Hezké chvilky bez záruky

48%

Komentáře a recenze 4

Dle počtu bodů
Psisko59
Psisko59
32 839 bodů
5
Skvělý nápad a spousta z ženského pohledu nahlížených komických situací (scénáristky se myslím výborně bavily), odpozorovaných ze života. Chytilová je dobře čitelná, ale tentokrát se těžce utnula s výběrem hlavní představitelky. Janěková na hlavní roli ve filmu prostě nemá, neutáhne to a především film ničím neozvláštní, nedodá mu potřebnou lehkost, neupocenost, drajv. Sedí to na zadku a ta popisnost jejího hraní ostře kontrastuje s tím, co by role potřebovala. Divák se trápí za ni :-(
  • nedoceněný scénář
  • Jana Janěková starší v hlavní roli
xxmartinxx
xxmartinxx
22 395 bodů
8
Přepjatý film o přepjaté době. Chytilová možná trochu přehání ve svém karikování úplně všeho, přepjatost je tu takový pevný bod - střed vesmíru, okolo kterého se všechno točí. Nejsem si jistý, že je to až tak špatné, jakkoliv se to možná někdy zdá. Jako film plný negativní energie ale skvělé.
Fingon
16 886 bodů
6
Mám úchylnou představu vidět paní profesorku, jak točí akční film, třeba remake Hard Boiled. Věřím tomu, že by to dokázala ukočírovat, a že by to byl mnohem lepší film než Hezké chvilky bez záruky.
cerfik
cerfik
7 933 bodů
10
Tohle je naprostá bomba. Na tohle geniální a jak koukám neprávem zapomenuté a nepochopené poslední dílo Věry Chytilové se podívám ještě několikrát. Dlouho jsem se tak nenasmál a režisérčin vhled a nadhled jakými vidí naše vztahy a životní příběhy je obdivuhodný a navíc s tím osobitým humorem. Přiznám se, že jsem čekal hodně a následně byl překvapen, že vidím tak úžasné dílo. Spolu s Havlovým Odcházením jeden z nejlepších a nejoriginálnějších počinů naší současné kinematografie.