerem, panuje tu hodný král Dobromil a lidé se tu mají jako v pohádce. Nedotknutelnost tohoto království prý zaručuje kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně, která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou královnou vod. Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu v ohnivý plamen. Protože žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil, Dobromil se pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, aby tam našel nějakého statečného mládence. A jednoho skutečně objeví: jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Tadeáš princeznu opravdu vysvobodí a jak se dalo čekat, líbí se nejen ona jemu, ale i on jí. Ale radost z vítězství nad královnou ohně netrvá dlouho. Když se Tadeáš vrací domů pro své rodiče, aby je přivedl na svatbu, čekají na něj královi vojáci, hladomorna a navíc přijde o kouzelný prsten, jediný způsob, jak se dostat zpátky ke své milované Marianě. A královna ohně se svým novým spojencem už mají připravený plán, který má umožnit Vladanovi ovládnout celou Dobromilovu říši a jí konečně získat vytoužený šperk. Jenže Tadeáš se nevzdává.
Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
1
Velmi slabá česká pohádka se solidním obsazením. Potěšila mne účast Josefa Abrháma,Martina Dejdara a Libuše Šafránkové. To je tak vše co mě potěšilo. Příběh mi přišel trochu zmatený a navíc byl prokládaný nepovedenými hudebními čísly. Ty speciální efekty byly vážně hrozné. Tvůrci se měli držet hesla : Když na to nemáš,tak to nedělej.
Pete69
Pete69
30 857 bodů
7
Pohádka naprosto v pohodě. Hezky Česká, nechybí Libuška Šafránková s Josefem Abrhámem... pěkná pohádková hudba, velmi zajímavý scénář a zpracování. Mě osobně se moc nelíbil projev Martina Krause, ale to je "dle vkusu každého soudruha". Každopádně postava pekařského synka je velmi zajímavá a svérázná. Pěkná pohádka.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
2
Ty české filmové pohádky mají čím dál slabší úroveň. Tohle byla fakt bída a to mám o Vánocích obvykle mírnější měřítka.

Dodatečné informace

Původní název:
Kouzla králů (více)
  • Česká republika Kouzla králů
  • Česká republika Kúzla kráľov
Premiéra v ČR:
24. 12. 2008
Země původu:
Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch