Love Actually (USA)
« další názvy »
Francie Francie
Velká Británie Velká Británie
USA USA
135 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Romantický, Romantická komedie, Vánoční

Obsah

:
Láska nebeská, nová romantická komedie ve stylu Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill a Deník Bridget Jonesové, nás zavede do současného předvánočního více »« méně

Režie

:
Richard Curtis

Scénář

:
Richard Curtis

Herci

:
Bill Nighy Gregor Fisher Rory MacGregor Colin Firth Sienna Guillory ...
Přehrát online O2
Premiéra: 20. 11. 2003
DVD: 29. 3. 2004
Jste na stránce filmu Láska nebeská. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Láska nebeská myslíte! K 19. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27414 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  12. 12. 2018
  Brenan88 (41899 bodů)

  Mám rád britské filmy,mám rád vánoce,mám rád Lásku nebeskou. Jeden z nejkrásnějších vánočních filmů,které si můžete o vánocích pustit. Tolik lásky a pohodové atmosféry v žádném jiném filmu nenajdete. Tohle je ten nejlepší dárek k vánocům,který si můžete darovat na štědrý den v tv.

 • 100%
  0
  0
  6. 12. 2020
  martin-mickey-stusak (22292 bodů)

  Richard Curtis, který má jako scénárista na svědomí úspěšné romantické komedie ´Čtyři svatby a jeden pohřeb´ (1994), ´Notting Hill´ (1999) či ´Deník Bridget Jonesové´ (2001), stojí za tímto předvánočně laděným snímkem, a to nejen opět jako scenárista, ale dokonce i jako debutující režisér. I když to tak na první pohled nevypadá, jedná se o povídkový film, kde jsou si jednotlivé příběhy vkusně propojené. Pojednávají nejrůznější lidské okolnosti v oblasti vzájemných vztahů a lásek. Vyobrazují se tak vlastnosti, jako jsou naděje, vděčnost, úcta, hrdost, vyrovnanost či inspirace. Jsou tak, plejádou slavných hollywoodských hvězd, vyobrazeny různé situace a okolnosti pro někoho připadající trapné, hloupé i inspirativní. Lidské osudy jsou zkrátka různé a tak přirozeně přitažlivé či naopak směšné až odpudivé. Dějové linky všech příběhů se společně pomaloučku šourají k vánočního času, kde nakonec na diváky čeká malý epilog toho všeho. Každý hlavní aktér každého příběhu má určitý cíl, nebo-li určitou snahu něčeho dosáhnout a my jen sledujeme jejich počínání napříč osudu a nejrůznějších vztahů. Emotivní vánočně romantická atmosféra předčí očekávání a dá se říci, že po shlédnutí příjemně pohladí na duši. Přes dvě hodiny stopáže se může zdát na takový film až moc, ale kupodivu opak je pravdou. Nejrůznějších událostí je tolik, že by se dalo říct, že by to mohlo být snad i o něco delší. Snímek, kde především všechny životem doprovází láska, je po všech ohledech honosný a svým pojetím prostě krásný. Richard Curtis, než tohle stvořil, musel vše potřebné snad plně prostudovat a vysledovat, jinak je záhadou, jak tohle všechno do jednoho celku dokázal příznačně pojmout a vytvořit tak doslova mistrovské filmové romantické dílo. Před tímto klobouk dolů.

 • 90%
  1
  0
  22. 11. 2015
  Sheldon (15950 bodů)

  Richard Curtis se stal takovým fenoménem a pro investory takovou lákavou značkou, že mu bez problémů umožnili realizovat jeho režijní debut Láska nebeská, keří mnozí považují za klenot žánru romantické komedie. Curtisovi však zdaleka nešlo o to natočit Romantickou komedii, jako napsat a zrežírovat vánoční film o podobách lásky. Film se také jmenuje v originále Love Actually.

  Curtis tak brilantně spojuje mozaiku příběhů několika dvojic a umně míchá s divákovými emocemi. Přestože podle mého častokrát překročí hranici kýče, dovede v několika postavách film shodit do roviny ,,curtisovské“ svěží podívané.

  ,,Stárnoucí rocker v televizním vystoupení: ,,Nekupujte si drogy, děti. Až budete tak slavný jako já, budete je dostávat zadarmo.“

  Film, který stál pouze na něm a na hercích, které objevil přímo nebo pomáhal objevit vydělal 245 milionů dolarů!

 • 100%
  1
  0
  5. 10. 2016
  lamps (14612 bodů)

  Po třetím zhlédnutí už to můžu říci najisto- ten film je prostě dokonalý, zároveň dojemný i vtipný, nenásilný, nevtíravý a natočený s takovou láskou, že přívlastek nebeská zdaleka nestačí. Přesně jeden z těch důvodů, proč tak miluji film a jeho sdělovací poetiku, a možná také, proč tak moc miluji Vánoce. Ať už je to Bill Nighy a jeho svérázný rocker, skromný a veselý premiér Hugh Grant, po uši zamilovaná a nesmělá Laura Linney nebo tradičně skvostná koruna v podobě prodavače Rowana Atkinsona. Ti všichni a mnozí další okamžitě přirostou k srdci a na dvě hodiny se stanou jeho tak pevnou součástí, že zanechají trvalé stopy. Nejvíce ale stejně exceluje režisér Curtis, všechny příběhy se dokonale prolínají a divák není ani na chvíli zmaten, naopak si najednou připadá, že svět je mnohem jednodušší a krásnější. Hranice kýče byla sice atakována již samotným námětem, ale konečný výsledek je tak nesmírně originální a vkusně natočený, že jen největší hnidopich by mohl vytýkat nějaký sentiment nebo lehké klišé. Prostě nádherná, přenádherná podívaná, jejíž kouzlo se nedá pouhými slovy vystihnout.

 • 40%
  0
  0
  10. 11. 2017
  Pete69 (13041 bodů)

  Komedie tohoto typu nemám rád a Láska nebeská mi to jen potvrdila.

 • 100%
  2
  0
  14. 1. 2017
  JosefTomas (6785 bodů)

  Tomuto filmu se nedá vlastně co vytknout. Má nápaditý příběh/y, naprosto úžasné herce, vánoční čas, skvělý scénář, který je doprovázen skvělou režií. Tady není nic, co by nefungoval, navíc je to i trochu komedie, drama a romantiky. Zařazuji do povinných filmů na Vánoce.

 • 75%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6284 bodů)

  JAk je vidět, tak i britové ulí točit romantické komedie.

 • 100%
  1
  0
  26. 11. 2012
  VitvarJane (4474 bodů)

  Doslova nejlepší romantickou komedií posledního desetiletí či dokonce více. Celkové zpracování mě uchvátí kdykoliv to vidím, a že jsem to viděla už minimálně tisíckrát. Opět ukázka těch nejlepších herců, hereček ale zároveň i míst, kam by se jentak někdo nedostal. Miluji tento film...

 • 100%
  0
  0
  27. 12. 2015
  evismaior (3805 bodů)

  Záplava výborných hereckých osobností v devíti chytře propletených příbězích, které všechny spojuje téma více či méně nešťastné lásky v čase předvánočním. A k tomu jako bonus Rowan Atkinson, který občas do děje nečekaně zasáhne. Film má tolik náladových rovin, že ho jeden rok probrečím, jak umí být život nespravedlivý, a další rok se chechtám jako blázen všem těm ironiím osudu, které Britové do svých romantických komedií tak umně vkládají. Nevím, jestli víc miluju příběh nešťastně zamilované Laury Linney, která snad nikdy nemůže kvůli péči o postiženého bratra navázat žádný vztah, Liama Neesona v roli vdovce, který se svým nevlastním synem prožívá jeho první lásku, premiéra Hugha Granta zakoukaného do své manažerky přes jídlo, spisovatele Colina Firtha, který nerozumí vlastní knize, natož mladičké portugalské hospodyni, Andrewa Lincolna nešťastně zamilovaného do Keiry Knightley - manželky svého nejlepšího kamaráda, manažera Alana Rickmana pokoušeného svojí sekretářkou k tomu, že možná úplně zničí společný život, který vybudoval s Emmou Thompson, postpubertálního týpka přesvědčeného, že tu správnou holku najde jedině v Americe, a jeho kamaráda, který tráví den natáčením erotických scén, na nichž se podílí tehdy ještě mladičký Martin Freeman. Můj favorit je ale jednoznačně Bill Nighy v roli stárnoucího rockera, který strávil život se svým tlustým manažerem a při zpěvu kýčovitého songu "Christmas is all around me" zjistí, že ho má vlastně docela rád. Tenhle film je pro mě každoroční vánoční nutnost. A občas i mimovánoční:-)

 • 90%
  1
  0
  9. 12. 2013
  saboter (3553 bodů)

  Velmi dobře odvedená práce i které se skvěle pobavýte a ukáže vám že láska je opravdu nevysptatelná jak jinak a ta vám nezbyde pokud cncete vypadět skvělé herce jak válý ve svých rolých na film zajít nebo se v klidu podívat na DVD doporučuji drohou možnost a také eště zmínim sice podivný ale ve výsledku parádně zapadajcí příběh jen konec by se mohl dopylovat.

 • 85%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2967 bodů)

  Je celkem neuvěřitelné, že se sešlo tolik lidí na jednom místě a natočili toto. Film z vánočného času s trochou humoru a romantiky. Film mě celkem zlepšil náladu. Oprvadu jsem rád, že se zde mohli sejít takové hvězdy... navíc po filmu Hobit jsem věděl, že ve Freemanovi něco je... toto nebyla tak významná, známá ani viditelná role, ale po tomto si myslim, že Freeman má nárok na to být v TOP csfd.

 • 90%
  0
  0
  6. 1. 2016
  VasaFlasa (2743 bodů)

  Vzorový love movie.

 • 95%
  0
  0
  13. 12. 2012
  FiL44 (2649 bodů)

  Nejlepší romantická komedie. Skvělé herecké výkony a zajímavé příběhy všech postav.

 • 90%
  0
  0
  14. 12. 2012
  farb (2062 bodů)

  Kouzelná romantická vyprávěnka plná nápadů, originality a nezapomenutelných scén (a lásky samozřejmě:). Na vánoce nesmí chybět!

 • 100%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1932 bodů)

  Ten film je bonboniéra. Nechutná ti tenhle kousek? Dej si ten nad ním! A ten vedle je taky hodně skvělej. To, co činí Lásku nebeskou tak unikátním a jedinečným snímkem, který je o tři levely dál před mnoha jinými dobrými romanťárnami, je především ten fakt, že ji vytvořil člověk, který opravdu UMÍ psát. Curtis je prostě borec a jeden z nejlepších britských scénáristů současnosti. Zbytečně nepatetizuje a když už jo, je to vždycky v momentě, kdy se to opravdu hodí. Charaktery (mimochodem skvěle obsazené) mají hloubku, člověk se s nimi dokáže ztotožnit a jsou do jednoho sympatičtí. Nejoblíbenější postavy? Premiér (best dance ever) a spisovatel. Ti jsou prostě boží. Ale asi jsem jen ovlivněnej Bridget Jonesovou. Nejenže je Láska nebeská nejlepší romantickou komedií všech dob, je to film, který prostě musí mít rád každý. Snad jen s výjimkou pozérských hipsterů, kteří se chtějí od ostatních odlišovat, a "mrakomorů", co ten film považují za příliš "sluníčkový". Ten film je překrásný. Co překrásný... je vyloženě nadpozemský.

 • 100%
  0
  0
  25. 7. 2013
  beseda (1918 bodů)

  Tady není co řešit :-) Mé hodnocení: 100%. Naprosto skvělé zvolena hudba.

 • 100%
  0
  0
  14. 12. 2012
  pokladnik (1600 bodů)

  Tak tohle se fakt povedlo. Čekala jsem sladkobolné příběhy takové ty cukrkandlové obrázky jak se dva potkali, zamilovali se a byli spolu až dosmrti. Chyba lávky. Takové vtipné, nápadité a dobře obsazené příběhy mě opravdu mile překvapily. Není to sice úplně můj šálek čaje, ale přiznám se, že na tento film se vždycky ráda podívám.

 • 100%
  0
  0
  7. 12. 2012
  Pavlína81 (1569 bodů)

  Tak to to je jedna z nejskvělejších vánočních klasik na které se dívát nikdy neomrzí.

 • 100%
  0
  0
  28. 9. 2015
  Pajmen (1196 bodů)

  Vánoční klasika :)

  To je tak krásný pohlazení o srdéčku až mě to dojímá. Skvělí herci, zajímavé osudy lidí a k tomu všemu je to i vtipný, což u romantických filmů vítám. Nerad vyzdvihuji, proto jen poukazuji na výkony Billa Nighyho a Rowana Atkinsona ;)

 • 100%
  0
  0
  16. 5. 2014
  katarinaa (1052 bodů)

  pro mě je tento film synonymem VÁNOC. měl by se pouštět místo Mrazíka. láska, která z něj je cítit je možná trochu moc kíčovitá a jednoduchá, ale dokáže vždycky znovu zaujmout a dostat mě na kolena. zajímavé je, jak se každý rok mění mé oblíbené postavy, jak člověk stárne, tak se identifikuje s různými charaktery a rolemi ;)

  • herci
  • já chci VÍC!!! takových filmů
 • 100%
  0
  0
  5. 12. 2014
  strachovka (824 bodů)

  Ano Britové umí točit romantické filmy a jak? Tak, že si vánoční pohodu bez tohoto filmu nedokážu představit. Anglický humor protkaný pěknou myšlenkou a romantikou dokázal vytvořit tento skvělý zážitek při každém shlédnutí filmu.

 • 95%
  0
  0
  17. 3. 2016
  CrypzzXD (573 bodů)

  • atmosféra
  • herci
  • emoce
  • 85%
   0
   0
   15. 1. 2016
   marvan (546 bodů)

   Oblíbená vánoční komedie,skvěle obsazení...

  • 90%
   0
   0
   1. 3. 2015
   dancemusic2012 (465 bodů)

   Pro mne jedna z nejlepsich romantickych komedii vubec.

  • 100%
   0
   0
   13. 7. 2017
   Llucinka (410 bodů)

   Mnoho lidí si bez tohoto filmu nedokáže představit Vánoce, ale pro mne tento snímek znamená mnohem víc. Je to přeci jen film o lásce. Je tu tolik mikropříběhů a každý je jiný a zároveň o tom samém. Do mnoha situací se člověk jistě dostal a tím je mi tento film ještě o moc bližší. Dále herecké obsazení. Sešla se tu skutečná britská smetánka (samozřejmě ne všechna). Dokonalý je, byť jen kratičký, výstup Rowana Atkinsona.

  • 75%
   0
   0
   1. 3. 2017
   dadoool (406 bodů)

   Tenhle film už se stal mojí tradicí na Vánoce. Je to takový příjemný příběh, navozující vánoční atmosféru. Některé scény mi přijdou po čase už trochu trapné, ale i tak je to příjemná oddychovka, na kterou se ráda zase po roce podívám. Bill Nighty se mi jako postava líbí nejvíc, prostě šílenec :D

  • 95%
   0
   0
   14. 11. 2017
   bLaCk0uT (327 bodů)

   Miluju britské filmy a zejména komedie. A z téhle dýchá tak neuvěřitelně pohodová atmosféra, že mě totálně dostala. Richard Curtis napsal skvělé mikropříběhy, které tvoří takřka dokonalou romantickou komedii o lásce všeho druhu. Jako režisérský debutant dokázal tyhle příběhy oživit a natočit tak, že drží výborně pohromadě. Jde o velmi vtipný a příjemný film, jemuž vévodí nespočet hereckých hvězd a zejména můj velký oblíbenec Colin Firth je naprosto úžasný. Za ním ale nezaostává ani Hugh Grant nebo Alan Rickman.

  • 100%
   0
   0
   1. 2. 2014
   roxet (293 bodů)

   Když se řeknou Vánoce.
   V této romantické komedii si můžete vybrat komu nejvíc fante. Protože je tady tolik vrstev příběhů, že si snad každý vybere. Mě nejvíc zaujal Jamie jak přilétí za svojí Aurélií a stojí v narvané restauraci, kde ona dělá číšnici, a vyzná ji lámanou porugalštinou svoji lásku. Pak čeká na odpověď a když ona řekne svoje ano. To je taková síla.
   Tento film je sice zasazen do tohodle ročního období, ale teoreticky by ani nemusel. Ale, když o tom tak přemýšlím, tak romantika a láska tomuto období patří nejvíce.
   Krásný film a pro mě kultovní.

  • 100%
   0
   0
   10. 8. 2016
   Babou (273 bodů)

   zbožňuju tenhle film, super vánoční oddechovka s typickým britským humorem

  • 60%
   0
   0
   25. 3. 2015
   petas.sl (234 bodů)

   Nesnáším takové to prolínání (když ten zná toho, ten zná toho, a tenhle je kámoš tohohle). Ani jeden z takto vytvořených filmů se mi nezamlouvá. Vánoce miluju, ale bohužel tento film k mým vánočním oblíbeným nepatří ani k oblíbeným vůbec.

  1 2 dalsi posledni
  83 87 ?
  jak hlasovat?
  • homedo 85%
  • Svany 100%
  • hana-bugova 45%
  • martin-mickey-stusak 100%
  • marta-sediva 100%
  • Dellego 100%
  • Noimsoyniii 65%
  • jwp 90%
  • linda-brcakova 75%
  • jaroslav-nemec 90%
  všechna hodnocení (372)

  V žebříčcích uživatelů

  8. místo z 9 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Něco oddechového.”

  1. místo z 3 v žebříčku uživatele roxet
  2. místo z 6 v žebříčku uživatele teepek
  1. místo z 12 v žebříčku uživatele lejvar
  1. místo z 1 v žebříčku uživatele Blatouch72
  2. místo z 68 v žebříčku uživatele evismaior
  3. místo z 16 v žebříčku uživatele marvan
  4. místo z 155 v žebříčku uživatele dav.bal
  2. místo z 10 v žebříčku uživatele katarinaa
  2. místo z 3 v žebříčku uživatele Ancaz