Polda a polda

76%
Polda a polda
Plakát traileru

Na policejním oddělení majetkových trestných činů v Dallasu slouží detektivové Jack Bailey a Dan Stark. Jack by byl rád úspěšný a chtěl by pracovat v oddělení vražd. O tom však jeho nadřízená poručice Ana Ruizová nechce ani slyšet. Starší Dan je samorost, bydlí v karavanu, rád se napije, potrpí si na ženy a má neortodoxní metody vyšetřování. Když jsou přivoláni k případu ukradeného zvlhčovače v domě Eileen, Dan využije čas a sblíží se s ní. Jack najde stopy krve. Ukáže se, že zloděj je v trestním rejstříku za loupeže a jmenuje se Julius Grant. Mezitím se dealer Javier Escalante, který vozí zboží od drogového bosse Romera z Peru, rozhodne, že zmizí i se čtyřmi miliony za kokain. Jede za plastickým chirurgem Bradem Kalfusem, aby mu změnil tvář. Operace se nezdaří a Kalfus si myslí, že je Escalante mrtvý. Naloží ho do kufru vozu a poprosí známého Julia, aby auto odvezl do Mexika. Zaplatí mu deset tisíc dolarů a daruje zamčený golfový pytel, který přivezl Escalante. Když Romero zjistí, že Escalante uprchl, vyšle za ním zabijáka Pedra, vycvičeného CIA…(oficiální text distributora)

Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
7
Výborný kriminální seriál, který jsem objevil čistě náhodou a jsem za to nesmírně rád. Dlouho jsem se u žádného seriálu tak nepobavil jako v případě The Good Guys. Během každého dílu zazní obrovské množství vtipných hlášek o které se stará především skvělý Bradley Whitford.
ladynka
ladynka
1 201 bodů
10
The Good Guys je velmi chytře resuscituovaná parťácká kriminálka, težící z protikladných povah hlavních postav. Detektiv Bailey ze všeho nejvíc připomíná snaživého šprta (když se chce na počátku vyhrabat z oddělení pro majetkovou kriminalitu), drží se předpisů a rozumí si s moderní technikou. Stark je něco mezi zchátralým seladonem a Big Lebowskim až na tu maličkost, že občas i pracuje. Buranským chováním a vyšetřovacími metodami zamrzl v 80. letech 20. století. Samotné případy jsou často natočeny s flashforwardy, které výborně pracují s prvkem očekávání a následných situací, které díky tomu nastávají. Pak je tu samozřejmě skvělý humor včetně Starkových geniálních vyšetřovacích metod, ať už se honí za kradeným zlhčovačem, údajným úchylákem, nebo jen trousí po pozemcích zabavené zbraně či roznáší mezi podezřelými chřipku... Na jednu stranu je mi líto, že seriál prožil jen jednu sezónu, ale alespoň mu nehrozí rozpliznutí do vícero sérií a rozmělnění toho, čím jsou The Good Guys tak originální a chytlaví.
6thSun
1 153 bodů
7.5
Jeden z nejlepších pilotů, jedna z nejlepších začínajících hvězd (celou dobu mně vrtalo hlavou, odkud znám tuhle xichtovou podobu, až mně došlo, že je to Hanksův synek) a jeden z nejlepších komediálních herců (Bradley Whitford). To vše k nalezení v tomto doporučeníhodném seriálu.

Dodatečné informace

Původní název:
The Good Guys (více)
  • USA Polda a polda
  • USA The Good Guys
  • USA Bad Boys
  • USA Code 58
  • USA Furcsa páros
  • USA Head
  • USA Jack and Dan
  • USA La strana coppia
  • USA Хорошие парни
Země původu:
USA
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné