Ochránce

63%
Ochránce
Plakát traileru
Desetiletá čínská dívka Mei je matematický génius. Jednoho dne je násilně odvedena do New Yorku, kde má při vyděračských kšeftech sloužit jako “počítadlo”. Luke Wright (Jason Statham), zápasník bojových umění z New Jersey, zpacká zmanipulovaný zápas a ruská mafi e pro výstrahu zavraždí jeho ženu a každého, s kým se pokusí navázat jakékoli přátelství či vztah. A tak se Luke, bez domova, prostředků a naprosto izolovaný od společnosti, potuluje ulicemi a balancuje na pokraji sebevraždy. Náhle však jeho cestu zkříží malá vyděšená Číňanka pronásledovaná ruskými gangstery. Luke v mžiku stojí před zásadní otázkou: Pokračovat po vlastní ose vedoucí do záhuby nebo se vrátit zpět a bojovat s mafiánským podsvětím za záchranumalé dívky, kterou nikdy dříve nepotkal? (oficiální text distributora)martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 428 bodů
10
Akční jízda v hongkongském stylu, která téměř nenechá vydechnout. Pomalý rozjezd nám dává čas seznámit se s postavami příběhu a pak to jede v takovém fofru, že stačí jenom mrknout, a nevíme co se děje. Příběh je srozumitelný, a dokonce trochu i citový, což nebývá v amerických snímcích tohoto ražení zvykem. Jedná se o snímek natočený ryze v současném švihu. To znamená, že akční sekvence, ať přestřelky nebo souboje, jsou značně tvrdé a rychlé. Vyprávění si drží svůj rychlý spád a jedinou chvilkou nenudí. Jason Statham tu opět předvedl své adrenalinové vystoupení, což už je od něj tak nějak očekáváno. Pro někoho akční výplach mozku, pro mne drsný akční snímek, který má grády, a který potěšil.
Sheldon
Sheldon
16 059 bodů
7.5
Dobrá Stathamovka, která podle mého nemůže nikoho urazit, hlavně mě tedy ne. Ve filmu v podstatě nehrají moc známí herci a je dost výrazně orientován na asijský trh i svým způsobem filmového vyprávění. Netvrdím, že bysme to už několikrát neviděli, ale i tahle varianta je slušná.
Danny F.
Danny F.
11 166 bodů
7.5
A opět ten Statham a jeho drsné vystupování. Akčňák plný perfektní
  • akce
  • spád


Dodatečné informace

Původní název:
Safe (více)
  • USA Ochránce
  • USA Safe
  • USA Ochranca
Distributor:
Magicbox
Země původu:
USA
Rozpočet:
30 mil. USD
Tržby:
40,35 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Ochránce je dostupný s českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch