Lone Survivor (USA)
USA USA
120 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Thriller, Válečný
Motto: Elitní jednotka s tajnou misí. Přežil jediný.

Obsah

:
Elitní jednotka Navy SEALs měla v roce 2005 uprostřed nepřátelského území zajmout či zlikvidovat čelního představitele al-Kaidy. Čtyřčlenná více »« méně

Režie

:
Peter Berg

Scénář

:
Peter Berg

Herci

:
Mark Wahlberg Taylor Kitsch Alexander Ludwig Emile Hirsch Ben Foster ...
Premiéra: 9. 1. 2014
Distributor: Bontonfilm

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  23. 7. 2017
  Brenan88 (34534 bodů)

  Tohle je pro mne typický Peter Berg. On je vlastenec každým coulem a tohle vlastenectví přenáší i do svých filmů. Proto ve snímku nechybí záběr na americkou vlajku a spousta silných slov o své milované zemi. Tenhle film je ovšem poctou americkým vojákům a jejich zásluhám. Vojáci jsou místy vykreslení spíše jak nesmrtelné stroje na zabíjení,ale to k takovému filmu patří. Množství kulek kolik jimi projde je k neuvěření. Největší gól je,že je to pravda. Stačí si o tom něco dohledat na netu. Film ve chvíli kdy se všechno posere nabere neuvěřitelné tempo,které vám vyrazí dech. Jen těžko ho po celou dobu popadnete. Budete totiž vojákům držet palce až do posledního vydechnutí. Velmi dobře natočený film plný reálných emocí.

 • 0
  0
  31. 3. 2015
  martin-mickey-stusak (13118 bodů)

  Jedná se o vlastenecký snímek natočený jako pocta vojákům, jejichž reálná podoba je nám ukázána na konci snímku společně s herci, kteří je hráli. Navy SEAL, nejtvrdší jednotka s nejtvrdším výcvikem jaký existuje. Všichni tu jsou nuceni jít až za hranice svých možností a tak ne každý má výdrž takový výcvik dokončit. A tím v retrospektivě začíná tento příběh, který se skutečně stal. Jednotka dostane zdánlivě jednoduchý úkol, který se zvrtne a vše je nakonec jinak. Takových snímků bylo natočeno v minulosti už mnoho. Doslova o orgiích by se dalo mluvit co se týče války ve Vietnamu. Tyto snímky už ale upadli v zapomnění. Dějově tedy nic nového. Natáčelo se však podle současných postupů a trikových možností, takže o napětí není nouze a např. scéna se sestřelenou helikoptérou s vojenskou posilou doslova tají dech. Snímek od ostatních nijak nevyniká, ale patří mezi ty lepší. Čert vem vlastenectví a poctu. Válečný snímek odehrávající se v Afghánistánu nám tímto ukazuje, že i ten nejtvrdší výcvik je cílený a že má smysl.

 • 75%
  0
  0
  20. 1. 2017
  Sheldon (11863 bodů)

  Válečné filmy moc rád nemám, ale najdou se samozřejmě vyjímky. Na život a na smrt ale není ani tak válečný snímek jako drama s velice zajímavou etickou otázkou. Přiznám se, že nerozumím bojům mariňáků s talibanem a film mi to nikterak nevysvětlil. Spíš mi ukázal bandu nepříliš chytrejch mladejch kluků, který šli za prachy střílet do Afghánistánu a bylo jim úplně jedno, že by sejmuli malý dítě. Sorry, ale takový hrdiny litovat nebudu. To je stejný jako se rozplývat nad prasaty, co zabíjely ženy a děti v Mi Lai nebo v Lidicích. Jediný kdo se tomuto postavil, pak také zabojoval o přežití. Natočené je to slušně, kromě Wahlberga jsou postavy víceméně do počtu. Morálně je to velmi sporné, což je na moralitu docela problém.

 • 80%
  0
  0
  30. 5. 2016
  lamps (10806 bodů)

  Říkejte si co chcete, ale takhle to dneska bohužel skutečně chodí. Dvě hodiny hmatatelné, fyzicky i duševně pociťované bolesti, které si svou strhující formální stavbou a překvapivě i silným emocionálním dopadem přímo řekly o mé vřelé sympatie a divácký obdiv. Tak reálný dojem, jakým se Lone Survivor ve své druhé polovině pyšní, ve mně v rámci žánru doposud vyvolalo jen Spielbergovo vylodění v Normandii a akční sekvence v Coppolově Apokalypse - naturalismus, který je téměř oproštěn od běžných hollywoodských klišé a který, přestože v závěru už jsem pociťoval nutkavou potřebu držet v ruce popkornový sáček, úspěšně potlačuje komerční příkrasy ve prospěch autenticity a nevšedního diváckého prožitku. A jako velcí hrdinové jsou navíc prezentováni i obyčejní afghánští civilisté, kteří nezapomněli používat srdce a jimž je nějaký Talibán úplně u zadku. Zkrátka a dobře, Peter Berg mě začal konečně pořádně zajímat, Mark Wahlberg se stal definitivně výborným hercem a já hodně lituji, že jsem tuhle delikátní filmařinu nezastihl v kině.

