Princezna a bojovník

73%
Princezna a bojovník
Osudy Boda, nezaměstnaného bývalého vojáka a Sissi, sestřičky na psychiatrii, se jednoho dne protnou díky dopravní nehodě na ulici Wuppertalu. Pak se potkají znovu: v bance, a to zrovna během loupeže... Jinými slovy by se dal film popsat jako příběh lidí, kteří si museli nejprve vzájemně zachránit život, aby se mohli do sebe zamilovat.

Témata:

osud
nehoda
trauma
léčení
vykoupení




Chrustyn
Chrustyn
45 693 bodů
6
Tom Tykwer bohužel není "můj" režisér. Odtažitý romantický styl sice z jeho filmů dělá neobvyklé a originální podívané, oproti běžné hollywoodské produkci a audiovizuální stránka také dokáže nadchnout ale přílišná pomalost a možná až přehnaná odtažitost jeho děl už pro mě tak působivá není, ačkoliv to je režisérovo know how.
Pete69
Pete69
36 098 bodů
7
Je to tak trochu Německy divné, ale dobré. Už jsem pár dramat z produkce našich sousedů viděl a rukopis je nepřehlédnutelný. Je to strohé až strojové a i závažné scény se odehrávají se stejným klidem, jako když o pár sekund paní venčí psa. Je to ale moc pěkné drama a vlastně mě baví i ta chladná strojovost, tady to sedí.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 464 bodů
8.5
Moc zajímavý mysteriózní film s pozoruhodnou hudbou! Němci si mohou gratulovat k tak skvělému režisérovi, jakým je Tom Tykwer. Herečka v hlavní roli Sissi Franka Potente (v době natáčení filmu jeho přítelkyně) odvedla vynikající výkon a rovněž se na ni dobře dívá. Film určitě nenudí a má mimořádnou atmosféru.

Dodatečné informace

Původní název:
Der Krieger und die Kaiserin (více)
  • Německo Princezna a bojovník
  • Německo Der Krieger und die Kaiserin
  • Německo La princesa y el guerrero
  • Německo La Princesse et le Guerrier
  • Německo La principessa + il guerriero
  • Německo The Princess and the Warrior
Premiéra v ČR:
14. 2. 2002
Země původu:
Německo
Přístupnost:
12+
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


  • 'Princezna a bojovník' je známý svým netradičním vyprávěním a vizuálním stylem, který je pro Toma Tykwera charakteristický.
  • Film 'Princezna a bojovník' je druhou spoluprací režiséra Toma Tykwera s herečkou Frankou Potente, která hrála hlavní roli i v jeho předchozím filmu 'Lola běží o život'.
  • Německý titul "Der Krieger und die Kaiserin" se do angličtiny přeložil jako "The Warrior and the Empress" (Bojovník a Císařovna), ale režisér Tom Tykwer chtěl, aby anglický titul zněl "The Princess and the Warrior" (Princezna a bojovník).

Našli jste chybu nebo něco chybí? Napište nám.