Tajemství a smysl života

78%
Tajemství a smysl života
Co je smyslem života? Co je láska, humor, strach a smrt? Je všechno jen sen? Kdo jsme? Probudíme se, vzpomeneme si? Pomáhají nám bytosti z jiných dimenzí? Dokážeme už pochopit smysl Hry? Kdo je Stvořitel? Kde je Království boží? Blíží se doba odhalení? Odpovědi na tyto a mnohé jiné otázky hledá nový celovečerní film Tajemství a smysl života. Film je možné zhlédnout ještě před oficiální premiérou na speciálních projekcích s diskuzí a přednáškou od autora filmu Petra Vachlera.Recenze: Tajemství a smysl života

Kinobox.cz
30%

Dílo Petra Vachlera se tváří jako definitivní odpověď na největší otázky, ale nabízí spíš ideologické pojednání o reinkarnovaných duších a milostném čtyřúhelníku. Někomu film může otevřít oči a přivést jej na cestu poznání, ale cílovou duchovní destinací se kvůli své manipulativnosti a vyhraněnosti nestává. Triky jsou pěkné, herci však nemají co hrát a postavy postrádají životnost i hloubku. Vše kazí i délka a nadužívání postupů a frází, jež najdeme i na motivačních facebookých zdech teenagerů.


lamps
lamps
15 140 bodů
3
Velikášské dílo Petra Vachlera se tváří jako definitivní existenciální odpověď na největší otázky, ale nabízí spíš ideologicky formované motivační pojednání o reinkarnovaných duších a rutinním milostném čtyřúhelníku. Řadě lidí film může otevřít oči a přivést je na cestu poznání, ale za cílovou duchovní destinaci se kvůli své manipulativnosti a okrajové vyhraněnosti považovat nemůže. Triky jsou pěkné, herci však nemají co hrát a jejich postavy postrádají životnost i hloubku, jakou bychom od takto hlubokomyslně zamýšleného vyprávění očekávali. Vše navíc kazí i přehnaná délka a nadužívání totožných postupů a doprovodných frází, které můžeme najít na libovolných facebookých zdech motivujících se teenagerů.
JaraSlama
JaraSlama
1 877 bodů
1
Tajemství a smysl života neklade důraz na filmový příběh, spíše se jedná o filozofickou přednášku s hranými klipy a animovaným čmelákem. V režii Petra Vachlera se snaží dotknout new age a ezoterických témat, avšak film se ztrácí v nekonečných myšlenkových obratech bez jasného smyslu. Využívá citáty a promluvy různých postav, avšak nedává dostatečný kontext k jejich identitě. Příběh o lékaři Maxovi a jeho životních otázkách se skládá z nesouvislých scén a tematických skoků, čímž ztrácí důvěryhodnost a logiku. Formálně je film odpudivý s použitím zpomalovaček a vizuálních triků, což spolu s prázdnými frázemi vytváří nekonečně frustrující dvě a půl hodiny dlouhou podívanou. Snímek se pokouší zaujmout citáty z různých oblastí, ale nakonec zůstává chaotickým a nezáživným experimentem s nulovým smyslem.
siginho
siginho
646 bodů
10
Nejlepší film všech dob! Konečně něco jiného, než všechny ostatní filmy. Skvělá hudba! Neskutečně skloubené tři filmové žánry. Tento film nestačí vidět jen jednou!


Dodatečné informace

Původní název:
Tajemství a smysl života (více)
  • Česká republika Tajemství a smysl života
  • Česká republika Tajomstvo a zmysel života
  • Česká republika The Meaning and Mystery of Life
Premiéra v ČR:
22. 6. 2023
Distributor:
Falcon
Země původu:
Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné