Non-Stop (USA)
Francie Francie
USA USA
106 minut

Žánry

:
Akční, Mysteriozní, Thriller
Motto: Únos je teprve začátek.

Obsah

:
Většinu svých všedních pracovních dnů tráví Bill Marks tím, že prostě jen sedí v letadle a dává pozor. Jako „vzdušný šerif" je zodpovědný za bezpečnost více »« méně

Režie

:
Jaume Collet-Serra

Scénář

:
John W. Richardson Christopher Roach Ryan Engle

Herci

:
Liam Neeson Julianne Moore Lupita Nyong'o Michelle Dockery Anson Mount ...
Premiéra: 27. 2. 2014
Distributor: Bontonfilm CZ

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  5. 5. 2018
  martin-mickey-stusak (16715 bodů)

  Liam Neeson měl zase štěstí na scénář a režiséra, který to dokázal dokonale přenést na plátno. V průběhu transatlantického letu dostane letecký maršál řadu podivných esemesek, ze kterých se nakonec vyklube hrozba. Buď dostane 150 milionů dolarů a nebo někdo zemře každých 20 minut. A hrozby se skutečně začnou naplňovat. Ještě nikdy se snad letecký maršál nedostal do takové svízelné situace, kdy má proti sobě neznámého vyděrače, cestující i podporu na zemi. A mrtví pomalu přibývají. Vyděrač to má promyšlené dokonale. Napínavá atmosféra začne ihned po startu letadla a vše se rozvine tak, že si ani divák není jistý, na čí stranu se má připojit. Sebeovládání maršála je zcela na místě. Vydrží to? Liamovi bylo v době natáčení 62 let a ani to není poznat. Jeho kondice je fantastická. Škoda, že více prostoru nedostala Julianne Moore. Její role je dosti nevýrazná a tak tu podivně působí jako páté kolo u vozu. Každopádně je příběh velmi dobře promyšlený, čímž si napětí dokáže udržet do poslední minuty. Tématicky se jedná o hodně dobrý filmový zářez na poli dramatických snímků odehrávajících se na palubě dopravního letadla.

 • 80%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (13062 bodů)

  Non-Stop je velmi nadprůměrný thriller, který je ideální volbou na slušnou zábavu pro sobotní večer. Oskary od této podívané nečekejte, ostatně v to tvůrci ani nedoufají, ale upřímně, na co si zajdete do kina raději, na slušný thriller nebo na agitačku „12 let v řetězech“.

 • 75%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (12976 bodů)

  Takhle se na to musí. Obsaďte dvaašedesátiletou akční ikonu vypadající na čtyřicet do role neohroženého a racionálně uvažujícího maršála, jako revír mu přidělte letadlo ve výšce 6 kilometrů a coby protivníka neskutečně vychcaného a zákeřného anonyma, a dostanete velmi rychlou odpověď na otázku, jak se jmenuje zatím nejvydařenější akční film tohoto roku. Neeson je stále nehorázný šéf, Moore je dobře obsazená a pomineme-li tradičně stupidní motivaci zloduchů, která z nich navzdory skvělému plánu dělá voly, i scénáristé odvedli prácičku, která by se v daném žánru měla náležitě ocenit. NON-STOP možná zakrátko zapadne mezi hromadu jemu podobných, ale jako atraktivní a zábavné zpestření jednoho líného dopoledne si na něj vždy rád vzpomenu.

 • 70%
  0
  0
  29. 5. 2014
  headhunter (10279 bodů)

  3x škoda za ten zmršený konec*

 • 75%
  0
  0
  10. 9. 2014
  Standa. (6152 bodů)

  No konečně se zase někdo rozhodl natočit film z klaustrofobických prostorů letadla. Liam Neeson se zase ukázal v tom, co mu jde nejlíp. A co si budeme povídat, v 62 letech by mohl za svůj výkon dostat klidně roli v dalším pokračování Expendables. Konec byl prostě Amerika, pořád jsem doufal, že to nedopadne až takovým happyendem, ale bohužel no.

