Impérium - Mafie v Atlantic City

81%
Impérium - Mafie v Atlantic City
Plakát traileru

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”

Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiální text distributora)

xxmartinxx
xxmartinxx
22 332 bodů
8
Po nějaké době jsem se zase jednou vrátil k seriálům. U Boardwalk Empire mě nalákalo hlavně Scorseseho jméno, jež se skutečně stalo zárukou kvality. Pokud je tu něco vyloženě špatně, je to jen stala režisérů se Martymu až moc podobat, což někdy dost bije do očí a jistá sázka na jistotu co do vývoje postav i děje. Ty ovšem musejí být odpuštěny velké většině seriálů, protože co si budeme nalhávat, cílem jedné epizody je primárně nalákat na tu další. Vznikl každopádně výborný seriál s takřka filmovým vzhledem, který táhne silný dohled a Buscemi.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
8
První tři série jsou perfektní. Čtvrté chyběl záporák Rossetiho formátu a poslední pátá (a jen osmidílná) mi už přišla chvilkama scénaristicky bezradná. Celkově ale zatraceně návyková pecka, po které mi bude celkem smutno. S01 9/10, S02 9/10, S03 8.5/10, S04 7/10, S05 7/10.
Motinski
Motinski
7 282 bodů
7
Po druhej sérií som seriál prestal pozerať a vlastne ani neviem prečo. Asi mi viac sadlo Peaky Blinders ktoré vyšlo akurát keď som sledoval toto, možno som mal iné očakávania o smerovaní deja, neviem. Každopádne, Broadwalk Empire má čo ponúknuť. Vyobrazenie danej doby od kostýmov cez výpravu je nádherné, Buscemi bol vždy môj kôň vo vedľajších úlohách naprieč rokmi a teraz v pohode ustál aj hlavnú. Niektoré postavy mi vadili, veľa krát som sa pristihol že sa nudím, no naopak, našiel som aj napínavé a vyhrotene momenty. Určite ide o výnimočný seriál ktorý sa nestratí v konkurencií a osobne si myslím že sa k nemu niekedy vrátim. Pár scén si pamätám doteraz takže by som ani nepotreboval rekapituláciu aby som rovno pokračoval kde som skončil. 1. séria 8/10 2. séria 7/10

Dodatečné informace

Původní název:
Boardwalk Empire (více)
  • USA Impérium - Mafie v Atlantic City
  • USA Boardwalk Empire
  • USA Impérium – Mafie v Atlantic City
Premiéra v ČR:
14. 7. 2000
Země původu:
USA
Rozpočet:
15 mil. USD
Tržby:
90,4 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Impérium - Mafie v Atlantic City je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Powered byJustWatch