Zemský ráj to napohled

56%
Zemský ráj to napohled
Autobiografický příběh spisovatelky Terezy Boučkové vypráví příběhy Marty, jejích dvou dospívajících dcer Majdy a Gábiny a jejich tatínků za dob normalizace. Příběh začíná v předvečer ruské invaze v roce 1968, kdy je Marta s děvčaty a svým partnerem na dovolené v Itálii, a při návratu je doma přivítají tanky a vojáci, kteří jsou všude v ulicích. Ve filmu pak můžeme sledovat, jak rodina bojuje s nastalou situací, zatímco tatínci se bouří proti režimu, ať už jako disidenti v exilu nebo zakladatelé Charty 77, rodina pak čelí následkům jejich činů. Do už tak složité situace navíc přichází klasické problémy dospívání a rodinná dramata, která rodina řeší.martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 234 bodů
8
Disidenti a STB. Dva nerozlučné tábory v temných dobách totality po roce 1968. Pronásledování, nejistota, zoufalství. Vznikla další výpověď událostí, které se skutečně děli. Snímek ukazuje tu druhou odvrácenou stranu a ne jenom sociální výhody, na které se dnes tak lačně vzpomíná. Tereza Boučková napsala tento příběh podle svých zkušeností a Irena Pavlásková to natočila nenásilnou formou. Netlačila tolik na pilu a snažila se včlenit více tý lidskosti. A tak po dramatické stránce je snímek dosti mírný. Přesto dokáže v určitých chvílích zamrazit. Na takovéto filmy lidé rádi nahlížejí politicky, ale to je podle mého uvážení nesmysl. Buď je film kvalitní a nebo ne. Tento se vcelku povedl. Po citové stránce se mi to zdá umírněné až moc. Vilmě Cibulkové jsem to trpění moc nevěřil. Zato Tereza Voříšková překvapila. Její herectví se značně zlepšilo. Psychologické výjevy byli skutečně povedené. I tento snímek stojí za pozornost a měl by být televizemi vysílán velmi často. A to právě kvůli připomenutí událostí, na které se tak zapomíná.
Psisko59
Psisko59
32 839 bodů
3.5
Velká očekávání, ještě větší zklamání. Spolehnout se na Cibulkovou v jedné z hlavních rolí byl neopodstatněný risk, přehrává jako obyčejně a ruší, ruší ... Vetchý a Hartl to nezachránili - jako by měl film kamsi nakročeno, ale ten závěrečný krok vyšel do vzduchoprázdna. Škoda, chtělo to pevnější a méně milosrdné režijní vedení.
Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
4
Film, který budí dojmem, že měl někdo v šuplíku hrozně dlouho námět na nějaký film a pak ho náhodou vytáh a hodně rychle tomu spíchnul scénář. Výsledek je totiž velmi neuspokojivý. Herci se snaží, ale nemají co hrát a celé je to velmi zmatené. Byl jsem překvapen, že ve filmu mají být skutečné postavy. To jsem absolutně nepochopil. Konec filmu je úplně mimo.

Dodatečné informace

Původní název:
Zemský ráj to napohled (více)
  • Česká republika Zemský ráj to napohled
Premiéra v ČR:
19. 11. 2009
Distributor:
Bontonfilm
Země původu:
Česká republika
Čeština:
Zemský ráj to napohled je dostupný s českým dabingem

Powered byJustWatch