  • Originalita
  • Konec
 • 80%
  1
  0
  29. 10. 2017
  JosefTomas (6003 bodů)

  Po příchozí SMS zprávě se spustí natolik akční thriller, že je prakticky nemožné se nudit. Scénář je do mrtě promyšlený, film jede jak má a Neeson herecky dospěl a dodala hlavní postavě lidskost. Po Neznámém další skvělá spolupráce, Neeson/Collet-Serra a těším se na další jejich výtvor.

 • 80%
  0
  0
  15. 3. 2015
  Tom Hardy (4366 bodů)

  Je v tom hodně cítit předchozí spolupráce režiséra Jaumea Colleta-Serra a Liama Neesona – znovu se hraje na zamotaný příběh, který prakticky až do konce pokládá jednu otázku za druhou a precizní filmařinu. NON-STOP má ale dvě výhody. V prvé řadě to, že se Neeson zapojí do akce již v první polovině filmu a za druhé má podstatně adrenalinovější vývoj. Hnidopich by mohl namítat, že načasování je až podezřele přesné a konec je podle žánrových pravidel leteckých thrillerů. Ale hra na vraha skutečně funguje, nechybí památné hlášky a Neeson se v rolích drsňáků prostě našel.

 • 65%
  0
  0
  6. 11. 2015
  limeta (4013 bodů)

  Liam Neeson skvělý v tom co umí :-) a jsem ráda, že se v blízké době nechystám letět.

 • 80%
  0
  0
  14. 9. 2015
  evismaior (3765 bodů)

  Nenapadlo by mě, že téma vražedné nebezpečí v letadle ještě není filmařským průmyslem do mrtě vyčerpané, ale zde se skutečně podařilo natočit velmi napínavý film plný překvapivých zvratů, kde všechno už od začátku jako by bylo nesměrováno proti hlavnímu hrdinovi alkoholikovi a ztroskotanci v podání Liama Neesona. Podezření, kdo stojí za výhrůžnými esemeskami a za následnými vraždami přeskakuje snad každých pět minut na jinou osobu v letadle, a přitom zůstává stále uvěřitelné. Potěšily i hlavní ženské hrdinky v podání Julianne Moore a Michelle Dockery. Konec mi přišel trochu prvoplánově odfláknutý, ale přesto nelze než hodnotit dosti vysoko.

 • 70%
  0
  0
  9. 12. 2015
  rkotvald (3119 bodů)

  Velmi povedený thriller s drsňákem Neesonem, který správně udrží v pozornosti a v naprostém napětí po téměř celou dobu filmu. Akce, i když ji není moc, je dobře zvládnutá, tudíž umí zaujmout a není ji co vytknout. Nejvíc mě zaujala jedna bitka mezi Neesonem a asi čtyřmi protivníky? Bohužel mě zklamalo závěrečné odhalení vyděrače, které se mi moc nelíbilo a čekal bych to jiné i lepší, a vůbec mě to ani nepřekvapilo, protože jsem tu osobu podezříval od samého začátku. Mimochodem, Julianne Moore ve filmu celkem potěšila. Avšak, do té role by se možná víc hodila Jodie Foster :)

 • 65%
  0
  0
  12. 8. 2015
  dav.bal (2951 bodů)

  Z filmu se dalo vytěžit mnohem víc, nejvíc zamrzí poslední třetina, u níž se jede na jistotu, a nepřichází už žádné překvapení, což je škoda, pokud vezmu v úvahu první i druhou třetinu, u kterých neustále přemýšlíte, co se bude dít dál, a celkově mi přišli dosti originální na to, že se jedná jenom o další akční film z prostředí letadla. Z herců bych vyzdvihnul samozřejmě Neesona, kterému role sedla výborně, ale také Michelle Dockery nebo Lupitu Nyonq'o na které je radost pohledět.

 • 75%
  0
  0
  13. 8. 2016
  Petr Kocfelda (2843 bodů)

  Thriller odehrávající se v letadle.Je docela moderně pojatý.Neeson je zde vážně dobrý.Hodnotím jej 75 procenty.Velmi dobrý film!

 • 70%
  0
  0
  21. 12. 2014
  Rapaport (1014 bodů)

  Napínavé až do konce. Celý film je člověk napnutý a hlavnbě přemýšlíjak to sakra teda je. Liam Neeson film hravě utáhne. Konec film trochu zhazuje, přidal bych aspoň desert minut, ale celkově výborný akční thriler.

 • 65%
  0
  0
  12. 5. 2014
  hrona (561 bodů)

  Bez mála polovina filmu je neskutečně záživná a pěkně napínavá. Ovšem druhá polovina už začíná smrdět klasickými akčňáky let minulých a s koncem už to přičichne až k béčkovým filmům. Jinak Liam se snaží udržet diváka do konce jakýmikoliv prostředky a celkem úspěšně. Bohužel celkové důvody a to, proč se vše děje, jak se děje, jsou dost nesrozumitelné a zbytečně rozpitvané, nehledě na celkem logické chyby. Jinak boje opět kontaktní, ale vzhledem k malým prostorům, které jsou omezeny pouze na uličku mezi sedadly a toaletu opět nepřehledné. Přes to film působí svižně a bez problémů jej dokoukat lze.

 • 70%
  0
  0
  31. 7. 2014
  Pája DJ (550 bodů)

  Po 96. hodinách další z akčních rolí Liama Neesona z prostředí letecké bezpečnosti, který zaujme všechny nadšence dané problematiky i oblasti. Bohužel však nedosahuje svých možných limitů. Zajímavé psychologické pozadí a hrátky s divákem se posléze lehce upadají s tempem celého filmu.

 • 70%
  0
  0
  21. 9. 2014
  roxet (292 bodů)

  Že by inspirace Smrtonosnou pastí? Tak trochu mi to připadá. Je pozoruhodné vidět jak Liam Neeson v akčních rolích zraje jak víno. A to je dobře. Před deseti lety bych vůbec nevěřil že má kalibr na Willise a spol. Jinak slušně natočený thlyller, možná trochu omšelá, ale jinak dobrá zápletka. Ano ten závěr je trochu vystřelen z praku. A příjemné pohlazení oka na Michelle Dockery, která si odskočila z Panství Downton. :-)

 • 80%
  0
  0
  13. 3. 2015
  cirkusačka (268 bodů)

  Velmi dobře udělaný film který obsahuje napětí a opravdu se člověk na filmu nenudí ani minutu

 • 85%
  0
  0
  14. 8. 2016
  Kajinkamajinka (133 bodů)

  Dlouho jsem neviděla film o únosu letadla. Trnto je super v tom, že je to i detektivka ( kdo to celé dělá???). Liam je prostě frajer a baví mě v každé roli. Film je svižný a baví! Na konci happy end a tak to má být. Za mě pohodové akční krimi se super klaďasem.

 • 75%
  0
  0
  2. 11. 2014
  Tommy22 (37 bodů)

  NEESONOVY AKČŇÁKY MĚ NIKDY NEPŘESTANOU BAVIT. NAPÍNAVÉ, SVIŽNÉ A NEESONOVSKÉ.

 • 50%
  0
  0
  27. 4. 2014
  rejnok (20 bodů)

  hodně slabý film... začátek vypadá hodně, člověk nemůže odhadnout kdo je zloun, ale od určitého okamžiku jakoby došel scénaristovi mozek a filmařům film, tak to rychle a s předchozím dějem i dost nesmyslně ukončili..

74 67 ?
jak hlasovat?
 • jiri-cisar 90%
 • Kim6 35%
 • Arthur Logoff 70%
 • misalege 80%
 • martin-mickey-stusak 90%
 • Nosnica 75%
 • Mondyes 100%
 • SNCIS 60%
 • JosefTomas 80%
 • Jamail16 80%
všechna hodnocení (129)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 1 v žebříčku uživatele pepatuleň
21. místo z 96 v žebříčku uživatele Alanna
71. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
Sdílet tuto stránku:

Partneři: