Rozbitý svět

73%

Komentáře a recenze 15

Dle počtu bodů
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 226 bodů
Snímek vlastně poukazuje na život jaký skutečně je. Plno bolesti, zášti a nenávisti s kapkou radosti a nějaké té naděje zpovzdálí. Stačí se rozhlédnout kolem sebe a zaměřit se na chování lidí. Jeden by se nestačil divit. Příběh vypráví o jedenáctileté diabetičce Skunk, kolem které se děje spousta podivných věcí. Mnohým ani nerozumí a tak neví jak je ohodnotit a jak se k tomu postavit. Její představy o šťastném dětství a vůbec životě se rozpadají jak v místě jejího bydliště, tak i ve škole. Její budoucnost je nejistá, stejně jako její život. Nejedná se vysloveně o art a možná je to škoda. V ději se nachází spousta postav, o kterých se takřka nic nedozvíme. Každý se nějak chová a proplouvá svým osudem. Místy se vtírá poetika, ale řekl bych, že je to spíše na škodu. Vypadá to, jakoby se autor nemohl rozhodnout, jakým žánrovým směrem se má vydat. Určité poselství však snímek vydává a snad to bylo i cílem. S takovým tématem se mělo jít daleko více do artu. Bylo by to daleko zajímavější.
Harapes
Harapes
4 985 bodů
10
Syrové sociální drama.Možná někdo namítne,že se hloubka děje probírá tak trochu povrchně,ale je to film,který mě nenechal vydechnouti až do konce.Výborné drama,výborní herci.
Profilová fotka
Smazaný uživatel
764 bodů
8
Tak takhle bych si představoval, že by mohla vypadat i kvalitní česká indie kinematografie. Tim Roth civilní, že snad ani, kdybyste ho potkali v trafice, jak si v baloňáku kupuje kusovku, tak civilnější nebude. Skvěle napsaný scénář a ukázka toho, že sociální tématice v hraném filmu už dlouho předlouho vládnou po zásluze (a těžké dřině) Britové. Pokud je v tomhle světě něco BROKEN, tak tenhle film to určitě není.
Chalupa
Chalupa
170 bodů
8
Dospívání v severním Londýně není žádný med. Debut režiséra Rufuse Norrise získal řadu cen. Film nás vtáhne do sociálně odcizeného a zlého prostředí ve kterém prožívá nevinná jedenáctiletá Skunk své dětství. Film má emocionálně pozitivní poslání v tom, že ukazuje jak je svět rozbitý a provází nás jakousi psychoanalýzou tohoto stavu.
jezek11
36 bodů
7.5
Rozbitý svět je zajímavý a hlavně kvalitní debut britského režiséra Rufuse Norrise, jenž se může pyšnit i několika cenami. Hlavním hybatelem kauzality je interakce mezi třemi rodinami, které spolu sousedí a bydlí na konci ulice. Každá má své problémy, dvě z nich nejsou úplné a třetí se musí starat o mentálně zaostalého syna. Ústřední hrdinkou je mladá dívka, Skunk, která po bezstarostných prázdninách nastupuje do školy. Prožívá svou první lásku, ale musí také čelit šikaně, a stává se svědkem a někdy i přímým účastníkem neradostných událostí světa dospělých. Zápornou úlohu zde ztvárnila sousedská rodina, tvořena třemi dcerami a otcem. Jejich jednání budete na jedné straně odsuzovat, ale na druhé straně budete jejich motivace chápat. Chronologické vyprávění je přerušováno flashbacky, které podají vysvětlení nastolené situace, která je doposud pro Skunk a samotného diváka otazníkem. Snímek v závěrečné části graduje a divák ani napětím nebude dýchat.