The Majestic (USA)
« další názvy »
USA USA
152 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Romantický, Retro
Motto: Jak utečete minulosti, kterou si nepamatujete?

Obsah

:
Píše se rok 1951 a hollywoodský scenárista Peter Appleton dostává předvolání, aby se dostavil k výslechu před Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti. více »« méně

Režie

:
Frank Darabont

Scénář

:
Michael Sloane

Herci

:
Jim Carrey Bob Balaban Jeffrey DeMunn Hal Holbrook Laurie Holden ...
DVD: 1. 4. 2004
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Majestic. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Majestic myslíte! K 3. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28027 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Majestic


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  9. 6. 2014
  cerfik (7185 bodů)

  Celkem příznačný rok vzniku 2001, kdy se v USA začaly dít věci podobné honu na komunisty jen s tím rozdílem, že najednou šlo o teroristy. Jelikož jsem tam v létě 2002 pracoval, vím o tom své. Ale zpět k vlastnímu filmu, který přes svou délku nenudil a Frank Darabont opět potvrdil, že umí. Zahráno výborně a Jim Carrey mi jen potvrdil, že vážné role umí stejně bravůrně jako komediální. Jediné co bych vytknul, byl ten přehnaný patos nakonci a domnělé štěstí slečny, která se rozplývá nad tím, že znovunašla milence svých mladistvích let. Tenhle naivismus filmu rozhodně nepřidal a Darabont dokázal, že umí lépe.

 • 80%
  0
  0
  23. 12. 2012
  bidlobox (3799 bodů)

  Mírně mysteriózní příběh o chlábkovi s tváří Jima Carreyho, který se po bouračce dostane do městečka, kde ho každý zná, přestože on nezná nikoho. Prima pocit. :)

 • 100%
  0
  0
  21. 12. 2013
  rockystar (2860 bodů)

  JIm Carrey v trochu jiné roli než ho známe. A opět skvělý výkon. Pěkný film, dobré téma... Stejně jako u nás se dělali zátahy na pravici v USA se dělali na levici a to je bohužel fakt...

 • 70%
  0
  0
  5. 10. 2015
  leafroller (2771 bodů)

  I když se zápletka filmu může zdát nemožně překombinovaná, působí celkem přirozeně. Vše tak nějak plyne až k první dojemné scéně. Ta jistě nesmí v žádném romantickém filmu chybět, ale Majestic je těmito dojáky doslova nabitý a vy saháte po ovladači tak často, jako byste koukali na porno. S postupem filmu se navíc tyto scény kumulují, takže posledních 30 minut jsem sledoval hokej a film stačilo jen poslouchat. Příběh o klukovi, který má nehodu, opraví staré kino a najde nový domov, prostě nemá mít 152 minut. Anebo v něm má hrát pan Costner:-)
  Je tu však jedna myšlénka. Scéna, v níž otec vysvětluje synovi, proč stojí za to zchátralé kino otevřít, nás navrací do dávných dob, kdy návštěva kina nebyla jen způsobem, jak zabít čas. "Lidé se oblékli a přišli do kina. Před těmito dveřmi mohli mít kupu starostí, ale za nimi je čekal jiný svět." Kina nebyla jen krabicemi rozdělenými na jiné krabice. Měla foyer, schodiště, personál, úroveň a náladu. Návštěva takového kina byla jistě potěšující a vzrušující událostí, příležitostí obléknout si něco pěkného a setkat se s přáteli. Oddychnout si a načerpat síly k návratu do vnějšího světa.

Hodnocení a recenze Majestic

73 ? ?
jak hlasovat?
 • homedo 100%
 • Deacon Frost 60%
 • Mondyes 100%
 • dav.bal 90%
 • lamps 75%
 • PandaPool 95%
 • kiki.sedlackova 70%
 • ballrog 65%
 • olga-pu 75%
 • McFous 75%
všechna hodnocení (54)

V žebříčcích uživatelů

385. místo z 405 v žebříčku uživatele homedo
385. místo z 405 v žebříčku uživatele homedo
385. místo z 405 v žebříčku uživatele homedo