Chicago (USA)
« další názvy »
NSR NSR
USA USA
114 minut

Žánry

:
Drama, Hudební, Krimi, Muzikál, Adaptace divadelní, Oscarový, Retro, Vězeňský

Obsah

:
Roxie Hart (Renée Zellweger) sní o kariéře zpěvačky v místním klubu, kde je hvězdou krásná bruneta Velma Kelly (Catherine Zeta-Jones). Roxie se tam ukáže více »« méně

Režie

:
Rob Marshall

Scénář

:
Bob Fosse Bill Condon Fred Ebb Maurine Dallas Watkins

Herci

:
Taye Diggs Renée Zellweger Cliff Saunders Catherine Zeta-Jones Richard Gere ...
Premiéra: 24. 4. 2003
DVD: 27. 10. 2003
Jste na stránce filmu Chicago. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Chicago myslíte! K 27. říjnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27788 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  3. 2. 2018
  Brenan88 (43962 bodů)

  Chicago je výborným muzikálem,ale podle mne je přece jen mírně přeceňované. Po celou dobu sledování na mne působil velmi chladným dojmem a i přes zajímavě natočená hudební čísla si mne nedokázal po celou dobu získat. Jako pocta dobám minulým je to ovšem velmi povedené,ale osobně preferuji jiný druh muziky.

 • 100%
  1
  0
  8. 1. 2017
  Sheldon (15979 bodů)

  Herecké, ale především pěvecké a taneční kreace všech tří hvězd jsou jasným znamením talentu, který dostali do vínku všichni. Hlavní part s přehledem uhrává Renée Zellweger, ale prim v ústředním trojlístku hraje Catherine Zeta – Jones. Její postava byla tak úspěšná, že byla okamžitě angažována na Broadway. Richard Gere zde po delší době hereckého půstu předvádí konečně výkon hodný svého jména a příjmení Marshall, mu evidentně nosí štěstí a tučnění bankovního konta. Za zmínku stojí i vedlejší role. Jejich král John C. Reilly zde dokazuje svůj nesporný talent v roli chudinky manžela a Lucy Liu, která zde ztvárňuje bestiální vražedkyni v jedné z nejvydařenějších scén filmu. Zvláštní uznání pak patří Queen Latifah v roli dozorkyně, jejíž figura je velmi výrazná.

  Filmu dominují dokonalá taneční čísla, která jsou mimořádně energická, vizuálně atraktivní a velmi sexy. Scénář bezpečně proplouvá vodami muzikálových klišé. Přechody mezi hranými částmi a muzikálovými čísly jsou velmi zdařilé, ale absolutními vrcholy jsou divadelní vsuvky. Písně jako Celophane, Razzle Dazzle, Cell Block Tango, All That Jazz nebo We Both Reached For The Gun jsou rytmické a jejich provedení na plátně mimořádně invenční.

 • 80%
  0
  0
  18. 12. 2017
  lamps (14763 bodů)

  Vlastně jen triumf na oscarovém poli mě nalákal na tenhle jinak trochu podceňovaný muzikál, ale rozhodně toho nelituji. A to jednak díky příjemně humornému příběhu převážně z vězeňského prostředí, který nešetří černým humorem a dobrá nálada z něj přímo srší. A pak hlavně kvůli hereckým výkonů a tanečním choreografiím, které jsou v podání všech zúčastněných na jedničku. Catherine Zeta-Jones, Richard Gere i John C. Reilly podávají dost možná své životní výkony a zmatený kukuč Renée Zellweger, která zřejmě pořád nevyhnala z hlavy střelenou Bridget, sem perfektně pasuje. Když navíc bereme v potaz i hudbu Dannyho Elfmana, kostými nebo kulisy, ten oscarový úspěch zase takovou ostudou nebude...

 • 75%
  0
  0
  1. 7. 2018
  JosefTomas (7665 bodů)

  Nádherná hudba a atmosféra muzikálu, ve kterém excelují hlavně Gere a Jones. Zellweger není špatná, ale něco mi na jejím výstupu chybí, trochu více elánu, který naopak přebývá u Jones. Jako milá oddechovka, které nechybí nic, co by poztrácel kvalitní film, to funguje dokonale.

 • 80%
  0
  0
  7. 10. 2015
  Petr Kocfelda (2881 bodů)

  Muzikál a velmi dobrý!

 • 90%
  0
  0
  15. 3. 2015
  lpucla (18 bodů)

  Jeden z mých opravdu oblíbených muzikálů. Úžasná hudba i zpěv s perfektní taneční choreografií. Jsou zde prvky, které jsou nové, neotřelé a zcela určitě příjemně překvapí. Například Cell Block Tango považuji za hřeb tohoto muzikálu a nesmím zapomenout ani na step pana právníka v podání Richarda Gereho. U některých muzikálů mi připadá, že na úkor zpěvu a tance trochu upadá příběh. O tom, ale v tomto případě, nemůže být ani řeč, příběh je perfektní od začátku až do konce a neustále překvapuje zajímavými zvraty, které rozhodně neuberou na logice příběhu. Není divu že tento film získal 6 Oskarů, plně si je zaslouží.

76 80 ?
jak hlasovat?
 • Milliee 100%
 • InJo 75%
 • regazzoni 65%
 • Dellego 95%
 • Pyrkh86 50%
 • mims 100%
 • jiri-cisar 55%
 • Kim6 65%
 • JosefTomas 75%
 • Pajmen 70%
všechna hodnocení (105)

V žebříčcích uživatelů

9. místo z 46 v žebříčku uživatele Psisko59
43. místo z 64 v žebříčku uživatele mims