Mononoke-hime (Japonsko)
« další názvy »
Japonsko Japonsko
134 minut

Žánry

:
Animovaný, Dobrodružný, Fantasy, Anime, Dětský, Epický, Feministický, Spirituální
Motto: Osud světa závisí na odvaze jediného válečníka

Obsah

:
Za dávných časů, v divokých hvozdech Japonska začíná mýtický boj mezi rozrůstající se civilizací lidí a zvířecími božstvy, která vládnou lesům. A také více »« méně

Režie

:
Hayao Miyazaki

Scénář

:
Hayao Miyazaki

Herci

:
Billy Crudup Billy Bob Thornton Minnie Driver John DiMaggio Claire Danes ...
DVD: 11. 5. 2010
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Princezna Mononoke. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Princezna Mononoke myslíte! K 5. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28313 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Princezna Mononoke


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  1
  0
  29. 10. 2017
  Pete69 (22619 bodů)

  Moc pěkná pohádka, je to Japonské, takže to smaozřejmě musíte brát s nadhledem. Japanimace jsou zkrátka jedinečné a když se povede příběh, tak to stojí za to.

 • 85%
  1
  0
  19. 12. 2017
  lamps (14924 bodů)

  Vlastně tomu ani nemám moc co vytýkat. Ať už je to úžasný mýtický příběh, hudební doprovod nebo ta ohromně poutavá výprava, jakou si u jiných animáků nedovedu vůbec představit. Problém je prostě v tom, že celá zápletka, jakkoli brilantně rozvedená a nápaditá, mě nedokázala účinně strhnout a donutit mě dvě hodiny bez hnutí prosedět před monitorem. Takže všechno OK, bavil jsem se a užíval si netradiční dobrodružnou podívanou, ale vrcholné americké animáky se mi stále zamlouvají mnohem víc..

 • 85%
  0
  0
  16. 3. 2022
  JosefTomas (8867 bodů)

  Úžasná práce, ve které jde všechno chválit a naprosto nic kritizovat. Jen mi tam chybí ten jeden prvek, který by to katapultoval do kolonky "výjimečné" a paradoxně to není poselství, struktura, nebo překvapení (vše na svém místě), ale uchopitelnější celistvost. Neříkám, že to je špatné (viz hodnocení), však navzdory tomu, jak je ten film svým způsobem geniální, mohl by být "geniálnější". Sice to není výtka úplně na místě, ale zrovna poutavý svět takového ražení by si status "geniality" zasloužil. Bohužel v tomto případě mu do toho pár krůčků schází.

 • 100%
  1
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3344 bodů)

  Miyazakiho si jako režiséra velmi vážím a jeho filmová tvorba SILNĚ zasáhla i mě.PRINCEZNA MONONOKE je "asi" nejlepší animovaný film všech dob.

 • 90%
  1
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2975 bodů)

  Mononoke je krásné mýtické převyprávění japonských dějin, mýtů a bájí. Možná jsem se už někdy svěřil, že nemám japonské animáče příliš v oblibě, každopádně toto je velká vyjímka. Mononoke jsem už viděl mnohokrát jako malý kluk, pamatuju si jen nějaké malé útržky, ale vím, že jsem dřívě Mononoke viděl, ale nezanechal ve mně příliš pozitivní pocit. Ty démoni a ta hnusota kolem nich mě dříve děsila a mám-li být upřímný tak mě to děsilo i teď. Ale musím, tedy říct, že když jsem měl všech pět pohromadě, tak jsem byl nadšen. Do Ašitakového myšlení a jeho těla jsem se dokázal i vcítit, cítit tu jeho bolest, prožívat to dobrodružství. Musím také podotknout, že film je doplněn překrásnými kombinacemi hudby a také barev. Na závěr musím napsat, že film ve mně asi navždy zanechá strach a děsivost z příběhu, ale bylo to krásné.

 • 100%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2019 bodů)

  Film s duší. A jakou... Zrovna dnes v divadle jsme se s kolegou nostalgicky rozplývali nad tím, jaký nádherný klenot tenhle film je. A to nejen kvůli překrásné animaci, ale taktéž kvůli výborně postavenému příběhu, skvěle napsaných postav a nesmírně bravurní režií, kterou doplňuje fantastická hudba od Hisaišiho, která je taktéž prioritním zdrojem jedinečné atmošky. Snímek s sebou navíc přináší velice závažné poselství o globálním problému ničení přírody, za což si autoři právem zaslouží vybarvit si "modré okénko života". Společně s Princem Egyptským můj nejmilovanější animák. Hrdinský příběh o boji, lásce, pochopení a tolerance. Holt jsem se nechal očarovat, ale tak co, nestěžuju si. Princ Ashitaka je navíc dost pravděpodobně nejlepším animovaným hrdinou všech dob (a to nejen z důvodu, že chce vidět "svět očima nezastíněnýma nenávistí".). Ashitaka for president! Pokud nemáte rádi anime z oněch důvodů, že tam mají postavy mega velké oči, otřepané, furt se opakující reakce, mega obrovské kapičky potu, zcela bílé oči z nasrání, stříkající krev z nosu z překvapení atd., vězte, že zde nenajdete ani jedno. Tohle je ze žánru první liga, kterou by byl hřích si nechat ujít.

 • 100%
  1
  0
  26. 7. 2015
  Innuendo (908 bodů)

  Jeden z nejlepsich Mijazakiho filmů co jsem viděl.

 • 85%
  1
  0
  1. 3. 2017
  EXpenzza (747 bodů)

  Zaprvé bych rád poděkoval pražskému kinu Bio Oko za Mijazakiho festival, že se do tohoto projektu pustil a všem lidem, kteří ho společně se mnou podpořili a umožnili nám vidět tyto skvosty kinematografie na velkém v plátně a ještě k tomu v originálním znění. Mijazaki mě totálně emočně odrovnal, je to sice ponuré, smutné a depresivní ale naprosto dokonalé, pro mě vrchol animovaných filmů

 • 85%
  1
  0
  28. 3. 2016
  AryaCZE (253 bodů)

  Za mě... velmi příjemné překvapení, krásný i chvílemi strašidelný mýtický příběh nejen o japonských dějinách. Ale zcela upřímně, co mě ve snímku Princezna Mononoke od Hayao Miyazaki opravdu dostalo... je úžasná hudba! Dodnes si tento soundtrack pouštím v práci při účtování.

 • 90%
  1
  0
  20. 2. 2017
  Tvojemama (39 bodů)

  Viděl jsem tento film jako malinký a pamatoval jsem si ho, dnes jsem ho viděl znovu a už vím proč jsem si ho zapamatoval. Krásný animovaný film, není to žádná přepatlaná blbost od Pixaru a podobné. Film má své osobité kouzlo, ikdyž se může místy zdát zmatený. Určitě doporučuji shlédnout, kdo nezná. Velmi zajímavé dílo.

 • 100%
  1
  0
  1. 12. 2016
  Mortiz696 (20 bodů)

  Tato pohádka je má srdcovka. Vyrostl jsem na ní a byla to zároveň mé první japonské anime které jsem v životě viděl. Svým příběhem nemá obdoby jako u všech dalším výtvorů Miyazaki. A svou nádhernou animací uchvátí každého. Nechybí tu mluvící zvířata, válka, boje, tehdejší společnost která se živila kalením a výrobou atd.. prostě úžasný Miyzakiho počin.

Hodnocení a recenze Princezna Mononoke

78 ? ?
jak hlasovat?
 • Mikik4444 95%
 • tonda-sulc 80%
 • Batman123 90%
 • JosefTomas 85%
 • squirrelpool 70%
 • Mrykodaj 80%
 • InJo 85%
 • aquiver 90%
 • mysir 85%
 • klimo 85%
všechna hodnocení (130)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 2 v žebříčku uživatele AryaCZE
3. místo z 104 v žebříčku uživatele Petrson
5. místo z 38 v žebříčku uživatele Kirra Darkness
6. místo z 7 v žebříčku uživatele Maru
9. místo z 14 v žebříčku uživatele Dusty
13. místo z 13 v žebříčku uživatele karel-servus
14. místo z 47 v žebříčku uživatele Vironey
10. místo z 14 v žebříčku uživatele Petrson
16. místo z 16 v žebříčku uživatele karel-servus