Mluv s ní

75%
Mluv s ní

Jsme diváky taneční kreace souboru Piny Bauschové. V hledišti sedí dva muži: jeden pláče, druhý se dívá. Touto symetrií, zprvu absurdní, posléze logickou, začíná film. Od prvního obrazu víme, že budeme sledovat dva příběhy, které se protnou v tomtéž stavu čekání. Mladý ošetřovatel Benigno už několik měsíců pečuje o mladou tanečnici Alicii, která po nehodě upadla do kómatu. Zamiloval se do nehybné a němé mladé ženy, vypráví jí o všem, co dělá. Na téže klinice potká svého souseda z divadla. Marco je spisovatel, přítel toreadorky Lydie, která je rovněž v komatu poté, co ji nabral na rohy býk. Oba muži čekají, zda se ženy probudí: jeden tajně miluje dívku, jež by za normálních okolností byla pro něj nedosažitelná, druhý nemusí svou lásku skrývat, ale tuší, že je ztracená. Jeden věří a doufá, druhý pochybuje. Almodóvar přechází od jednoho ke druhému zaznamenávaje banální rituály nemocniční péče, než dospěje k překvapivému rozuzlení.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 252 bodů
8
Almodóvar mě očividně dokáže zaujmout... minimálně touhle jednorázovou, jednoduchou, ale hodně působivou povídkou se mu to povedlo. Pokud má na kontě víc takových, možná jsem ho odsoudil předčasně!
Sheldon
Sheldon
16 059 bodů
10
Argentinec Marco chodí s toreadorkou Lydií, která jednoho dne skončí v kómatu po napadení býkem. Ošetřovatel Benigno po baletce Alici jen touží, ale ona leží také v kómatu. Sledujeme cestu, kdo se kam dostal a proč a kam se také dostane, když kvůli posedlosti poruší zákon. Almodóvar natočil šokující film, který vynikne velice zajímavou vizuální stránkou a opětovným melodramatickým scénářem, za který se nemusí stydět jakákoliv telenovela. Po formální stránce skvělý film s návodem, jak se chovat k ženám. Zábavné, osvěžující a originální.
avenis
avenis
7 755 bodů
7
Vskutku neobyčejný film. Děj ponechává prostor pro vlastní úvahy, skoky v čase poněkud dezorientují, ale nakonec všechno začne dávat úplně jiný smysl. Moc se mi líbí přirozené až skoro civilní herectví Javiera Cámara. Z celého filmu je patrná velká profesionalita. Viděla jsem poprve někdy v roce 2005, podruhé dnes, 2019, takže zase skoro jako poprve. Velký zážitek. (26.7.2019)

Dodatečné informace

Původní název:
Talk to Her (více)
  • Španělsko Mluv s ní
  • Španělsko Talk to Her
  • Španělsko Hable con ella
Premiéra v ČR:
5. 9. 2002
Země původu:
Španělsko
Přístupnost:
15+
Tržby:
64,8 mil. USD (celosvětově)

Podobné