 • 70%
  0
  0
  1. 10. 2017
  Pete69 (6968 bodů)

  To že je příběh založen na sktučných událostech je vždy plus. Mark Wahlberg byl dobrá volba. Přestřelky působí syrově a realisticky, žádné přikrášlování. To co přežily vojáci ve filmu by samozřejmně nikdy nepřežil. Pády po skalách atd. Dobrý film, s typicky přebujelou vlasteneckou vložkou. Pokud zažili tito vojáci jen polovinu toho, co je ve filmu, tak si prožili opravdové peklo.

 • 50%
  0
  0
  4. 1. 2014
  Tom Hardy (4117 bodů)

  Wow. Vedle členů Red Wings vypadá Rambo jako totální chudáček, který se zmůže maximálně na skok mezi stromy. To pánové ve vojenském pobíhají po lese i s pěti kulkami v těle a po dvou volných pádech ze skály, kdy zažili tolik ran, že by mohli konkurovat i kariéře Jackieho Chana. Peter Barg je břídil. Poprvé měl šanci dokázat, že dosavadní rezervy jeho filmů vznikly vinou scenáristů. Tentokrát si scénář napsal sám a je to ještě horší. Není to propaganda US Army (v tomhle případě je podobný výkřik stejně nesmyslný, jako u Slz slunce). Je to propagace správných amerických hochů, kteří vždy bojují a umírají pro dobrou věc. A je to škoda, protože finální třetina ve vesnici ukazuje, o čem film mohl skutečně být. O nečernobílé vidině světa, ve které není válčení jen o dvou stranách. Finální titulky jsou dojemné a zajímavé, vizuál filmu je dostatečně špinavý a sem tam potěší syrový záběr. Ale je toho moc. Z reálného příběhu se vinou přepálenosti stala pohádka, která nemůže ani v nejmenším konkurovat klasikám typu Černý jestřáb sestřelen. A Marky Mark je dřevo. Pořádně herecky ploché, jemuž komplexnější postavy zkrátka nikdy nepůjdou k duhu, i když se snaží sebevíc.

  • solidní akce
  • syrový vizuál
  • finální titulky
  • zvrat v poslední třetině
  • přepálenost děje
  • opakující se prostředí
  • toporný Wahlberg
  • průměrný scénář
 • 70%
  0
  0
  2. 11. 2014
  hp24 (2791 bodů)

  Tak to je drsny film. Jen je az neskutecne, kolik jsou schopni americti vojaci prezit zasahu (vcetne zasahu do hlavy), vcetne skoku a padu ze skal na kamenite uboci (to uz zase film radi mezi radu typickych americkych "pohadek pro dospele") a kolik kadrovych rezerv mel Taliban v jedne vesnici (i kdyz ti zase padali jak hrusky). Nicmene opravdu obcas az mrazilo, jak uz nekdo jiny uvedl....
  Remeslne velmi dobre zvladnuty film.

 • 80%
  0
  0
  24. 9. 2014
  Jiřík54 (1436 bodů)

  Další z filmů z války z Afghánistánu, ze kterého chvílemi mrazí. Příběh čtyř vojáků, kteří bojují o své životy při ústupu z akce, která se trochu nepovedla a to jen díky jednomu špatnému rozhodnutí, které společně učinili. Nezabili náhodné svědky a tím se sami stali štvanou zvěří. Ze čtyř vojáků nakonec přežije jen jediný (Wahlberg)a američtí vojáci ho zachrání. Konec dojemný a ještě podle skutečné události. Při sledování tohoto filmu jsem si uvědomil, jak moc bych tam nechtěl být a kam až bych se sám dostal. No, moc daleko ne. Tyto válečné filmy, mě vždycky dostanou a těžko se z nich vzpamatovávám. I když jsou to jen FILMY. Přesto nedávám plné hodnocení, protože na toto téma byly natočeny i lepší filmy.

 • 80%
  0
  0
  7. 4. 2017
  Sáček (1265 bodů)

  Kolik životů má průměrný voják NAVY SEAL? Přesné číslo se nedozvíte ani v tomto filmu, ale myslím, že více jich má už jenom Simir Gerchán. Kdyby byly elitní jednotky už za starověku, tak se teď učíme o Leonidovi a jeho věrných 30 mužích. Tenhle snímek na druhou stranu dokazuje, že můžete být nejlepší z nejlepších, ale kvůli pasáčkovi koz stejně zemřete. Tomu se říká fakt smůla.

 • 80%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (966 bodů)

  Filmem Na život a na smrt jsem okusil nahořklou chuť afgánských hor, kde námořní tuleni se snaží splnit úkol daný velínem. Bohužel né vždycky se vše vydaří tak jak jsme si původně vysnili v plánovacím kalendáři. Ticho hor mě semklo a já v rozpuku ticha mlčenlivě pnul bulvní ústrojí skrz hledí armádní pušky, ze které jdou střely s centimetrovou přesností naproti talibánským fanatikům. Zajímavě zpracováný příběh dle skutečné události, který minimalisticky našemu vědomí prezentuje hrůzy moderní války.

 • 95%
  0
  0
  28. 3. 2015
  majk123 (882 bodů)

  co říc prostě libovka

 • 70%
  0
  0
  5. 1. 2014
  tamura (702 bodů)

  Peter Berg je evidentně patriot, až skoro šovinista, ale z jeho filmů, kde jsou tvrdý chlapi, co se baví o ženských a rodinách, při čemž za nimi vlaje nenápadně americká vlajka, je tenhle nejlepší. Má svý chyby, to nepochybně - nevyváženost v akcentu na různé části příběhu, trochu ordinérní a přepatetizovaný závěr s reálnými fotografiemi aktérů akce Red Wings, obsazení Marka Wahlberga (jo jasně, koprodukoval, ale no a co?!), ALE vyčítat mu přeťáplou akci? Myslím, že volné pády z úbočí hor patří ve filmu k tomu nejlepšímu a věřím tomu, že se tak skutečně dělo. Není to sice precizní a svým způsobem strohý film jako 30 minut po půlnocí od Ketryn Bigelow, nicméně po šílené Bitevní lodi si u mě Peter Berg polepšil. Je to určitě film, o kterém se dá diskutovat a to není málo.

 • 85%
  0
  0
  3. 4. 2014
  Pája DJ (462 bodů)

  Hodně drsně natočené drama podle skutečné události, až z toho mrazí. Řeší těžké morální dilema, kdy společně s hlavními hrdiny lavírujete mezi soucitem a nemilosrdností. Režisér Berg tu zůstává věren svému tématu boje proti terorismu ve své nejčistší podobě.

 • 55%
  0
  0
  2. 11. 2014
  Batista (445 bodů)

  Průměr, nic víc, nic míň.

 • 80%
  0
  0
  21. 8. 2016
  Fricino (364 bodů)

  bloodcountes ****
  Opravdu hodně slušně natočené válečné drama. Hodně drsné, pády ze skal mi opravdu působily bolest. Snad si ani neumím dost dobře představit , co za válečné mašiny ti mariňáci jsou. Takový pády, každej mnohokrát postřelenej...je skoro neuvěřitelný, že by pořád byli schopni boje...Fakt síla. Nepochopila jsem úplně, proč tam ty lidi nepřivázali ke stromu a nepustili je až po úspěšné operaci. Celou dobu mi v podvědomí probíhalo, v jaký nádherný krajině to jsou, jak by tam bylo krásně kdyby se tam lidi nezabíjeli a užívali by si tu fantastickou přírodu. No, ale to jsem odbočila. Takže dobrej film, kvalitní herecké výkony, skvělá kamera, která se (ó konečně) obešla bez třesní a naklánění do nejnemožnějších úhlů a velmi působivá hudba.

 • 75%
  0
  0
  27. 2. 2015
  keddie (361 bodů)

  Drsný film z drsného prostředí. Tvrdí chlapi dělají tvrdou práci. Řemeslně zvládnuté drama, docela propagandisticky pojaté, ale s tím se musí počítat. Naštěstí to není moc ukecané, naopak je tam dost akce a film má spád. Postavy nemají moc co hrát, ale docela to ujde.

 • 100%
  0
  0
  15. 3. 2015
  Sarus (293 bodů)

  Tento film se mi moc líbil, jelikož mám ráda filmy, které jsou natočené podle skutečné události. Diváci mohou nahlédnout, jak to chodí ve válkách v Afgánistánu a na osud vojáků bojujících v nich. Mark Wahlberg svou roli zahrál opravdu dobře. Na film vám rozhodně doporučuji se podívat. Konec filmu je smutný, obzvlášt, když tam ukazují reálné fotky a videa mrtvých vojáků a jejich manželek.

 • 75%
  0
  0
  11. 2. 2015
  taliz (200 bodů)

  Moc pěkný film. Šálek mého čaje.

 • 100%
  0
  0
  16. 3. 2016
  jakub-safranek (26 bodů)

  Drsný a smutný film.

77 70 ?
 • Blackhand47XD 75%
 • Karel72 85%
 • Riverdon 75%
 • lucius321 95%
 • Mondyes 100%
 • PRINC180 70%
 • krakenvalo 90%
 • Pete69 70%
 • Michael Jackson 45%
 • Filmokolik 75%
všechna hodnocení (134)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

119. místo z 119 v žebříčku uživatele pantak
Sdílet tuto stránku:

Partneři: